Jesienny nabór do UKS „Gryf” Świdnica

nabór

Jesienny nabór do UKS „Gryf” Świdnica. CHCESZ PRZEŻYĆ WIELKĄ PIŁKARSKĄ PRZYGODĘ DOŁĄCZ DO NAS DO ODDZIAŁU OSIEDLE MŁODYCH Już dziś zapraszamy wszystkich do spróbowania swoich sił w GRYFIE ŚWIDNICA Początek września i start nowego roku szkolnego to właśnie idealny moment, aby podjąć nowe wyzwania i zapisać swoją pociechę na zajęcia sportowe. TRENINGI TYLKO NA TERENIE OSIEDLA MŁODYCH

 • cztery treningi gratis
 • koszulka w prezencie *
 • zniżki dla posiadaczy świdnickiej karty dużej rodziny

Mini zakończenie skrzatów

W miniony piątek ( 17.07.2020 ) trener najmłodszego rocznika Gryfu Świdnica, postanowił zrobić skromne, symboliczne zakończenie. Co prawda w tym roku nie ma przerwy w treningach, ale w ten oto sposób chciał podziękować swoim podopiecznym za miniony już rok wspólnej współpracy.

 1. STRZAŁ W SŁUPEK- Zawodnik musiał kopnąć piłkę tak aby ona chociaż dotknęła słupka, miał do dyspozycji 3 szanse, przy każdej kolejnej zwiększała się odległość.
 2. RZUT KARNY- Zawodnik ustawiał piłkę na tzw. Jedenastce i musiał pokonać bramkarza. Każdy miał po 1 próbie.
 3. TARCZA- Bramka została podzielona na 6 kwadratów, każdy z nich miał inną wartość. Zawodnik musiał kopnąć tak, aby zdobyć jak największą ilość punktów.
 4. PIJANY KARNY- Była to chyba najbardziej ulubiona konkurencja przez dzieci jak i rodziców. Był to strzał z rzutu karnego na pustą bramkę. ‘’ NIC PROSTSZEGO !!’’ –Wykrzyknęli Gryfiaki. Natomiast nie byli już tacy pewni siebie gdy trener opowiedział im całe zadanie. Przed strzałem każdy zawodnik musiał ustawić piłkę na linii pola karnego po czym okręcić się wokół niej 10 razy, co powodowało lekkie zawirowanie w głowie, i już nie było tak łatwo trafić do bramki.

Zazwyczaj, co roku takie zakończenie wykonywane było bardziej uroczyście. Wszyscy zawodnicy przybywali na tzw. Gale, gdzie odbywało się oficjalne zakończenie sezonu. Na tej właśnie uroczystości były wręczane wyróżnienia w każdym roczniku, wyróżnienia wśród renerów oraz liczne podziękowania dla rodziców i nie tylko. Niestety w tym roku z powodu pandemii spowodowanej wirusem COVID-19 nie mogliśmy takiej uroczystości odbyć.

W tym roku na teoretyczne ”zakończenie” mieli do wykonania kilka konkurencji aby stać się ” TURBOKOZAKIEM ’’. Każdy zawodnik miał do pokonania 4 konkurencje.

Na zakończenie każdy z zawodników otrzymał oczywiście zasłużony medal wraz z poczęstunkiem ( batonik+ banan ). Po czym zrobili klasyczny okrzyk i wrócili z uśmiechem i dumą do domu.

Oczywiście było to ‘’ teoretyczne zakończenie ponieważ tak jak było wspomniane wyżej, Gryfiaki w tym roku nie mają przerwy w treningach. Taka informacje otrzymaliśmy od trenera Patryka.

Turniej Estima Cup młodzików

Na bardzo mocno obsadzony turniej zostali zaproszeni zawodnicy rocznika 2008 do Nowej Rudy. Rozegraliśmy siedem równorzędnych meczów z bardzo dobrymi drużynami, musieliśmy w każdym meczu grać z maksymalną koncentracją i zaangażowaniem.
Rozpoczęliśmy meczem z Rozwojem Katowice (0-0), następnie Skrą Częstochowa (0-0), Parasolem Wrocław (1-1 br. F. Łuczak) w ostatnim meczu grupowym trafiamy na późniejszego triumfatora Turnieju Arkonie Szczecin, z którą przegrywamy 1-0 i trafiamy do grupy srebrnej.

Gramy kolejno z Górnikiem Zabrze (0-0), FC Academii Wrocław (1-1 br. A. Karnas) i w ostatnim meczu ponownie gramy z Parasolem Wrocław ulegając 0-4.

Chociaż w ogólnej klasyfikacji zajmujemy ostatnie miejsce, ale jak widać po wynikach mecze były bardzo wyrównane i niewiele brakowało aby grać w grupie mistrzowskiej.

Turniej Orlików Jelenia Góra

Orliki rocznik 2009 20.06.2020 r. /sobota/ wezmą udział w mini turnieju w Jeleniej Górze - boiska w Parku PAULINUM Do rywalizacji w turniejach zgłosiły się: AP Chojnik Jelenia Góra, AP Kamienna Góra, Baszta Wałbrzych, Granica Bogatynia, Gryf Świdnica, LZS Łomnica, Nysa Zgorzelec, KKS Jelenia Góra.

Zabieramy czarne stroje oraz nowe niebieskie,ochraniacze, korki/tufry. Zbiórka na parkingu przy zalewie Witoszówka o 11.00.

Proszę potwierdzić udział, osoby z którymi się nie widziałem.

Z uwagi na ograniczenia i zalecenia organizator zastrzega: - na obiekcie może być max 150 osób!!), - woda mineralna tylko w bidonach (zarządzenie prezydenta Jeleniej Góry), - z drużyną na boisku może przebywać max. 2 opiekunów,- w każdej kategorii dozwolona jest gra zawodnika o rok starszego (na boisko może przebywać tylko jeden),

Sparingi młodzików.

Sparingi młodzików.

We wtorek swój pierwszy mecz sparingowy rozegrała drużyna młodzików starszych. Na boisku przy "Mechaniku" gościliśmy drużynę Victorii Wałbrzych, spotkanie rozegrano systemem 3x20 min, a zakończyło się wynikiem remisowym 1-1. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Damian Patyk. Cieszy fakt powrotu do gry i dobra dyspozycja naszej drużyny, która stworzyła wiele sytuacji do zdobycia bramki, jednak skuteczność nie była naszą mocną stroną.

Dziś w Strzegomiu druga drużyna młodzików rozegra swój sparing z rówieśnikami AKS. Zbiórka w Strzegomiu na stadionie przy ul. Mickiewicza 2 (godz. 16:30)

Nareszcie gramy

Po dłłłłłłłuuuuuuuugiej przerwie zawodnicy z rocznika 2010 wrócili do rywalizacji z rówieśnikami. Niestety jednak chyba nie do końca obudziliśmy się jeszcze z letargu w którym znaleźliśmy się nie z naszej winy. W piątek 12. 06. 2020 roku rozegraliśmy sparing z rówieśnikami z Pieszyc. Był to sprawdzian dla nas bardzo bolesny. Ustępowaliśmy pod każdym względem i ostatecznie schodziliśmy z boiska wyraźnie pokonani. Skład Gryfa: Tomasz i Jan Mazurek, Filip Mikulec, Gaspard Lafarge, Jan Czuchra, Jacek Sobczyński, Dawid Markowicz, Bartek Pieńkowski, Bartek Drozd, Kacper Witaszczyk, Mateusz Staroń i Michał Treczyński. Dzień później nasza drużyna Orlika wzięła udział w długo wyczekiwanym turnieju. Organizatorem był Parasol Wrocław. Wystartowało siedem zespołów w systemie gry każdy z każdym. W tym dniu nasza dyspozycja była również daleka od ideału, choć już dużo lepsza niż dzień wcześniej. Poza przeciwnikami w tym dniu walczyliśmy dzielnie z okropnym upałem i dokuczającym słońcem. Ostatecznie zajmujemy szóste miejsce z bilansem: jedno zwycięstwo, jeden remis i cztery porażki bilans bramkowy 14-20 Skłąd Gryfa: Michał Głowacki, Jacek Sobczyński, Bruno Stachyra (5 goli), Leon Stachyra (4 gole) Krzysztof Orzechowski (1 gol), Michał Treczyński (2 gole) Jacek Sobczyński, Kacper Witaszczyk (2 gole)

UWAGA KANDYDACI DO KLASY SPORTOWEJ PRZY ZSM.

nabór

Nabór 2019

Rozpocznij swoją sportową przygodę już dziś !

Ruszyły nabory do grup treningowych UKS Gryf Świdnica:

 • Skrzat 4-6 lat
 • Żak 7-9 lat,
 • Orlik 10-11 lat,
 • Młodzik 12-13 lat,
 • Trampkarz 14-15 lat,
 • Junior Młodzy 16-17 lat.

Dzwoń do nas 507 095 526

Treningi indywidualne

Od miesiąca maja wprowadzamy możliwość zapisania się na trening indywidualny. Trening indywidualny ma na celu uzupełnienie treningu klubowego. Podczas zajęć skupiamy się na aspektach motorycznych, technicznych i taktyce indywidualnej. Przewagą treningu indywidualnego jest dbałość o szczegóły, które determinują poziom osiągnięcia mistrzostwa sportowego. Indywidualizacja pozwala na szybsze przyswojenie informacji przez zawodnika i zastosowanie nowych umiejętności w trakcie treningu klubowego oraz meczów.
Treningi indywidualne pomagają we wzmaganiu poziom koncentracji u zawodników poprzez Ich optymalne pobudzenie w trakcie treningu.

WSZELKIE ZAPYTANIA PROSIMY KIEROWAĆ DO TRENERA- P. Malczyka TEL. 692 409 960


* koszt zajęć ustalony zostanie indywidualnie.
*czas i miejsce treningu ustalamy z zainteresowanymi.

Zabiegi pielęgnacyjne boisk

Boiska przy "Mechaniku" i przy SP 105, przechodzą potrzebne zabiegi pielęgnacyjne. Na "mechaniku" wyspecjalizowana firma wykonała wretykulację, piaskowanie murawy, dosiew trawy oraz nawożenie. Podobne czynności zaczęliśmy stosować na boisku przy ul saperów, na tę chwilę, dzięki zaangażowaniu trenerów, udało się przeprowadzić wertykulację i zebrać z części boiska suchą trawę. W niedługim czasie odbędzie się piaskowanie i pozostałe zabiegi.

Nabór do klasy sportowej

UKS Gryf Świdnica zaprasza  młodych zawodników z rocznika 2010 lub 2011 do klasy sportowej IV o profilu "Piłka Nożna" w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy.

Zapewniamy:

 • wykwalifikowaną kadrę trenerską z UKS Gryf Świdnica
 • bardzo dobrą bazę sportową - salę sportową, boisko typu Orlik
 • zwiększoną ilość godzin z wychowania fizycznego przeznaczonych na treningi piłki nożnej
 • udział w rozgrywkach ligowych, turniejach, zawodach i obozach sportowych

Prowadzimy ścisłą współpracę  z Akademią Piłkarską KGHM Zagłębie Lubin - wspólny program szkoleniowy,  mecze kontrolne i obozy.

więcej informacji na stronie www.sp6swidnica.edupage.org

lub pod telefonem 600 201 019,  507 095 526

NIEDZIELNE GRANIE ROCZNIKA 2008

W niedzielę 1 marca o godz. 10:00 na stadionie Osir odbędzie się sparing wewnętrzny zawodników rocznika 2008. Powołani są wszyscy zawodnicy z grup Młodzik I i Młodzik II. Zabieramy czarne i czerwone koszulki.

INFORMACJE DLA ROCZNIKA 2009

29 lutego /sobota/ w Pieszycach rozegramy mecze sparingowe z gospodarzami, Strzelinem oraz Dzierżoniowem. Zbiórka w Pieszycach o godzinie 9.30 na ul. Władysława Hermana 1. Gramy na boisku trawiastym,zabieramy czarne ortaliony, korki bądź tarfy, czapki, rękawiczki coś ciepłego do picia, baton. Planowany koniec koło 12.00-12.30.

Wszyscy są powołani na gry, proszę potwierdzić obecność. Grupa Orlik1 od poniedziałku 2 marca rozpoczyna zajęcia na powietrzu wg następującego harmonogramu: poniedziałek 16.00 OSIR, środa 16.00 Jodłowa, czwartek 16.00 Orlik Wodna/Orlik Jodłowa.

Obóz dochodzeniowy dla trampkarzy i młodzików

Już od poniedziałku rozpoczyna się obóz dochodzeniowy dla grupy trampkarzy i młodzików. Będziemy trenować dwa razy dziennie. 

HARMONOGRAM OBOZU DOCHODZENIOWEGO:

Poniedziałek: (STADION OSIR)

10:00 - zbiórka, 10:30-12:00 trening na boisku, 12:30 obiad, 13:00-14:00 zajęcia teoretyczne, 14:00-15:30 II trening na sali akrobatycznej.

Wtorek: (STADION OSIR)

10:00 - zbiórka, 10:30-12:00 trening na boisku, 12:30 obiad, 13:00-14:00 zajęcia teoretyczne, 14:00-15:30 II trening na sali akrobatycznej.

Środa: (STADION OSIR)

10:00 - zbiórka, 10:30-12:00  fitness, 12:30 obiad, 13:00-14:00 zajęcia teoretyczne, 14:00-15:30 - trening na boisku.

Czwartek: (Hala sportowa w Witoszowie Dolnym)

9:45 zbiórka, 10:00-12:00 ścianka wspinaczkowa/ hala sportowa, 12:15-13:15 fitness, 13:30 obiad, 14:00-15:30 basen

Piątek: (Hala sportowa na Zawiszowie)

9:15 zbiórka 9:30-11:00 (Hala Zawiszów), 12:00 Pizza, 12:30-14:00 Zajęcia teoretyczne, 14:30 II trening.

sobota 15.02.2020

ZAPRASZAMY NASZYCH ZAWODNIKÓW NA TYDZIEŃ WSPÓLNEJ ZABAWY I ZAJĘĆ SPORTOWYCH .

Czekamy na Was już od poniedziałku w Zespole Szkół Mechanicznych (popularny "Mechanik") przy ul. Sikorskiego już od godz.7.00.

Proszę zabrać koniecznie: dres klubowy, sprzęt treningowy (koszulkę, spodenki, buty na halę), bidon, mały ręcznik, plecak/worek klubowy, Kartę kwalifikacyjną uczestnika-jeśli nie została dostarczona!! Można zabrać, gry planszowe, zabawki itp. Nie zabieramy: smartfonów, tabletów itp.

Ferie z Gryfem w Świdnicy dla dzieci 6-12 lat 10.02.2020-15.02.2020r.

Koszt - 390 zł / osoba, Raty -  1 rata - do 17.01.2020, 2 rata do 05.02.2020,
Zajęcia od 7.00 do 16.00.
W cenie turnusu

 • opieka wykwalifikowanej kadry trenerskiej Gryf Świdnica
 • warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
 • zajęcia sportowe na hali sportowej
 • turniej piłki nożnej w hali Zawiszów
 • wyjście do kina CINEMA 3D
 • wyjście na lodowisko
 • wyżywienie - 2 posiłki
 • wyjazd do AQUAPARKU
 • wyjazd do EXPLORA PARKU
 • sala zabaw "CINEMA FUN"
 • gry i zabawy
 • strefa PLAY STATION
 • ubezpieczenie
 • upominek dla każdego obozowicza

Informacje - tel. 507 095 526

Gryf Świdnica
Poznaj ofertę Gryfa
 • BAZA SZKOLENIOWA

  UKS Gryf Świdnica oferuje szeroką bazę szkoleniową dla juniorów, młodzików, żaków na terenie Świdnicy i okolic - boiska sportowe, sale sportowe, także w ramach zajęć szkolnych.

  WIĘCEJ
 • TURNIEJE

  UKS Gryf  Świdnica co roku organizuje turnieje piłkarskie Silesian Cup i Silesian Winter Cup oraz Gryf Cup dla młodych adeptpów piłkarskich. Uczestniczą w nich druzżyny z całej Europy.

  WIĘCEJ
 • OBOZY I PÓŁKOLONIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje obozy letnie i zimowe oraz półkolonie. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się. Informacje szczegółowe i dokumenty na stronie.

  WIĘCEJ
 • DROGA KARIERY

  Uczniowski Klub Sportowy Gryf Świdnica oferuje ciekawą ścieżkę kariery sportowej dla utalentowanych i pracowitych i wytrwałych uczniów świdnickich szkół.  Zapraszamy do nas.

  WIĘCEJ