mlodzik2-przytup-ak.jpg

Młodzik II kończy rozgrywki z przytupem

28.11.2020

W 14 kolejce rozgrywek V ligi Młodzika podejmowaliśmy zespół Bielawianki Bielawa. Chcieliśmy wypaść jeszcze lepiej, aniżeli w meczu w Bielawie. Mimo wysokiej porażki tamto spotkanie było naszym najlepszym spotkaniem I rundy. Drużyna wsparta 5 zawodnikami pierwszego zespołu miała za zadanie zdecydowanie postawić wyżej poprzeczki najlepszej drużynie naszej grupy po wszystkich kolejkach. Mimo, utraty bramki w pierwszej części zespół par.

więcej »
sobotnie-granie-zakow-ak.jpg

Sobotnie granie Żaków

23.11.2020

W ubiegłą sobotę korzystając z zaproszenia Akademii Piłkarskiej 13 wzięliśmy udział w turnieju rocznika 2012. Zawody potraktowaliśmy jako kolejne ciekawe doświadczenie, pozwalając zaprezentować się możliwie jak największej grupie zawodników. Wynik nie był dla nas rzeczą istotną, tym bardziej biorąc pod uwagę, że byliśmy najmłodszą drużyną w turnieju (3 zawodników z rocznika 2013). Gołym okiem było widać przewagę fizyczną przeciwników, ale nie zrażało nas to. Każdy gracz dostał odpowiednią ilość minut na zaprezentowanie swoich umiejętności, każdy miał również szansę zagrać w wyjściowej "piątce". Zawodnicy zostali przetestowani na różnych pozycjach, od bramkarza do napastnika, z lepszym bądź gorszym skutkiem:) Kapitanem w tym dniu był jubilat - Krystian (dziękujemy za słodki poczęstunek i życzymy wszystkiego najlepszego).

więcej »
awans-mlodzikow-ak.jpg

Awans Młodzików do ligi wojewódzkiej

22.11.2020

Doskonale spisała się drużyna Młodzików w zakończonych rozgrywkach ligowych. W 14 meczach zanotowała 13 zwycięstw i 1 remis, strzeliła 57 bramek tracąc tylko 6. W ostatnim swoim występie pokonaliśmy na własnym boisku drużynę z Ząbkowic 2-0, potwierdzając dominację w tych rozgrywkach.

więcej »
sparing-orlika-ak.jpg

Sparing Orlika.

22.11.2020

21.11.2020 drużyna Orlika rozegrała sparing z rówieśnikami z Polonii Stali Świdnica. Pogoda tego dnia nie rozpieszczała, mimo tego obie ekipy stworzyły ciekawe widowisko. Mimo zdecydowanie niekorzystnego wyniku, nasz gra momentami mogła się podobać. Nie baliśmy się rozgrywać piłki, wymieniając między sobą sporo podań. Skonstruowaliśmy kilka ciekawych akcji - szczególnie w pierwszej połowie. Niestety nie ustrzegliśmy się również bardzo prostych błędów nad którymi będziemy pracować podczas najbliższych treningów. Do poprawy również koncentracja na boisku oraz realizacja zakładanych celów.

więcej »
turniejowe-granie-skrzatow-ak.jpg

Turniejowe granie Skrzatów.

17.11.2020

W ubiegłą sobotę Gryfiaki z rocznika 2013 pod wodzą trenera Patryka udali się na turniej, który odbył się na Zawiszowie, a uczestniczyło w nim 9 drużyn, podzielone na 3 grupy. W pierwszej grupie trafiamy na Parasol Wrocław I oraz AP 13 II, i po zajęciu drugiego miejsca przechodzimy do kolejnej fazy rozgrywkowej. W drugiej fazie drużyny zostały podzielone na kolejne 3 grupy. Liga Mistrzów, Liga Europy oraz Liga Narodów.

więcej »
halowy-sparing-zaczki-ak.jpg

Halowy sparing naszych Żaków.

16.11.2020

Żaczki z rocznika 2012 rozpoczęły sezon halowy. Na świdnickiej hali Zawiszów rozegraliśmy sparing z rówieśnikami z MKS Polonia Świdnica. Trenerzy umówili się na 90 minut gry, z krótkimi przerwami na uzupełnienie płynów oraz przekazanie swoim podopiecznym kilku wskazówek. Wynik nie był oczywiście najbardziej istotny, ale możemy być zadowoleni z liczby stworzonych sytuacji podbramkowych. Niestety nasza skuteczność była w tym dniu na przeciętnym poziomie

więcej »
derby-gryf-ak.jpg

Derby dla Gryfa

10.11.2020

W minioną sobotę (07.11.2020), przy fantastycznej pogodzie, zawodnicy z rocznika 2008, tym razem prowadzeni przez trenera Rafała, rozegrali derbowy pojedynej z Polonią Stalą Świdnica w lidze młodzika. Spotkanie było dobrym widowiskiem. Obfitowało w wiele sytuacji bramkowych, głównie w wykonaniu młodych Gryfiaków. Akcje wyglądały składnie, przeprowadzane w niezłym tempie. Jedyny element, który tego dnia nam szwankował to skuteczność :( Ostatecznie pojedynek wygrali piłkarze Gryfa 4-1, a bramki zdobyli: Filip Łuczak, Sebastian Patyk, Igor Wciórka oraz Andrzej Agaciak

więcej »
mlodzik2-ak.jpg

Młodzik II

10.11.2020

Przedostatnia kolejka grupy Młodzika w V lidze dostarczyła nie lada emocji. W sobotnie przedpołudnie rozegralismy mecz z Cukrownikiem Pszenno. Spotkanie obfitowało w duża liczbę sytuacji strzeleckich, z korzyścią dla naszego zespołu. Tym razem udało nam się zrewanżować rywalowi i uzyskać trzy punkty. Wynik końcowy 3do2 dla Gryfa.

więcej »
sparingowe-granie-ak.jpg

Sparingowe granie Orlika.

09.11.2020

W czwartek 5.11.2020 drużyna Orlika z rocznika 2010 rozegrali sparing z drużyną rówieśników z Silesii Żarów. Mecz był rozegrany systemem młodzika (8plus1) i stał na dobrym, emocjonującym poziomie. Była walka, ambicja nieustępliwość, sporo sytuacji podbramkowych. Ostatecznie Silesia wygrała 3-2. Bramki dla Gryfa zdybyli: gol samobójczy oraz Adam Andrzejewski. Godne uwagi, jest to, że w meczu możliwość zaprezentowało się aż 17 zawodników - super Sprawa

więcej »
witoszow5-ak.jpg

Gierki z Akademią Piłkarską 13

09.11.2020

W czwartek dzięki współpracy z AP13 - udało nam się zorganizować "witoszowskie granie" głownie dla rocznika 2012 , 2013 oraz kilku zawodników z rocznika 2011 z grupy trenera Marka. Plan rozgrywek na hali został przygotowany pod TALENTIADĘ - czyli gry w zespołach losowych 4x4 na dwa boiska jednocześnie - co pozwalało jednocześnie na grę 16 (z 22-ch) zawodników. Zanim do tego doszło - przeprowadziliśmi integracyjną rogrzewką...

więcej »
gryf-11.png

Intensywna sobota Młodzika II

28.10.2020

W sobotę 24 października grupa Młodzika "2" miała bardzo intensywny dzień, chłopcy rozegrali sparing z zespołem Silesia Żarów 2010, a następnie zmierzyli się w V lidze z imiennikiem z Buraktowa. Sparing rozpoczęliśmy niemrawo, pierwsza część słaba w naszym wykonaniu, za to druga odsłona godna pochwały, większe zaangażowanie i pressing utrudniający rozgrywanie piłki przez przeciwnika, składne akcje no i bramki.

więcej »
gryf-11.png

MŁODZIK I- 11 kolejka rozgrywek.

28.10.2020

Nasi zawodnicy z rocznika 2008 rozegrali kolejne ligowe spotkanie, tym razem przeciwnikiem była drużyna z Ząbkowic. Mecz rozpoczynamy spokojnie realizując założenia taktyczne. Taka gra przynosi efekt w postaci prowadzenia gry w ofensywie i tworzenia kolejnych składnych sytuacji. Po około 15 minutach gry strzelamy bramkę wykorzystując dobrze rozegrany stały fragment gry.

więcej »
rozgrywki-mlodzika-ak.jpg

Rozgrywki Młodzika - Mecz na szczycie tabeli dla GRYFA.

20.10.2020

Nasi chłopcy pokazali moc i podtrzymali miano niepokonanej drużyny. W 11 kolejce ligi Młodzika spotkaliśmy się z ekipą Lechii Dzierżoniów zajmującą obecnie 2 miejsce w tabeli. Mecz od początku toczył się głównie na połowie przeciwnika, już w pierwszych minutach spotkania powinniśmy wyjść na prowadzenie, brakowało jednak szczęścia. Tego czego nie udało się naszym chłopcom udało się przeciwnikom, w 7 min meczu po nieliczne..

więcej »
2mecze-ak.jpg

Dwa mecze, ale tylko 3 punkty

18.10.2020

W czwartek rozegraliśmy przekładany już dwa razy mecz z drużyną Zjednoczeni Żarów. Wszystko układało się według planu, pierwsi wychodzimy na prowadzenie, pierwszą połowę kończymy z wynikiem 3:2, zaraz na początku drugiej połowy wychodzimy z szybką kontrą i wynik na tablicy to 4:2 dla nas!!! Niestety w tym momencie przestajemy grać w piłkę i ograniczamy się tylko do wybijania piłki.

więcej »
mecz-zalegly-ak.jpg

Zaległy mecz ligowy Młodzika I.

16.10.2020

Mecz sparingowy z reprezentacją województwa lubuskiego.

Mimo fatalnej pogody, wielu odwołanych meczy ligowych, udało nam się rozegrać zaległe spotkanie z drużyną Zielonych Łagiewniki. Bardzo trudne warunki, jakie panowały w środę 14 października, nie przeszkodziły naszym chłopcom na zainkasowanie kolejnych punktów ligowych. Wszystkie bramki dla nas padły w 1 połowie, a zdobyli je: Sz. Pieńkowski-2, S. Patyk-1, ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1. Na duże słowa uznania zasługuje drużyna gospodarzy, która postawiła wysoko poprzeczkę naszej drużynie i próbowała do końca walczyć o zmianę wyniku

więcej »
gryf-11.png

Komunikat

16.10.2020

W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń informujemy, że wszystkie mecze muszą odbywać się bez udziału publiczności, niezależnie od tego czy dany powiat znajduje się w strefie żółtej czy czerwonej. Osoby uczestniczące w zajęciach sportowych lub wydarzeniu sportowym oraz korzystające z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego są obowiązane do dezynfekcji rąk wchodząc i opuszczając obiekt, wydarzenie sportowe lub zajęcia sportowe.

Zarząd Klubu bardzo prosi o dostosowanie się do obowiązujących wytycznych. więcej

mloszik-5-liga-ak.jpg

Mecz V ligi Mlodzika

13.10.2020

W sobotę odbył się mecz V ligi Mlodzika. Tym razem gościliśmy zespół z Marcinowic. 18 osobowa kadra spisała się nieźle. Zespół prowadzony przez trenerów Norberta i Bartka wsparty kilkoma zawodnikami trenera Janusza zrewanzowal się za porażkę w poprzedniej rundzie pewnie wygrywając 8 do 3. Gra wyglądała nieźle natomiast nie ustrzeglismy się prostych błędów, mimo uwag trenerów musimy pracować nad komunikacją na boisku.

więcej »
liga-zakow-2012-ak.jpg

Liga Żaka rocznik 2012.

13.10.2020

W czwartek, pierwszy z cyklu turniejów ligi Żaka odbył się na boiskach Świdnickiego osiru. Naszymi przeciwnikami były 3 drużyny Poloni - Stali oraz zespół MKS Polonia. Rozegraliśmy mecze systemem każdy z każdym, 4 mecze turniejowe plus jeden nieoficjalny- odnieśliśmy w nich komplet zwycięstw, grając widowiskowo i do przodu. Niestety aż za bardzo, bo zdarzało się nam zapomnieć o defensywie...

więcej »
gryf-gornik-ak.jpg

UKS Gryf Świdnica - Górnik Nowe Miasto

09.10.200

W kolejnym meczu ligowym gościliśmy drużynę z Wałbrzycha tym razem Górnika Nowe Miasto. Mecz zaczęliśmy od mocnego uderzenia bo już w 4 min Alex zdobywa pierwszą bramkę. Na kolejną czekaliśmy do 25 min kiedy Wiktor wpisuje się na listę strzelców. Kolejne trafienia jest w 40 min a zdobywcą bramki jest Damian. Na koniec bardzo podobne i najładniejsze bramki i akcje w meczu autorstwa Andrzeja i Patryka, zdobyte po składnych i szybkich akcjach ze skrzydeł.

więcej »
orlik-2020-10-08-ak.jpg

Orlik I szykuje się do rozgrywek Młodzika!!!!

08.10.2020

08.10. 2020 drużyna Orlika (2010-2011) rozegrała pierwszy sparing na zasadach młodzika młodszego. W systemie tym gramy w dziewięcioosobowych składach. Przeciwnikiem w tym dniu była nieco bardziej doświadczona w tym systemie drużyna Silesii Żarów. Rozegraliśmy trzy tercje po 20 minut. Zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony, wymieniając wiele podań. Przeprowadziliśmy sporo ciekawych akcji, ale nieco szwankowała skuteczność. Ostatecznie zawody przegrywamy 1-2 (gol Jan Czuchra). Mimo porażki mecz w naszym wykonaniu bardzo pozytywny.

więcej »
22.09.2020

Charytatywne granie Gryfiaków.

W sobotę 19 września grupa Żaków (trener Maciej), postanowiła wziąć udział w festynie charytatywnym w Szczepanowie gdzie uczestniczyliśmy w Turnieju "Gramy dla Justyny". Świetne występy naszych Żaków nie były w tym dniu najważniejsze, liczyło się każde wsparcie dla tak szczytnego celu. Trzymamy za Justynę kciuki i liczymy, że wszystko będzie dobrze.

więcej »
ślub

Slub trenera Pasiewicza

Wszystkiego Najlepszego na nowej drodze życia dla nozowożeńców życzy Zarząd Klubu, trenerzy oraz zawodnicy wraz z rodzicami.

więcej »
Brawo trener

Brawo Trener

Kolejny raz jeden z naszych trenerów Jakub Pasiewicz, na co dzień pracujący z grupą trampkarz zmierzył się z zawodami triathlonowymi.

Za ukończenie zawodów w jednym kawałku wielkie gratulacje i powodzenia na przyszłość!

więcej »

Trzecie miejsce Orlików na turnieju w Marcinowicach.

Grupa Orlik II wzięła udział w charytatywnym turnieju "Gramy dla Amelki". Zawody odbyły sie 01.03.2020 w Marcinowicach.

18.01.2020

Mecz sparingowy Orlika II r. 2010 ze Ślęzą Wrocław

Mecz odbył się 18.01.2020 roku na nowoczesnych obiektach Ślęzy Wrocław. Graliśmy systemem sześciu plus bramkarz, cztery kwarty po 20 minut.

więcej »
01.02.2020

Zawody w Jaworze rocznik 2009

W sobotę 1.02 mamy okazję sprawdzić się w Jaworze. Zbiórka w Jaworze od 14:10, Do 14:00 ma potrwać turniej młodszej grupy. Zawody zaczniemy o 14:40 lub szybciej jak wszyscy będą gotowi. Koniec ok. 18. Sala przy ul. Wieskiej 5 (za stacją Orlen). Zabieramy nowe stroje, owoc, baton, wodę. Powolani: Grzybowski, Skoczyński, Cugier, Bryk, Orzechowski, Rapczyński, Brania. Proszę potwierdzić obecność.

25-26.01.2020

Turniej Harafa rocznik 2009

25-26 stycznia bierzemy udział w Turnieju Harafa, OSiR Strumykowa, Dzierżoniów. Zbiórka 13.10 na hali organizator prosi o uczestnictwo w oficjalnym otwarciu. Koniec 17.00. Zabieramy nowe stroje, baton owoc, wodę... turniej jest dwudniowy,  dlatego rozpiska odnośnie powołań jest w rozwinięciu.

więcej »
od 9:00 do 12:00 Osir

Sparingowe granie z drużyną z Ukrainy.

Na środowym treningu, drużyny trenera Janusza Masnego i Kuby Pasiewicza, rozegrały gry kontrolne z II zespołem Odessy Czarnomorec.

więcej »

Rocznik 2012 – sparing z AP 13

W ostatnią sobotę października w pięknej jesiennej aurze spotkaliśmy się na boisku przy ulicy Jodłowej, by rozegrać sparing z rówieśnikami z Akademii Piłkarskiej 13. Frekwencja dopisała,14-stka Gryfiaków rozegrała kilka meczów z rywalami „zza miedzy”, a także między sobą.

więcej »
PLAN TRENINGÓW STYCZEŃ-MARZEC 2020

SKRZAT

plan

treningów

indywidualnych

ZAK 1

plan

treningów

indywidualnych

ŻAK 2

plan

treningów

indywidualnych

ORLIK I

plan

treningów

indywidualnych


ORLIK II

plan

treningów

indywidualnych

MŁODZIK I

plan

treningów

indywidualnych


MŁODZIK II

plan

treningów

indywidualnych

TRAMPKARZ

plan

treningów

indywidualnych

JUNIOR

plan

treningów

indywidualnych

ODDZ. PASTUCHÓW

PONIEDZIAŁEK
ŚRODA
17:00-20.00
Sala gimnastyczna
SP Pastuchów


BRAMKARZE

PONIEDZIALEK
16:00 - 17.00, 17.00-18.00
Stadion OSiR

PIĄTEK
16.00 - 17.30
boisko ul. Saperów (SP 105)

WESPRZYJ NAS
 • Pakiety SPONSORSKIE

  Wspomagając finansowo klub, mogą Państwo sprawić, że nasza młodzież będzie miała ułatwione warunki do rozwoju sportowego. Całośc finansowego wsparcia będzie przeznaczona na działalność klubu Gryf Świdnica.

 • Przekaż 1% PODATKU

  Jak przekazać 1% podatku? Jest to bardzo proste. Wystarczy, że na rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, 36, 37, 38 lub 39) wpiszesz numer KRS: 0000270261
  oraz cel UKS GRYF ŚWIDNICA  6222.

Drużyna Gryfa - ODDZIAŁ PASTUCHÓW

pastuchów

Lista zawodników

# TRENERKONTAKTTRENINGIGODZINYMIEJSCE
       
1 Rafal Pierkowski693 593 664 poniedziałek 17.00 - 20.00Sala Gimnastyczna
przy SP w Pastuchowie
2   sroda 17.00 - 20.00Sala Gimnastyczna
przy SP w Pastuchowie
 
3      
4   ZAWODNICY  GRUPA MŁODSZA
  
 
5 Aleksander Łukasiewicz  Dawid Wojciechowski Julian SeremetTymoteusz Karniej  Dominik Fiedler
6 Miłosz Maziarz  Michał MirowiczOliver Skiba Ksawery Policht  Marcel Andrzejak
7 Mariusz Wincewicz     
     GRUPA STARSZA  
12 Dawid Janus  Adam Smok Bartosz Malina Bartosz Sołtys  Jakub Styś
13  Wiktor Sas  Mateusz Charytanowicz   Kornel Skiba  Gracjan Jaroszewski 
GRYF PASTUCHÓW-turniej inauguracyjny.

Dnia 08.03.2020r. odbył się turniej Gryf Cup na hali OSIR-u w Świebodzicach, w którym wystąpiła nasza drużyna Gryf Pastuchów. W turnieju brały udział drużyny m.in. ze Świdnicy, Wałbrzycha, Strzegomia, Żarowa oraz z Wrocławia. Rozegraliśmy 7 spotkań, z czego 4 zwyciężyliśmy, a 3 przegraliśmy. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Julian Seremet, Miłosz Maziarz, Aleksander Łukasiewicz, Oliver Skiba, Tymoteusz Karniej, Marcel Andrzejak, Michał Mirowicz oraz Dawid Wojciechowski. Brawa dla chłopców za walkę i zaangażowanie, a rodzicom dziękujemy za głośny doping, który zmotywował naszych chłopców do dalszej walki mimo dwóch pierwszych porażek!

Gryf Świdnica
Poznaj ofertę Gryfa
 • BAZA SZKOLENIOWA

  UKS Gryf Świdnica oferuje szeroką bazę szkoleniową dla juniorów, młodzików, żaków na terenie Świdnicy i okolic - boiska sportowe, sale sportowe, także w ramach zajęć szkolnych.

  WIĘCEJ
 • TURNIEJE

  UKS Gryf  Świdnica co roku organizuje turnieje piłkarskie Silesian Cup i Silesian Winter Cup oraz Gryf Cup dla młodych adeptpów piłkarskich. Uczestniczą w nich druzżyny z całej Europy.

  WIĘCEJ
 • OBOZY I PÓŁKOLONIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje obozy letnie i zimowe oraz półkolonie. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się. Informacje szczegółowe i dokumenty na stronie.

  WIĘCEJ
 • DROGA KARIERY

  Uczniowski Klub Sportowy Gryf Świdnica oferuje ciekawą ścieżkę kariery sportowej dla utalentowanych i pracowitych i wytrwałych uczniów świdnickich szkół.  Zapraszamy do nas.

  WIĘCEJ