gryf-11.png

Wracamy do treningów i meczów

18.04.2021

Od poniedziału 19.04.2021 wracamy do treningów, a od 24.04.2021 do meczów. Szczegółowe informacje u poszczególnych trenerów.

paiewicz-ak.jpg

"Trener Przygotowania Motorycznego".

01.04.2021

Miło nam poinformować, że nasz trener Jakub Pasiewicz, na co dzień pracujący w grupie trampkarz oraz młodzik, z sukcesem ukończył kurs "Trener Przygotowania Motorycznego". Zdobyta wiedza została już wdrożona na naszych treningach

wierzbicki.jpg

Pan Adam Wierzbicki nagrodzony przez Prezydent Miasta.

30.03.2021

Świdniccy sportowcy, trenerzy oraz działacze otrzymali nagrody Prezydenta Miasta Świdnicy za wyniki sportowe i osiągnięcia w działalności sportowej za 2020 rok. . „Adam Wierzbicki jest związany ze świdnickim sportem (głównie z piłką nożną) od kilkudziesięciu lat, na początku swojej działalności pomagał w sekcji bokserskiej Polonii Świdnica, w latach ‪1992-2005‬ był związany z sekcją piłki nożnej w klubie Polonia Świdnica, gdzie społecznie pełnił funkcję kierownika drużyn młodzieżowych, angażując się w organizację treningów, meczów, turniejów, obozów sportowych czy sponsoringu. Pan Adam angażował się również w pracę Zarządu klubu. Od kilku lat współpracuje z Uczniowskim Klubem Sportowym „Gryf” Świdnica gdzie głównie nadzoruje i pomaga przy utrzymaniu boisk piłkarskich, szatni oraz magazynku sprzętowego. Pełnił też funkcję kierownika drużyny.” Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, życzymy kolejnych osiągnięć sportowych i satysfakcji z prowadzonej działalności sportowej.

dzpn-ak.jpg

KOMUNIKAT DZPN-ROZGRYWKI I TRENINGI ZAWIESZONE!!!

26.03.2021

W związku z ogłoszonym przez Radę Ministrów rozporządzeniem z dnia 25.03.2021 pozycja 546 w sprawie ustanowienia nowych ograniczeń, zakazów i nakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w szczególności ograniczeniu działalności obiektów sportowych, w tym hal, boisk i stadionów piłkarskich jesteśmy zmuszeniu podjąć decyzję o zawieszeniu wszystkich rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez DZPN na okres 27.03.2021 – 9.04.2021.

jednakgramy-ak.jpg

Liga Wojewódzka - „Dobry start wiele wart” !!!

22.03.2021

Bardzo dobrze rozpoczęli sezon debiutujący na poziomie wojewódzkim zawodnicy z grupy Młodzików (trener J. Masny). Po wyrównanym meczu pokonaliśmy 1:0 drużynę Górnika Nowe Miasto Wałbrzych, zwycięstwo nie przyszło łatwo, ale mądra gra naszej drużyny pozwoliła na utrzymanie prowadzenia, na które wyszliśmy w 36 min po świetnym dograniu piłki przez Aleksa do Jakoba, który z bliska wykończył ładną akcję całej drużyny.

więcej »
dzpn-ak.jpg

JEDNAK GRAMY I TRENUJEMY

19.03.2021

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję, że w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 11 marca 2021 roku (Dz. U. poz. 446) zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 26 lutego 2021 roku (Dz.U. poz. 367) od dnia 15 marca 2021 roku do dnia 28 marca 2021 roku zawieszone zostają rozgrywki IV ligi (zaległe mecze), II ligi Futsalu, IV ligi Kobiet, Lig Okręgowych, Klas „A” i Klas „B”. Zgodnie z ww. rozporządzeniem rozgrywki dzieci i młodzieży (od A1 do F2) będą odbywały się zgodnie z zaplanowanymi terminarzami rundy wiosennej.

Nasze drużyny: Młodzik gra w Świdnicy na Osirze z Górnikiem NM Wałbrzych a Trampkarz jedzie do Łagiewnik. Obu drużynom życzymy powodzenia.

dzpn-ak.jpg

Komunikat DZPN

18.03.2021

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z ogłoszonymi obostrzeniami Ministra Zdrowia, czasowo zawiesza rozgrywki IV ligi oraz klas niższych.
Zgodnie z ogłoszonymi obostrzeniami podczas konferencji prasowej Ministra Zdrowia obiekty sportowe od 20 marca do 9 kwietnia zostają zamknięte. W związku z tym, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o czasowym zawieszeniu rozgrywek IV ligi oraz klas niższych (w tym młodzieżowych).
Jeśli chodzi o treningi zespołów młodzieżowych czekamy na opublikowanie szczegółowych informacji w Rozporządzeniu Rady Ministrów.

ostania-prosta-ak.jpg

Ostatnia prosta przed ligą

14.03.2021

Kolejna gra kontrolna w nogach naszych trampkarzy. Na sztucznej murawie świdnickiego ośrodka sportu i rekreacji rozegraliśmy kolejną grę kontrolną z ligowym rywalem

więcej »
sparnigowe-granie-zakow-ak.jpg

Sparingowe granie Żaków.

09.03.2021

W weekend połączone siły drużyn z rocznika 2012 i 2013 wzięły udział w grach odbywających się na świdnickim Zawiszowie. Na hali oprócz naszego teamu stawiły się ekipy MKS Polonii Świdnica, AP 13 Świdnica oraz Karoliny Jaworzyna Śląska. Sporo grania, najpierw na 2 boiskach, następnie na jednym dużym pozwoliło chłopcom spędzić aktywnie sobotni poranek. W tym dniu nie mieliśmy żadnych założeń - zawodnicy Gryfa mieli się dobrze bawić, a także uczyć się

więcej »
doswiadczenie-lodz-ak.jpg

Zbierali doświadczenie w Łodzi!!!

08.03.2021

Dwie drużyny naszego klubu (Młodzik i Orlik) , wybrały się na cykl sparingów do Łodzi i przy okazji odwiedzić ośrodek treningowy Szkoły Mistrzostwa Sportowego (UKS SMS Łódź). W tej szkole kontynuują edukację i treningi nasi byli zawodnicy (Kuba Jaworski i Igor Posadzki). Zawodnicy z rocznika 2008 za dwa lata będą podejmować decyzje o wyborze szkoły, może ktoś z nich obierze kierunek Łódź.

więcej »
sobotnie-granie-ak.jpg

Sobotnie granie rocznika 2013.

08.03.2021

W zeszłą sobote Gryfiaki rocznika 2013 wybrali się na turniej organizowany przez SP9 Wałbrzych. Podzielone zespoły na dwie grupy rywalizowały ze sobą aby później przejść do fazy decydującej o miejsca. Po następujących wynikach wychodzimy z grupy z drugiego miejsca ( o czym zadecydowały strzelone bramki, Górnik Wałbrzych miał o 2 więcej strzelonych )

więcej »
kierunek-lodz-ak.jpg

Kierunek Łódź!!!

05.03.2021

Nie lada gratka czeka zawodników grupy Orlików (trener Rafał Świdurski)i Młodzików (trener Janusz Masny). Obie ekipy są już w drodze na cykl sparingów z łódzkimi drużynami. Już w piątek gramy z PSV Łódź, a w sobotę z SMS Łódź oba kluby występują w najwyższej klasie rozgrywkowej. Naszym chłopakom życzymy powodzenia i udanego pobytu.

gra-kontrolna-ak.jpg

Kolejna gra kontrolna przed startem ligi.

04.03.2021

W czwartkowe popołudnie zawodnicy Trenera Jakuba Pasiewicz i Sebastian Czuchry wybrali się na sparing do Strzegomia, gdzie skrzyżowali rękawice z ligowym rywalem. Jest to trzecia gra kontrolna (Victoria Świebodzice, Zjednoczeni Żarów), którą zawodnicy z grupy trampkarz rozegrali przed startem rundy wiosennej.

więcej »
mecze-sparingowe-ak.jpg

Mecze sparingowe do AP Dzierżoniów.

04.03.2021

W sobotę kolejne cenne doświadczenie zdobywali Gryfiaki z rocznika 2014. Tym razem udaliśmy się na mecze sparingowe do AP Dzierżoniów. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, podzielone na 3 boiska, grali 3 na 3. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Gryfa, którzy bacznie reagowali na wskazówki trenera, poprawiając z minuty na minutę skuteczność ( strzałów, dryblingów, składnych akcji ) osiągając dobre rezultaty w każdym meczu.

więcej »
trojmecz-dzierzoniow-ak.jpg

Rocznik 2012 - Trójmecz w Dzierżoniowie

02.03.2021

Korzystając z zaproszenia klubu AP Dzierżoniów żaki z rocznika 2012 rozegrali w ubiegłą sobotę serię meczów z żeńską Akademią Piłkarską "Polonia" oraz z gospodarzami. 20-minutowe lub nawet dłuższe mecze graliśmy systemem każdy z każdym mecz i rewanż - wyszedł z tego miniturniej. Ciekawa rywalizacja z nowymi przeciwnikami, kolejne doświadczenia i praktyka meczowa za nami. Chłopcy podeszli do tematu ambitnie, nie raz na ich twarzach widać

więcej »
gryf-11.png

Zaproszenie zespołu AP Energetyk Siechnice

W dniu 27 Lutego odwiedziliśmy balon w Ślęży na zaproszenie zespołu AP Energetyk Siechnice przy udziale FC Academy Wrocław i Trick Sołtysowice. Ku naszemu zaskoczeniu - uzgodniliśmy grę w formacie Młodzika - co dla naszej 9-cio osobowej ekipy oznaczało tylko i aż tyle - że wszyscy grają i nikogo nie mamy na zmianę! Dla nielicznych było to pierwsze spotkanie z tak dużym boiskiem - dla blisko połowy to raczej jedno z pierwszych starć w tym formacie

sparing-legnica-ak.jpg

Mecze z Miedzią Legnica i SMS Łódź.

24.02.2021

Dwa cenne sparingi rozegrała grupa Młodzików w ostatnim tygodniu. W środę 17 marca pojechaliśmy zmierzyć się do Miedzi Legnica występującej w I lidze dolnośląskiej, mecz rozgrywany był w wymiarze czasowym 2 x 40 min. Każdy z osiemnastoosobowej grupy mógł spróbować swoich sił z renomowanym przeciwnikiem. Mecz zakończył się wynikiem 4-2 po bramkach Filipa. Ł i Aleksa.

więcej »
trojmecz-ak.jpg

Trójmecz z zespołem FA Wałbrzych

20.02.2021

W niedzielne przedpołudnie na świdnickim Osirze grupa Młodzika i Orlika rozegrała trojmecz z zespołem FA Wałbrzych. Blisko 2h gry przy wiosennej aurze były pierwszą grą sparingową w tym roku na powietrzu. W przyszłą niedzielę będziemy mieli okazję na podobna rywalizację.

maluchy-graja-ak.jpg

Maluchy też grają.

16.02.2021

Najmłodsi zawodnicy z rocznika 2014/2015 rozegrali swój drugi sparing, na hali w Żarowie. Grali z wielką ambicją i zaangażowaniem, prezentując przez długie fragmenty wysokie umiejętności, czego efektem były strzelone bramki. Drużyna z Żarowa dzięki lepszym warunkom fizycznym i większemu zaawansowaniu piłkarskiemu była bardzo wymagającym rywalem.

więcej »
mecz-futsal-ak.jpg

Mecz sparingowy w futsalu.

16.02.2021

Grupa młodzika trenera Janusza rozegrała w niedzielę, na hali Zawiszów, mecz z Olympiciem Wrocław. Drużyna gości występująca w I lidze dolnośląskiej była bardzo wymagającym przeciwnikiem. Mecz rozpoczął się od wyraźnej przewagi Gryfiaków, po 14 min. gry prowadziliśmy 2:0. W dalszej części meczu wynik zmieniał się raz na korzyść Olimpicu raz na stronę Gryfa. Ostatecznie o jedną bramkę goście okazali się lepsi.

więcej »
22.09.2020

Charytatywne granie Gryfiaków.

W sobotę 19 września grupa Żaków (trener Maciej), postanowiła wziąć udział w festynie charytatywnym w Szczepanowie gdzie uczestniczyliśmy w Turnieju "Gramy dla Justyny". Świetne występy naszych Żaków nie były w tym dniu najważniejsze, liczyło się każde wsparcie dla tak szczytnego celu. Trzymamy za Justynę kciuki i liczymy, że wszystko będzie dobrze.

więcej »
ślub

Slub trenera Pasiewicza

Wszystkiego Najlepszego na nowej drodze życia dla nozowożeńców życzy Zarząd Klubu, trenerzy oraz zawodnicy wraz z rodzicami.

więcej »
Brawo trener

Brawo Trener

Kolejny raz jeden z naszych trenerów Jakub Pasiewicz, na co dzień pracujący z grupą trampkarz zmierzył się z zawodami triathlonowymi.

Za ukończenie zawodów w jednym kawałku wielkie gratulacje i powodzenia na przyszłość!

więcej »

Trzecie miejsce Orlików na turnieju w Marcinowicach.

Grupa Orlik II wzięła udział w charytatywnym turnieju "Gramy dla Amelki". Zawody odbyły sie 01.03.2020 w Marcinowicach.

18.01.2020

Mecz sparingowy Orlika II r. 2010 ze Ślęzą Wrocław

Mecz odbył się 18.01.2020 roku na nowoczesnych obiektach Ślęzy Wrocław. Graliśmy systemem sześciu plus bramkarz, cztery kwarty po 20 minut.

więcej »
01.02.2020

Zawody w Jaworze rocznik 2009

W sobotę 1.02 mamy okazję sprawdzić się w Jaworze. Zbiórka w Jaworze od 14:10, Do 14:00 ma potrwać turniej młodszej grupy. Zawody zaczniemy o 14:40 lub szybciej jak wszyscy będą gotowi. Koniec ok. 18. Sala przy ul. Wieskiej 5 (za stacją Orlen). Zabieramy nowe stroje, owoc, baton, wodę. Powolani: Grzybowski, Skoczyński, Cugier, Bryk, Orzechowski, Rapczyński, Brania. Proszę potwierdzić obecność.

25-26.01.2020

Turniej Harafa rocznik 2009

25-26 stycznia bierzemy udział w Turnieju Harafa, OSiR Strumykowa, Dzierżoniów. Zbiórka 13.10 na hali organizator prosi o uczestnictwo w oficjalnym otwarciu. Koniec 17.00. Zabieramy nowe stroje, baton owoc, wodę... turniej jest dwudniowy,  dlatego rozpiska odnośnie powołań jest w rozwinięciu.

więcej »
od 9:00 do 12:00 Osir

Sparingowe granie z drużyną z Ukrainy.

Na środowym treningu, drużyny trenera Janusza Masnego i Kuby Pasiewicza, rozegrały gry kontrolne z II zespołem Odessy Czarnomorec.

więcej »

Rocznik 2012 – sparing z AP 13

W ostatnią sobotę października w pięknej jesiennej aurze spotkaliśmy się na boisku przy ulicy Jodłowej, by rozegrać sparing z rówieśnikami z Akademii Piłkarskiej 13. Frekwencja dopisała,14-stka Gryfiaków rozegrała kilka meczów z rywalami „zza miedzy”, a także między sobą.

więcej »
PLAN TRENINGÓW STYCZEŃ-MARZEC 2020

SKRZAT

plan

treningów

indywidualnych

ZAK 1

plan

treningów

indywidualnych

ŻAK 2

plan

treningów

indywidualnych

ORLIK I

plan

treningów

indywidualnych


ORLIK II

plan

treningów

indywidualnych

MŁODZIK I

plan

treningów

indywidualnych


MŁODZIK II

plan

treningów

indywidualnych

TRAMPKARZ

plan

treningów

indywidualnych

JUNIOR

plan

treningów

indywidualnych

ODDZ. PASTUCHÓW

PONIEDZIAŁEK
ŚRODA
17:00-20.00
Sala gimnastyczna
SP Pastuchów


BRAMKARZE

PONIEDZIALEK
16:00 - 17.00, 17.00-18.00
Stadion OSiR

PIĄTEK
16.00 - 17.30
boisko ul. Saperów (SP 105)

WESPRZYJ NAS
 • Pakiety SPONSORSKIE

  Wspomagając finansowo klub, mogą Państwo sprawić, że nasza młodzież będzie miała ułatwione warunki do rozwoju sportowego. Całość finansowego wsparcia będzie przeznaczona na działalność klubu Gryf Świdnica.

 • Przekaż 1% PODATKU

  Jak przekazać 1% podatku? Jest to bardzo proste. Wystarczy, że na rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, 36, 37, 38 lub 39) wpiszesz numer KRS: 0000270261
  oraz cel UKS GRYF ŚWIDNICA  6222.

Drużyna Gryfa - ODDZIAŁ PASTUCHÓW

pastuchów

Lista zawodników

# TRENERKONTAKTTRENINGIGODZINYMIEJSCE
       
1 Rafal Pierkowski693 593 664 poniedziałek 17.00 - 20.00Sala Gimnastyczna
przy SP w Pastuchowie
2   sroda 17.00 - 20.00Sala Gimnastyczna
przy SP w Pastuchowie
 
3      
4   ZAWODNICY  GRUPA MŁODSZA
  
 
5 Aleksander Łukasiewicz  Dawid Wojciechowski Julian SeremetTymoteusz Karniej  Dominik Fiedler
6 Miłosz Maziarz  Michał MirowiczOliver Skiba Ksawery Policht  Marcel Andrzejak
7 Mariusz Wincewicz     
     GRUPA STARSZA  
12 Dawid Janus  Adam Smok Bartosz Malina Bartosz Sołtys  Jakub Styś
13  Wiktor Sas  Mateusz Charytanowicz   Kornel Skiba  Gracjan Jaroszewski 
GRYF PASTUCHÓW-turniej inauguracyjny.

Dnia 08.03.2020r. odbył się turniej Gryf Cup na hali OSIR-u w Świebodzicach, w którym wystąpiła nasza drużyna Gryf Pastuchów. W turnieju brały udział drużyny m.in. ze Świdnicy, Wałbrzycha, Strzegomia, Żarowa oraz z Wrocławia. Rozegraliśmy 7 spotkań, z czego 4 zwyciężyliśmy, a 3 przegraliśmy. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Julian Seremet, Miłosz Maziarz, Aleksander Łukasiewicz, Oliver Skiba, Tymoteusz Karniej, Marcel Andrzejak, Michał Mirowicz oraz Dawid Wojciechowski. Brawa dla chłopców za walkę i zaangażowanie, a rodzicom dziękujemy za głośny doping, który zmotywował naszych chłopców do dalszej walki mimo dwóch pierwszych porażek!

Gryf Świdnica
Poznaj ofertę Gryfa
 • BAZA SZKOLENIOWA

  UKS Gryf Świdnica oferuje szeroką bazę szkoleniową dla juniorów, młodzików, żaków na terenie Świdnicy i okolic - boiska sportowe, sale sportowe, także w ramach zajęć szkolnych.

  WIĘCEJ
 • TURNIEJE

  UKS Gryf  Świdnica co roku organizuje turnieje piłkarskie Silesian Cup i Silesian Winter Cup oraz Gryf Cup dla młodych adeptpów piłkarskich. Uczestniczą w nich druzżyny z całej Europy.

  WIĘCEJ
 • OBOZY I PÓŁKOLONIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje obozy letnie i zimowe oraz półkolonie. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się. Informacje szczegółowe i dokumenty na stronie.

  WIĘCEJ
 • DROGA KARIERY

  Uczniowski Klub Sportowy Gryf Świdnica oferuje ciekawą ścieżkę kariery sportowej dla utalentowanych i pracowitych i wytrwałych uczniów świdnickich szkół.  Zapraszamy do nas.

  WIĘCEJ