Projekt Sport dla wszystkich

Celem głównym projektu jest wyrównywanie szans dzieci z rodzin zamieszkałych na obszarach wiejskich w 6 Gminach powiatu Świdnickiego poprzez zwiększenie ich aktywności sportowej za pomocą:

 1. Zajęć sportowych dla dzieci w wieku 7-12 lat w różnych miejscowościach na obszarach wiejskich powiatu świdnickiego (Świdnica, Żarów, Jaworzyna Śląska, Świebodzice, Strzegom , Marcinowice), dwa razy w tygodniu w wymiarze 90 minut (czas trwania każdego treningu).  Wszystkie zajęcia prowadzone, będą przez wykfalifikowaną kadrę Trenerską na terenie Gmin – Partnerów projektu (boiska szkolne i Gminne hale sportowe).

Uczestnicy zajęć sportowych otrzymają nieodpłatnie odzież sportową (koszulka, spodenki, dres).

 1. Imprez rekreacyjno – sportowych, przeprowadzonych w formie Turniejów czterokrotnie (po 2 w każdym roku kalendarzowym) dla 100 dzieci, połączonych z wręczaniem nagród dla najlepszych zespołów oraz trzech wyjazdów na mecze Ekstraklasy (Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław) dla najaktywniejszych 40 dzieci. Wyjazdy połączone, będą ze spotkaniem z wybitnym sportowcem – piłkarzem.
 2. Organizacji obozu wypoczynkowo – sportowego dla dzieci i młodzieży w okresie letnim.

Rekrutacja do projektu ma charakter ciągły w okresie od 15 lipca 2022r. do 30 czerwca 2023  i  polega na wypełnieniu deklaracji uczestnictwa oraz dostarczeniu go do klubu UKS "GRYF" Świdnica. Rekrutacja uczestników obozów sportowo – rekreacyjnych oraz wyjazdów na mecze ekstraklasy do Lubina i Wrocławia, odbędzie się miesiąc przed ich planowanym terminem. 

Deklaracja uczestnictwa w projekcie dostępna jest w biurze klubu oraz na stronie internetowej klubu pod adresem: https://www.gryf.swidnica.pl/ /fio-2022/

Podział punktów na zakończenie sezonu

Ostatni mecz juniora młodszego na remis. Z Boguszowa Gorc wywozimy jeden punkt po meczu pełnym walki i dogodnych sytuacji z obu stron, podział punktów wydaje się sprawiedliwy. W kontekście całego meczu, szkoda straconych punktów, lecz ten mecz równie dobrze mogliśmy przegrać. Szkoda nie wykorzystanych sytuacji z początku meczu, które zamienione na bramki mogły ustawić spotkanie pod nas i zakończyć się piątym zwycięstwem z rzędu naszego najstarszego zespołu. Z drugiej strony, nie ustrzegliśmy się kilku błędów, które mogły spowodować porażkę naszego zespołu. Zespół wytrzymał "ciśnienie" i dowiózł remis do końca kolejna nauka zebrana z boiska. Teraz czas na roztrenowanie, podsumowanie tego dość szalonego sezonu. Niedługo znów bierzemy się do roboty i przygotowań na przyszły sezon.
Brawo dla chłopaków.

Młodzik dzielnie walczył w Nowicach

Nasi zawodnicy pod wodzą Trenera Bartka udali się do Nowic, na mecz z Akademią Piłkarską 13. Po bardzo wyrównanym meczu, pełnym walki i zaangażowania z obu stron, musimy uznać wyższość gospodarzy. Mecz kończy się wynikiem 1:0 i mimo dobrej gry zespołu nie podtrzymujemy dobrej passy zwycięstw. W pierwszej połowie nasza gra była chaotyczna, lecz nasz dzielny bramkarz spisywał się na medal. Mimo znacznej poprawy organizacji gry w drugiej odsłonie nie udało się urwać chociaż punktu w Nowicach.

W ten weekend drużyną z Trzynastki była od nas. Z naszej strony zaangażowania nie brakowało, walki również, w tych elementach prezentowaliśmy się naprawdę dobrze. Zabrakło dokładnego wykończenie akcji w kluczowych momentach meczu. Każda porażka to dobra nauka . Za tydzień mecz w przedostatniej kolejce sezonu, skrzyżujemy rękawice z Pogonią Pieszyce.

Dwa mecze ligowe i dwa zwycięstwa

Następne punkty lądują na naszym kącie.

Pierwsi na boisku pojawili się zawodnicy młodzika młodszego. Na naszym boisku skrzyżowali rękawice z kolegami z Victorii Świebodzice. Mecz pod naszą kontrolą i z wyraźną przewagą od pierwszego gwizdka. Po bramkach Kacpra Witaszczyka, Leona Stachyry oraz Aleksa Hołuba wygrywamy mecz 3 do 1. Kolejny dobry mecz naszych zawodników, którzy konsekwętnie realizują przedmeczowe założenia i swoim zaangażowaniem, a także postawa na boisku przynoszą swoim trenerom dużo powodów do zadowolenia. Brawo Panowie. Drugi ligowy mecz, to spotkanie naszej drużyny juniora młodszego, który również na własnym boisku podejmował rywala z Jugowa. Mecz z drużyną Kalenica Jugów, to czwarte spotkanie w rundzie rewanżowej. Do tej pory nie straciliśmy jeszcze żadnego punktu, z tygodnia na tydzień nasza gra wygląda lepiej. W tym spotkaniu również zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. Stworzyliśmy sporo sytuacji pod bramką przeciwnika, długo utrzymywaliśmy się przy piłce i kontrolowaliśmy sytuację na boisku.

Na duży plus należy zaliczyć wykonywanie stałych fragmentów gry, które przygotowywane na treningach udaje się w pełni wykorzystać podczas meczu. W dzisiejszym spotkaniu, po jednym z rzutów rożnych zdobywamy bramkę.
Do siatki trafili Jakub Odwaga i Kacper Kośkiewicz.

Mecz kończy się wynikiem 2-0. dokładamy kolejne 3 oczka w ligowej tabeli i podtrzymujemy passę 4 zwycięstw z rzędu

Brawo Panowie

Weekend jeszcze trwa, ale ligowe zmagania już za nami

Rozegraliśmy 3 spotkania i zdobyliśmy 6 punktów, lecz jedna wygrana liczy się podwójnie. Pierwsze spotkanie pełne emocji i sportowej walki na boisku przegrywamy 3:4 lepsi okazali się zawodnicy z AP DZIERŻONIÓW. Mecz pełen zwrotów akcji, trzymający w napięciu do ostatniej minuty, jednym słowem piękne sportowe widowisko. Gratulacje dla obu zespołów. Drugi mecz, to starcie naszych juniorów młodszych z liderem rozgrywek Nową Rudą. Na wyjeździe dostaliśmy solidna lekcje gry w piłkę, przegrywając wysoko na sztucznej murawie. Po miesiącu, to My zatrzymujemy lidera i wygrywamy 2:1 u siebie. To co cieszy najbardziej, to styl w jakim udało się wygrać! Przyjezdni tylko dwa razy zagrozili naszej bramce, a gola zdobyli po stały fragmencie (piękny strzał z rzutu wolnego). Nasz zespół zaprezentował się koncertowo i po meczu pełnym walki kolejne 3 punkty lądują na naszym koncie.

W tamtym tygodniu vicelider, w tym lider ograny na własnym stadionie. Ostatnie niedzielne spotkanie, to duża dominacja naszego zespołu trampkarzy, wygrana 14:3. Dobra zespołowa gra przyniosą tak wysokie zwycięstwo, nie ustrzegliśmy się jednak błędów, które przeciwnik wykorzystał, ale cały czas pracujemy i poprawiamy naszą grę. Teraz czas na odpoczynek i od poniedziałku praca, praca, praca kolejne mecze przed nami.

Brawo Gryf

Podsumowanie weekendu

Cztery mecze, 10 punktów ląduje na Gryfowym koncie. Piątkowe spotkanie Trampkarzy z AP Dzierżoniów zakończyło się podziałem punktów. Można powiedzieć, że szkoda straconych dwóch punktów, bo to nasz zespół przez większość meczu prowadził 1:0, to jednak szanujemy ten jeden punkt. Naprawdę nie było łatwo go zdobyć. Dużo walki, wiele sytuacji z obu stron i emocje do samego końca spotkania. Drugie spotkanie, to zwycięstwo młodzika w Wałbrzychu. Podopieczni Trenera Bartosza Prętkiego pierwszą połowę kończą na remis 0:0. W drugiej odsłonie, nasz zespół potrafił przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i po zdobyciu czterech bramek pewnie wygrywa z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych.

Niedzielę rozpoczęliśmy w Dzierżoniowie. Tym razem, to junior młodszy na sztucznym boisku podejmował rywali z Akademii Piłkarskiej. Warto przypomnieć, że w rundzie rewanżowej po dwóch spotkaniach mamy komplet punktów, które zdobyliśmy w meczach z liderem i wiceliderem tabeli. Niedzielny rywal to trzecia siła naszej ligi. Jak się okazało dwa poprzednie zwycięstwa nie były przypadkiem. Na trudnym terenie wygrywamy 1:0 i dopisujemy kolejne 3 oczka do tabeli. Mecz był trudno, lecz w większości pod naszą kontrolą. Z tyłu zagraliśmy koncertowo, udało się zatrzymać dwóch bardzo aktywny i dobrych technicznie zawodników z AP, z przodu kilka dogodnych sytuacji z których wykończyliśmy jedną.

Na posterunku czujnie stał nasz bramkarz, który dwukrotnie popisał się refleksem i obronił mocne strzały z bliskiej odległości. Drugie niedzielne spotkanie, to derbowy pojedynek z MKS Polonia Stał Świdnica. Podopieczni trenera Rafała Świdurskiego po mądrej grze w obronie i wyprowadzeniu zabójczej kontry, pokonują 1:0 rówieśników z MKS Polonia Stal Świdnica i po dobrym meczu dokładają kolejne cenne doświadczenie do swojego piłkarskiego CV. Gratulacje dla wszystkich naszych drużyn oraz podziękowania dla rywali za dobre spotkania. Do zobaczenie na boisku

Bardzo udany weekend notuje nasz klub!!!

Szybko o liczbach: 3 spotkania ligowe, 9 zdobytych punktów, 15 strzelonych bramek.

Junior młodszy pokonuje na własnym boisku vicelidera rozgrywek Victoria Świebodzice 5:2 i dopisuje swoje pierwsze ligowe punkty.

Zawodnicy Trenera Rafała Świdurskiego pewnie, bo aż 7:0 pokonują rywali z Kłaczyny na własnym boisku.

Derby Świdnicy pomiędzy UKS GRYF ŚWIDNICA. vs. Polonia Stal Świdnica wygrywamy 3:1 na boisku gości w Bolesławicach, podopieczni Trenera Bartka Prętkiego po bardzo dobrym meczu dopisują do tabeli kolejne punkty. Brawo Panowie

Meczowy rozkład jazdy na weekend

Piłkarska sobota, aż trzy spotkania naszych drużyn. Pierwsi na murawę wybiegną zawodnicy Trenera Rafała Świdurskiego. Mecz zostanie rozegrany na naszym boisku na Mechaniku! Rywalem będą zawodnicy z Kłaczyny. Naszym zawodnikom życzymy dużo strzelonych bramek i dobrej gry.

Tuż po młodszych kolegach, na murawę wyjdą najstarsi zawodnicy Naszego klubu. Występujący w lidze juniora młodszego gryfiacy powalczą o punkty z Victoria Świebodzice.

Ten mecz rozpocznie się o 12:30 również na Mechaniku. Trzecie spotkanie, to derby Świdnicy. Podopieczni Trenera Bartka powalczą na boisku w Bolesławicach, to spotkanie wystartuje o godzinie 14:00. Liczymy na dobrą grę, dużo sportowej walki i zdobycze punktowe

Piątkowe spotkanie młodzika młodszego

W dniu 24.09.2021 młodzik młodszy rozegrał kolejny mecz ligowy. Tym razem gościliśmy w Żarowie, gdzie zmierzyliśmy się z miejscową Silesią. Spotkanie było dobrym i emocjonującym widowiskiem. Początek zawodów, ósma minuta i po dwóch prostych błędach przegrywamy 0-2. Od tego momentu przejmujemy inicjatywę, prowadzimy grę, stwarzamy znakomite sytuacje, ale niestety jesteśmy bardzo nieskuteczni. Po przerwie nasz napór rośnie jeszcze bardziej czego efektem są 3 gole. Wychodzimy na prowadzenie i w dalszym ciągu dominujemy na boisku, stwarzamy sytuacje, ale wciąż jesteśmy nieskuteczni. W 50 minucie kapitalny strzał z dystansu oddaje Kapitan Jack (Jacek Sobczyński), ale piłka niestety ląduje tylko na poprzeczce. W końcówce znów popełniamy fatalny błąd (brak komunikacji zawodników) i tracimy bramkę na 3-3. Pozostaje niedosyt. Bramki: Leon Stachyra 2 , Kacper Witaszczyk Gryf: Michał i Miłosz Magierowscy, Bruno i Leon Stachyra, Jacek Sobczyński, Kacper Witaszczyk, Michał Głowacki, Dawid Markowicz, Aleks Hołub, Mateusz Staroń, Adam Andrzejewski, Jan Czuchra.

Relacje z rozgrywek naszych dzielnych zawodników

Ten tydzień dla jednej z najmłodszych grup był dość intensywny. W poniedziałek Gryfiaki z rocznika 2014 i młodsi wybrali się na ligę żaka do Pieszyc. Rozgrywki ligowe przeprowadzone zostały bardzo sprawnie. Na miejscu zjawiły się 4 drużyny (UKS Gryf Świdnica, Pogoń Pieszyce II, AP Dzierżoniów I, Lechia Dzierżoniów ). Zagraliśmy systemem każdy z każdym, na dwóch boiskach co pozwoliło rozegrać wszystkie spotkania z krótkimi przestojami na przerwę. Nasi zawodnicy potrzebowali tylko kilku łyków wody, chwili przerwy na wskazówki od trenera i znów mogli wracać na murawę rozgrywać kolejnepiłkarskie boje.

Już dwa dni później (w środę) Gryfiaki ponownie wybiegli na boisko, tym razem jako gospodarze rozegraliśmy sparing z MKS Polonia Stal Świdnica. Podobna formuła sparingu (dwa boiska) pozwoliła maksymalnie wykorzystać czas na rywalizację boiskową. Z gry, zaangażowania, poczynionych postępów u naszych zawodników, trenerzy są bardzo zadowoleni. Takie gry, są super okazją do sprawdzenia umiejętności Naszych najmłodszych piłkarzy!!!

Na koniec (w piątek ) jednostka treningowa na której trener Patryk podsumował dwa dni rozgrywek, dał wskazówki swoim podopiecznym, uświadomił jakie błędy, popełnili oraz pochwalił za wykonanie założeń trenera. Krótka pogadanka i powrót do treningu, aby przygotowywać się do kolejnych rozgrywek. Dla Naszych zawodników jak również rywali wielkie, wielkie BRAWA

Czas na piłkarską rywalizację

Na dniach kolejne ligowe potyczki, w których nasi zawodnicy zmierzą się u siebie jak i w meczach wyjazdowych.
Młodzik młodszy: Piątek: UKS GRYF ŚWIDNICA - SILESIA ŻARÓW godzina 17:00 (Żarów)
Młodzik: Sobota: UKS GRYF ŚWIDNICA - POGOŃ PIESZYCE godzina 11:00 (Pieszyce)
Junior młodszy: Sobota: UKS GRYF ŚWIDNICA - SZCZYT BOGUSZÓW GORCE godzina 11:00 (Świdnica)

Najbliższy mecz po nadchodzącym weekendzie, to spotkanie pomiędzy: UKS GRYF ŚWIDNICA - LECHIA DZIERŻONIÓW wtorek, godzina 17:00 (Świdnica).

Nasza drużyna Orlika, rozegra kolejną grę kontrolną z rówieśnikami z Silesia Żarów. To widowisko do zobaczenie w sobotę o godzinie 11:00 na naszym boisku przy ulicy Saperów.

Trudne początki junior młodszy

Nie łatwy start ligi notują nasi juniorzy młodsi. Do tej pory po 4 spotkaniach, nie udało się urwać żadnemu rywalowi punktów. Ostatni mecz rozegrany na wyjeździe w Jugowie przegraliśmy 2:7. Mimo dobrego początku meczu i wyjściu na prowadzenie, reszta nie układała się po naszej myśli. Rywale szybko wyrównali i uciekli na 4:1. Po perfekcyjnym strzale z rzutu wolnego Filipa Janusa, łapiemy kontakt na 4:2, ale siła wystarczyło tylko na tyle.

W każdym meczu mamy dobre momenty, ale popełniany również mnóstwo prostych błędów za które płacimy straconymi bramkami.

Zbieramy się w sobie, zasuwamy kolejny tydzień i czekamy na kolejny mecz

Kolejne zmagania ligowe młodzika młodszego

Kolejne zmagania ligowe mają za sobą piłkarze z młodzika młodszego. Podopieczni Rafała Świdurskiego najpierw 11.09 ulegli na własnym boisku rówieśnikow z Polonii Stal Świdnica 0:2 i byłs to niestety porażka zasłużona. W kolejnym spotkaniu 17.09 remisujemy 1:1 w Swiebodzicach z tamtejszą Victorią. Był to zdecydowanie lepszy mecz w wykonaniu Gryfiaków. Bramkę dla Gryfa zdobył Bruno Stachyra.

 W mechach grali: Michał i Miłosz Magierowscy, Brubo i Leon Stachyra, Tymek Budzyń, Oliwier Stawowy, Filip Mikulec, Jacek Sobczyński, Kacper Witaszczyk, Michał Głowacki, Mateusz Staroń, Jan Czuchra,

Remis młodzików w Czarnym Borze

Kolejna relacja ze spotkania naszej drużyny. Tym razem podział punktów.  W 4 kolejce udaliśmy się na mecz z Futgolem. Nerwowo rozpoczęliśmy to spotkanie, mimo kilku ciekawych akcji tylko jedną finalizujemy wzorowo wychodząc na prowadzenie po trafieniu Maćka przy świetnym dograniu Błażeja. Nerwowość towarzyszyła nam do końca pierwszej połowy tego spotkania, co przyczyniło się do 5 setek dla gospodarzy. Świetnym refleksem i robinsonadami popisywał się nasz bramkarz Norbert, który bez dwóch zdań ratował nas z opresji.

Druga połowa również toczyła się chaotycznie, brakowało składnych akcji, na plus duża poprawa gry w obronie mimo utrary bramki z rzutu wolnego. To ta formacja w drugiej części na duży plus. Nie wykorzystaliśmy kilku klarownych okazji, które pomogły by w  wywiezieniu z Czarnego Boru 3 punktów, bo szanse na zwycięstwo były duże i wypracowane przez nasz zespół.

W czwartek pracujemy nad celownikami. Zostawiliśmy trochę zdrowia na boisku, ale nie był to nasz najlepszy występ, pczywiście poza Norbim, który można śmiało powiedzieć uratował nam remis.

W sobotę szansa na lepsze spotkanie. O 9.oo  podejmiemy AP 13 Jarosława Lato na Mechaniku-ul, Sikorskiego.

Inauguracja zmagań ligowych u najmłodszych

Drużyna prowadzona przez trenera Maćka zainaugurowała w poniedziałek zmagania w lidze Orlika. Rozgrywki te odbywają się na zasadzie turniejów-perwszy odbył się w Roztoce. Młodzi Gryfiacy rywalizowali z drużynami: Granica Roztoka, Champion Świebodzice i AKS Strzegom. Każda z tych drużyn będzie gospodarzem takiego turnieju organizowanego  w terminie późniejszym. Warto dodać, że od obecengo sezonu w tej kategorii wiekowej nie prowadzi się żadnych tabel z punktami i bramkami.

Wyniki schodzą na dalszy plan, a naszym zadaniem jest nabieranie doświadczenia boiskowego, praktyki meczowej, a przede wszystkim radość z gry i rywalizacji z różnymi przeciwnikami. Za dobry początek rozgrywek wielkie gratulacje dla naszych zawodników oraz rywali z którymi mieliśmy przyjemność zagrać w tej edycji ligi.

Zaległa relacja z rozgrywek trampkarzy

Na dobranoc zaległa relacja z rozgrywek trampkarzy. W niedzielne przedpołudnie drużyna trampkarza rozegrała kolejne spotkanie w IV lidze. Gościmy w Dzierżoniowie i mierzymy się z drużyną AP.

Pierwsza połowa to wyrównana gra, toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Na przerwę schodzimy prowadząc 1:0, błąd obrońców wykorzystał Damian Patyk. Po przerwie gra wygląda zdecydowanie lepiej. Tworzymy sporo sytuacji podbramkowych. Zdobywamy kolejne bramki - Szymon Pieńkowski i ponownie Damian. Drużyna gospodarzy tego dnia potrafiła odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W poprzednich kolejkach pokonujemy Spartę Ziębice 12:2, uznajemy wyższość Orła Ząbkowice 1:2, nie wykorzystując rzutu karnego oraz dwóch doskonałych sytuacji. Z niecierpliwością czekamy na kolejne potyczki.

Relacja trenera Bartka z sobotniego meczu.

W sobotnie przedpołudnie nasi młodzicy w IV lidze pokonali rywali z Górnika Nowe Miasto Wałbrzych 3:1. Przy pięknej aurze i 11 zawodnikach nie było łatwo. Mimo iż pierwsi tracimy bramkę przez nieporozumienie w obronie stwarzamy sporo świetnych okazji do wyrównania. Brakuje skutecznego wykończenia. Celowniki naszych napastnków muszą zostać poprawione. W końcówce pierwszej połowy rajd prawym skrzydłem Olafa iświetne dośrodkowanie pozwala wyjść na remis po trafieniu Błago. Mogliśmy przypieczętować dominację w pierwszej odsłonie, ale 100% okazji bramkowych nie wykorzystali Błażej i Mućka. Na przerwę schodzimy przy wyniku remisowym i gra w drugiej odsłonie zaczyna się od nowa.

Druga połowa bardziej chaotyczna, ale skuteczna, na wysokośc zadania staje nasz bramkarz Norbert rehabilitujący się za kilka nerwowych zagrań.

Drugą bramkę dokłada Błażej po silnym dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Wynik całego meczu ustala Bartek, który precyzyjnym strzałem z dystansu pokonuje bramkarz gości. Dwubramkowej przewagi  nie oddajemy do końca meczu, Brawo Gryf. Zostawiliśmy sporo zdrowia na tym meczu, Serca i zaangażowania nie brakowało co pozwala cieszyć się z kolejnych 3 punktów. W środę gramy w Czarnym Borze o kolejne oczka do ligowej tabeli.

Zaległe granie w Świebodzicach

Aż dwa razy musiał być przełożony mecz z Victorią Świebodzice. Do pojedynku doszło we wtorek. Oto relacja trenera Rafała.

Od samego początku zaczęliśmy grać bardzo dobre spotkanie, kontrola na boisku, utrzymanie prz piłce, prowadzenie gry. Brakowało jedengo elementu - finalizacji stworzonych sytuacji bramkowych. Rywal wykorzystał swoją szansę i pierwszy groźny strzał zamienił na bramkę. Nasza odpowiedź była szybka i pierwszą połowę kończyliśmy wynikiem 1:1.

Druga połowa była bardziej wyrównana, ale nasz zespół na murawie prezentował się naprawdę dobrze, z czego jesteśmy zadowoleni najbardziej. Jak to w piłce bywa niewykorzystana 100% sytuacja bramkowa zemściła się w następnej akcji i przegrywamy 1:2. Na 10 minut przed końcem spotkania zaryzykowaliśmy, przeszliśmy do ataku większą liczbą zawodników, to niestety poskutkowało stratą 3 bramki, mecz przegrywamy 1:3.

Mimi dobrej gry przegrywamy mecz, wynik nie oddaje tego co było na boisku. Szkoda, ale dalej gramy i skupiamy się na następnym meczu. Brawa dla obu zaspołów.

Kolejne ligowe starcie z AP Dzierżoniów

Łukasz Prędki

Porażka drużyny Młodzika- trener  Bartosz Prętki, w Dzierżoniowie. Rozegraliśmy dobre spotkanie, mnóstwo walki, pełne zaangażowanie w grę iwalka o lażdy metr boiska. Niestety mimo dobrej gry nie udało się nam uzyskać korzystnego wyniku. Stwarzaliśmy świetne sytuacje do zdobycia bramek, szczególnie po akcji skrzydłami, niestety brakowało skutecznej finalizacji pod bramką przeciwnika. Wynik 4:0 nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Drużyna z Dzierżoniowa postawiła nam wysoko poprzeczkę i mecz mógł się podobać kibicom.

Brawa dla drużyny za walkę i dobrą organizację gry. Zostaje nam doszlifowanie skuteczności strzeleckiej i walczymy o kolejne punkty w ligowej tabeli.

Kolejne wieści z ligowych rozgrywek

Gryf-Silesia II Żarów

Trzy punkty zostają w Świdnicy. W słoneczną wrześniową sobotę drużyna Gryfa podejmowała na własnym boisku ekipę Silesia II Żarów. Mecz toczony był w bardzo dobrym tempie z lekką przewagą gospodarzy. Jednak kreowanie sytuacji było trudne. Gra wyglądałą bardzo dobrze do momentu ostatniego decydującego podania-tutaj brakowało nam trochę dokładności.

Ostatecznie stworzyliśmy kilka ciekawych akcji, a jedną z nich Leon Stachyra zamienił na gola. Drużyna zostawiła duuużo zdrowia na boisku, mega zaangażówanie i cierpliwość w grze przyniosły zwycięstwo.

Skład Gryfa - Michał i Łukasz Magierowscy, Bruno i Leon Stachyra, Michał Głowacki, Kacper Witaszczyk, ADam Andrzejewski, Filip Mikulec,  Oliwier Stawowy, Jan Czuchra, Mateusz Staroń, Jacek Sobczyński.

Drugie zwycięstwo naszych zawodników

Tym razem zawodnicy młodzika młodszego pod wodzą trenera Rafałą Świdurskiego wybrali się na mecz wyjazdowy. 30.08 drużyna rozegrała wyjazdowy mecz ligowy w kłaczynie z tamtejszą  Nysą.

Mecz był jednostronnym widowiskiem i zakończył się okazałym zwycięstwem Gryfiaków 9:1. Dobra organizacja gry oraz siła zespołu pozwoliły na tak wysokie zwycięstwo naszych zawodników. Gratulacje dla przeciwnika za walkę.

Bramki zdobyli: Miłosz Magierowski - 2, Leon Stachyra - 3,  Bruno Stachyra, Adam Andrzejewski, Kacper Witaszczyk, Mateusz Staroń,

Gryf grał w składzie: Michał i Miłosz Magierowski, Bruno i Leon Stachyra, Michał Głowacki, Jacek Sobczyński, Jan Czuchra, Adam Andrzejewski, Kacper Witaszczyk, Mateusz Staroń.

Trener Prowadzący - Rafał Świdurski

Mocne spotkanie na początek

Wakacje się kończą i zaczyna się nowy sezon rozgrywkowy. Na początek spotkanie UKS Gryf Świdnica - MKS IgnerHine Polonia Stal Świdnica, Spotkanie w lidze młodzika odbyło się na naszym boisku Mechanik w poprzedni weekend, tym samym zainaugurowało kolejny sezon gier ligowych. Nasz zespół podszedł ambitnie do spotkania, swoim zaangażowaniem pewnie pokonał rywala 5:0. Wyrównana pierwsza połowa, którą kończymy z jednobramkową przewagą. Druga odsłona zdecydowanie lepsza po naszej stronie, przypieczętowana 4 bramkami.

Dla obu ekip brawa za walkę i zaangażowanie na boisku.

Sparingowe granie w Żarowie

Nasi juniorzy młodsi rozegrali kolejny mecz sparingowy w trakcie przygotowań do nadchodzącego sezonu. Spotkanie rozegraliśmy  w formie 3 kwart x 30 minut, w każdej trenerzy zmieniali ustawienie i dokonywali wielu zmian. Przygotowania idą pełną parą, a juz jutro startujemy na obóz sportowy gdzie przez tydzień będziemy szlifować formę na obiektach sportowych w Ostrzeszowie.

Sezon przygotowawczy

Niektórzy zawodnicy zaliczyli już kilka jednostek treningowych ze stuprocentową frekwencją inni jeszcze zbierają siły na rodzinnych urlopach. W tym samym czasie nasz Trener, Kuba Pasiewicz zaliczył kolejny start w traithlonie. Areną zmagań była Bielawa i tamtejszy zbiornik wodny oraz leśne trasy rowerowe i biegowe.

Po dobrym przygotowaniu do zawodów, przedstawiciel Naszego klubu zdobywa swoje pierwsze w triathlonowej przygodzie podium! Trenera Kuba, uplasował się na 6 miejscu w klasyfikacji OPEN zawodów i wygrał swoją kategorie wiekową M16-29. Warto przypomnieć, że to właśnie ten trener pracujący w naszym klubie już od przeszło 6 lat jest odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne naszych zawodników. Gratulacje dla Trenera.

Obóz sportowy w Ostrzeszowie!!!

Już w piątek 20 sierpnia 50 zawodników wraz z trenerami wyjeżdża na obóz sportowy do Ostrzeszowa. Zbiórkę zaplanowano na godz.9:30 na parkingu przy Tesco (ul. Strzegomska). Prosimy niezbędne dokumenty pobrać od trenerów lub ze strony klubowego fb i wypełnione dostarczyć przed wyjazdem do trenerów. Na prośbę rodziców najmłodszych uczestników obozu, odbędzie się zebranie organizacyjne (w piątek 13.08 o godz.16:15 na Orliku przy ul Jodłowej) zapraszamy wszystkich chętnych. W załączeniu pliki do pobrania.

Turniej Młodzików w Słubicach.

Mimo wakacji drużyna Młodzików trenera J. Masnego wybrała się na kilkudniowy turniej do Słubic. W sobotnich meczach uzyskujemy świetne wyniki: Gryf-Polonia Berlin 2-0 (br. S. Patyk, F. Łuczak) Gryf- Pogoń Szczecin 3-0 (F. Łuczak x3). W niedzielę gramy trzy mecze.

Drugi dzień turnieju Młodzików w Słubicach:

Akademia 2012 Jaworzno-Gryf 1-1 (D. Patyk) SMS ŻAPN Żywiec-Gryf 2-0, Arkonia Szczecin-Gryf 0:5 (F. Łuczak x3, W. Jernutowski, K. Grzybowski) W poniedziałek decydujące mecze gramy o podium.

Udany występ zanotowała grupa Młodzików na turnieju w Słubicach. W siedmiu rozegranych meczach uzyskała 4 zwycięstwa, remis i dwie porażki. Ostatecznie meldujemy się tuż za podium. W ostatnim dniu rozegraliśmy dwa mecze z Cariną Gubin (1 miejsce) 0:1 i z Polonią Słubice 1:0 (br Kiril Zhoholko). Mimo zmęczenia i gry w upale, zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, udało się również spędzić razem kilka fajnych dni. Jeszcze we wtorek zakończenie przy grillu i czas na zasłużone wakacje.

Zakończenie sezonu u trampkarzy

Coś się kończy coś się zaczyna, w miniony weekend rozegraliśmy mecz, zjedliśmy smakołyki z grilla i nagrodziliśmy najlepszych zawodników minionego sezonu, a także trzech ostatnich lat. Wspólnie spędzony czas na treningach, meczach i obozach był bardzo wartościowy zarówno dla zawodników jaki i trenerów. Przyszedł czas na krótkie wakacje od piłki i końcem lipca wracamy do pracy. Kolejny sezon, kolejne mecz przed nami, nie zwalniamy tempa. Podziękowania dla rodziców, którzy licznie zjawili się na zakończeniu w roli piłkarzy, pomocy w "kuchni' i kibiców

Skrzaty II już na wakacjach.

Skrzaty II już na wakacjach.

W czwartek odbył się ostatni trening grupy skrzatów (trener Janusz Masny) przed wakacjami, i był to trening wyjątkowy. Naszym małym Gryfiakom towarzyszyli rodzice. Każdy z zawodników miał „ do dyspozycji personalnego trenera”. Tyle radości i zaangażowanie nie było na żadnym treningu (koniecznie trzeba powtórzyć taki trening !!!). Po zakończonych zajęciach rodzice i trenerzy wręczyli okolicznościowy medal za zaangażowanie i rywalizację w całym sezonie.

TERAZ CZAS NA WAKACJE.

ŻYCZYMY WAM WSZYSTKIM WSPANIAŁYCH WRAŻEŃ, NIE ZAPOMNIJCIE O PIŁCE.

DO ZOBACZENIA W SIERPNIU

ZAKOŃCZENIE ŻAKÓW

ZAKOŃCZENIE ŻAKÓW

Ostatni w tym sezonie trening ma za sobą grupa Żaków trenera Maćka.

Zajęcia odbyły się w luźnej atmosferze, głównym tematem były zabawy piłkarskie. Każdy chłopiec- za godne reprezentowanie klubu - otrzymał upominek - zajęcia opuszczaliśmy uśmiechnięci i zadowoleni.

Szczególnie wyróżnionych zostało 3 zawodników:
Rzetelny zawodnik - Krystian Kafel
Odkrycie sezonu - Michał Dychus
Najlepszy zawodnik - Konrad Gołębiowski

Wcześniej zdążyliśmy rozegrać jeszcze sparing. W tropikalnych warunkach na boisku przy ul. Saperów podjęliśmy rówieśników z Football Academy Wałbrzych. Szacunek dla tych, którzy mimo upalnej pogody stawili się na meczu (Miłosz Jamro, Filip Stasiak, Olek Łukasiewicz, Konrad Gołębiowski , Adrian Matyjak, Krystian Kafel), a także dla drużyny przeciwnika, że nie zawiodła i przyjechała. Na pewno w ramach podziękowań odbędziemy u drużyny z Wałbrzycha rewizytę. Wracamy do treningów w sierpniu. Będzie to intensywny okres pełen ważnych wydarzeń (prestiżowy turniej Silesian Cup, obóz sportowy w Ostrzeszowie). A teraz udajemy się na zasłużony odpoczynek!

Dolnośląska Liga Młodzika-dwa ostatnie mecze.

Dolnośląska Liga Młodzika-dwa ostatnie mecze.

Zakończyły się rozgrywki naszych młodzików w Lidze Dolnośląskiej. W ostatnim tygodniu rozegraliśmy dwa mecze i oba wygraliśmy.
Gryf- FC Academy 2-1. W środę dokończyliśmy spotkanie, które zostało przerwane z powodu burzy już 12 min meczu, przy stanie 1:0 (br. Aleks) dla naszej drużyny. Mecz rozpoczęliśmy bardzo pechowo, bo już na początku tracimy bramkę po błędach naszej defensywy. Tak stracona bramka nie załamała naszych chłopaków, szybko się pozbierali i do końca meczu kontrolowali wydarzenia na boisku. Zbyt szybko chcieli strzelić bramkę i wyjść na prowadzenie co nie pomagało zachować spokoj przy wykończeniu akcji. Po kilkunastu dogodnych sytuacjach wreszcie Aleks, po dobrym podaniu Filipa strzela z dystansu i wychodzimy na prowadzenie. Do końca meczu gramy już spokojnie i kontrolujemy wydarzenia na boisku. Brawo!!!. Wygrywamy ważny mecz dla układu tabeli.

Gryf- Piast Żmigród 5-1.
Ostatnim akcentem sezonu był mecz z Piastem Żmigród, w którym upalna pogoda (ponad 30 stopni), nie pozwalała na wysokie tempo spotkania. Rozstawiona woda przy liniach bocznych, dwa zraszacze i kostki lodu oraz dodatkowe przerwy w meczu, tylko na chwilę pozwalały odetchnąć zawodnikom. Mimo takiego upału mecz nie był nudnym widowiskiem. Obie ekipy chciały sezon zakończyć z dobrym wynikiem i stwarzały dużo sytuacji podbramkowych. Pierwszego gola strzelił Witek po dobrym prostopadłym zagraniu Damiana, goście szybko doprowadzili do remisu. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem Sebek przeprowadził indywidualną akcję, minął zwodem dwóch obrońców i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce. W drugiej połowie dominacja Gryfiaków była bardzo wyraźna po bramkach Aleksa, ponownie Witka i Filipa Ł.
Kończymy udany sezon zajmując ostatecznie 4 miejsce. Na nasz dorobek złożyło się 6 zwycięstw, 3 remisy i 5 porażek. Łącznie zdobyliśmy 21 punktów z bilansem bramek 19-14

W rozgrywkach brali udział: H. Charuży, P. Witaszczyk, I. Wciórka, S. Patyk, D. Patyk, P. Podleśny, J. Kosmala, W. Jernutowski, A. Agaciak, S. Pieńkowski, A. Karnas, F. Łuczak, F. Kruszyński, P. Idziak, J. Kazimierski, K. Satała.

Ostatni mecz w lidze młodzika młodszego

W ostatnim meczu sezonu w lidze młodzika młodszego gościmy w Pieszycach. Mecz był toczony w bardzo trudnych warunkach - olbrzymi upał. Mimo tego był bardzo ciekawym i emocjonującym widowiskiem, prowadzonym w dobrym tempie. Obie drużyny stworzyły sporo sytuacji podbramkowych. Ostatecznie zwyciężamy 2:1 strzelając gola w ostatniej akcji meczu (dośrodkowanie Mateusza Staronia z rzutu rożnego i samobójczy gol obrońcy gospodarzy). Pierwszą bramkę zdobył Michał Magierowski również po kapitalnym podaniu Mateusza. Gryf Świdnica: Norbert Charuży, Błażej Rapczyński, Jacek Sobczyński, Bruno i Leon Stachyra, Mateusz Staroń, Kacper Witaszczyk, Michał Głowacki, Michał Magierowski, Adam Andrzejewski, Jan Czuchra. Ostatecznie w 11 meczach zdobywamy 20 punktów (6 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki), strzelamy 28 bramek, tracimy 17. Ligę kończymy na piątej pozycji na dwanaście zespołów

Ostatni mecz sezonu za nami!!!

W dużym upale mimo porannej godziny, nasi trampkarze rozegrali ostatni ligowy mecz. Co więcej, dla większości z nich był to ostatni mecz w kategorii trampkarza. W walce o ligowe punkty pojechaliśmy do Żarowa, gdzie na sztucznej murawie walczyliśmy o zwycięstwo. Bardzo źle rozpoczęliśmy ten mecz, już w drugiej minucie po ospałej reakcji na rzut wolny przegrywamy 0-1. Druga bramka wpadła po strzale z dystansu i na tablicy wyników mamy 0-2...

W przerwie, chłopaki dostali kubeł zimnej wody, dosłownie i w przenośni. Podziałało, ale nie do końca. Udaje nam się złapać kontakt, po pięknej bramce Błażeja Czuchry z dystansu, lecz nie mamy możliwości zmiany zawodników (graliśmy gołą jedynastką) przy takich warunkach atmosferycznych ☀️☀️☀️musiał dać to o sobie znać. Nasi zawodnicy, stworzyli sobie jeszcze co najmniej dwie sytuacje, które powinniśmy zamienić na bramki, lecz zawiodło wykończenie. Lepszym celownikiem wykazali się zawodnicy z Żarowa, którzy dołożyli dwa trafienie i mecz zakończył się wynikiem 4-1 dla gospodarzy. Kończymy sezon, który podsumujemy na jutrzejszym zakończeniu

Po wolnym weekendzie powrót na boiska.

W kolejnym ligowym spotkaniu zmierzyliśmy się z AP Dzierżoniów (pierwszy mecz 6:3). Tym razem mecz rozegraliśmy na boisku Mechanik. Pierwsze minuty meczu były bardzo wyrównane, każda z drużyn miała dogodną sytuację aby wyjść na prowadzenie. Pierwszego gola strzelili goście, po składnej akcji pokonali naszego bramkarza. Ten stracony gol zadziałała na nasz zespół bardzo motywująco i już po chwili na tablicy wyników był remis 1:1 pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Jakub Odwaga, który dopadł pierwszy do piłki wybitej z pola karnego. Do końca drugiej połowy mecz był dynamiczny i bardzo ciekawy. W ostatniej minucie dostajemy tak zwaną bramkę do szatni...

Na drugą połówkę wychodzimy nieskoncentrowanii i tracimy bramkę na 1:3, sytuacja robi się już bardzo trudna. Dobrze grająca drużyna z Dzierżoniowa i dwa gole do nadrobienia, to trudne zadanie do wykonania. Ale nie z takimi wyzwaniami mieliśmy w tym sezonie do czynienia. Nasi zawodnicy robili co mogli żeby doprowadzić do wyrównania, lecz kolejny raz zabrakło czasu...

W drugiej połowie wywalczyliśmy rzut karny, który na bramkę zamienił nasz kapitan Błażej Czuchra, niestety na nic więcej nie było nas stać w to poniedziałkowe popołudnie.

Musimy uznać wyższość zawodników z AP Dzierżoniów i już szykujemy się na kolejne spotkanie z Granitem Roztoka.

Mecz na szczycie na remis

W poniedziałkowe popołudnie Gryfiacy rywalizowali z AP Dzierżoniów o fotel lidera w V lidze Młodzika. Bojowe nastawienie szybko udało się sfinalizować bramką w wykonaniu Filipa.

W pierwszym kwadransie nacieramy na bramkę rywala, stwarzamy kilka świetnych okazji do podwyższenia wyniku i.... Sprawdza się stare piłkarskie porzekadło "niewykorzystane okazję się mszcza". Goście wyprowadzają zabójczą kontrę i mamy remis. Mimo utraty bramki nasze ataki, dośrodkowania, stafe fragmenty gry dają nam kolejne okazję na poprawę wyniku,ale niestety nic nie wpada do siatki. Po zmianie stron w dalszym ciągu kontynujemy nasz cel. Mimo ataku, licznych strzałów, piłka nie znajduje drogi do bramki i mecz kończy się remisem. Zagraliśmy najlepszy mecz w tej rundzie, przy kilkunastu świetnych sytuacjach bramkowych zabrakło nam przysłowiowe zimnej krwi.

Na pewno nie brakowało zaangażowania na 120% że strony Gryfiakow, co bardzo cieszy trenera. Zawiodła skuteczność, która pozwoliłaby nam uzyskać 3 punkty w tym spotkaniu i przybliżyć nas do awansu do wyżej ligi. Mimo wyniku, takie zaangażowanie z naszej strony chciałbym ogladać podczas kolejnych męczy naszej drużyny. Brawo Gryf.

Grupa Skrzat. Wspólny trening zawodników i rodziców.

wspólny trening

Na środowym treningu Trener Patryk z okazji dnia dziecka postanowi zrobić swoim zawodnikom niespodziankę. O pomoc poprosił rodziców swoich podopiecznych aby wraz ze swoimi pociechami uczestniczyli w jednej jednostce treningowej. Odpowiedź ze strony rodziców była wzorcowa. Każdy zawodnik mógł liczyć ma wsparcie chociaż jednego z rodziców. Rodzice dzielnie przykładali się do różnych ćwiczeń aby nie zawieść swoich dzieciaków. Były Berki, prowadzenie piłki, wyścigi rzędów, oraz konkurs rzutów karnych. Dużo śmiechu i dobrej zabawy zakończonej słodkim poczęstunkiem.

Dwa mecze cztery punkty Młodzika w lidze dolnośląskiej.

Trwa dobra passa drużyny młodzika występującej w lidze dolnośląskiej w ostatnich trzech meczach zdobyliśmy 7 pt, strzelając 6 bramek nie tracąc żadnej.

Gryf-Polonia Stal 0-0

W tym tygodniu rozegraliśmy dwa mecze. W czwartek doszło do derbowego pojedynku pomiędzy Gryfem a Polonią, mecze derbowe są meczami wyjątkowymi, zawodnicy chcą jak najlepiej się zaprezentować i udowodnić swoją wyższość. Tak też było w tym pojedynku. Nikt nie odpuszczał, emocji nie brakowało i mimo, że obie ekipy stworzyły sobie sytuacje do zdobycia bramki one nie padły. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Odnotować należy, że sędziami tego meczu byli rodzice zawodników...Polonii-Stali.

Skład: H. Charuży, J. Kosmala, D. Patyk, I. Wciórka, P. Podleśny, A. Agaciak, W. Jernutowski, Sz. Pieńkowski, A. Karnas. F. Kruszyński, F. Łuczak, P. Idziak, S. Patyk

Parasol Wrocław- Gryf 0-3

Bardzo pewne zwycięstwo odnotowali nasi Młodzicy w niedzielnym meczu z Parasolem. Dość szybko strzelona bramka (Witek) uskrzydliła naszą drużynę, która stwarzała dużo sytuacji, jednocześnie nie dopuszczając rywali pod swoją bramkę. W drugiej połowie, chłopcy mimo upalnej pogody, nie zwalniali tempa. Stworzyli wiele sytuacji ale padły tylko dwa gole (Patryk i Damian). Zwycięstwo w tym meczu pozwoliło nam na awans w tabeli na czwarte miejsce oraz szansę na walkę o miejsce trzecie. Po meczu czekały na drużynę przysmaki z grilla przygotowanego przez rodziców Aleksa. (bardzo dziękujemy). Po poczęstunku kilkunastu zawodników wyjechało na kilkudniowe testy sportowe do SMS Łódź. Życzymy powodzenia.

Skład: H. Charuży, J. Kosmala, D. Patyk, I. Wciórka, P. Podleśny, S. Patyk A. Agaciak, W. Jernutowski, A. Karnas. F. Kruszyński, F. Łuczak, P. Idziak, Sz. Pieńkowski.

Kolejne starcie z liderem

W czwartek przy pięknej pogodzie rozegraliśmy rewanżowe spotkanie z liderem naszej ligi Bielawianka Bielawa. Tym razem to my byliśmy gospodarzem spotkania, rozegranego na boisku Mechanik. Dobrze rozpoczynamy to spotkanie i prowadzimy równą grę, mając swoje szanse na wyjście na prowadzenie. Oczywiście goście jak na lidera przystało również stwarzają sobie bardzo dogodne sytuacje do strzelenia bramki, lecz w tym dniu nasi bramkarze (I połowa Kacper Grajmy, II połowa Jan Wieczorek) popisywali się świetnymi interwencjami w meczu.

Dla zawodników z Bielawy wystarczy chwila nie uwagi, trochę więcej miejsca i przy jednym z rzutów rożnych tracimy bramkę. Lecz w żaden sposób strata bramki nie wpłynęła na nasz zespół demotywująco dalej gramy swoje i walczymy jak równy z równym. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0-1. Na początku drugiej połowy zostaliśmy zepchnięci do defensywy czego konsekwencją była stracona druga bramka. Przy wyniku 0-2 wrzucamy wyższy bieg i mecz nabiera wysokiego tempa, gramy super zawody, stwarzamy sobie kolejne sytuację bramkowe i bardzo dobrze radzimy sobie w defensywie.

Jeden z naszych ataków kończy się wskazaniem na jedynastkę. Którą wykorzystał sam sfaulowany Błażej Czuchra. Mecz z liderem na 18 minut przed końcem jest w naszym zasięgu, wynik 1-2 i gonimy dalej. Końcówka meczu była "szalona" naprzemienne ataki, piękne parady bramkarskie, dogodne sytuacje bramkowe i dużo, dużo walki i dojrzałej gry obu zespołów. Takie mecz, aż chce się oglądać

Kolejne 6 punktów Młodzika w V lidze.

W środę wygrywamy pewnie"u siebie" w Bojanicach 10 do 1, chciałbym w tym miejscu podziękować rodzicom za pomoc w szybkim transporcie na mecz, który powinien odbyć się na naszym obiekcie. Natomiast w sobotę rozgrywamy bardzo dobry mecz w Uciechowie.

W pierwszej odsłonie rywale nie mieli nic do powiedzenia, szybki odbiór, wysoki pressing pozwolił stworzyć nam dużą liczbę świetnych okazji bramkowych. Do przerwy tylko 3 znalazły się w siatce. Na uwagę zasługuje bramka zdobyta przez Witka bezpośrednio z powietrza po dośrodkowaniu Bartka. Bramka - "palce lizać". Druga połowa również mogła się podobać, obfitowała w sporą liczbę akcji skrzydłami. Dwie bramki zdobywamy po stałych fragmentach, co cieszy. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 7do1.

Strzelcy bramek:Witek 3x, Filip Ł. 2x, Piotrek 1x oraz Kuba 1x. Brawo Gryf.

Przywozimy trzy punkty z Piławy

W meczu ligowym nasi trampkarze odnieśli wysokie zwycięstwo na wyjeździe.

Z Piławy przywozimy 3 punkty i 9 strzelonych bramek. Na listę strzelających w naszym zespole pojawiło się kilka "nowych" nazwisk: Kalinowski, Kamiński, Stupecki to zawodnicy którzy zanotowali swoje pierwsze trafienia w lidze. Oczywiście mogliśmy liczyć na niezawodnych strzelców naszego zespołu, a także na naszą defensywę razem z bramkarzami, którzy dzisiaj zachowali czyste konto. W dzisiejszym meczu poprawiliśmy dokładność w ostatnim zagraniu i wykończenie akcji, z którymi do tej pory był spory problem.

Miejmy nadzieję, że taki poziom utrzymamy na kolejne mecze i z rywalami będącymi w górnej części naszej tabeli, będziemy mogli rywalizować jak równy z równym.

Podziękowania i gratulacje dla przeciwnika. Do zobaczenia w czwartek 03.06.2021 na boisku Mechanik, o godzinie 11:00 zagramy z Bielawą.

Potyczka z liderem w Ząbkowicach Śląskich.

Potyczka z liderem w Ząbkowicach Śląskich.

Drużyna Trenera Rafała Świdurskiego w składzie N. Charuzy, M i M Magierowski, B i L. Stachyra, J. Sobczynski, M. Glowacki, K. Witaszczyk, K. Grzybowski, K. Zholkho, A. Andrzejewski, M. Staron, B. Brania wraca po piłarsmik boku z liderem swojej ligi. Mecz z Orlikiem Ząbkowice Śląskie drużyna rozpoczęła wyśmienicie, prowadzenie 1:0 (Bartosz Brania) i kontrolowanie sytuacji na boisku.

Niestety druga połowa, to większą przewaga gospodarzy, którzy trzykrotnie trafiają do naszej bramki, a nasz zespół pomimo kilku dogodnych sytuacji nie zwiększył swojego dobytku bramkowego.

Brawa dla chłopaków za odważny mecz, spotkanie z liderem to zawsze dodatkowe emocje, tym razem było bardzo blisko niespodzianki!

Pierwszy Turniej Skrzata za nami.

Doskonale spisały się drużyny uczestniczące w Lidze Skrzata- turnieju, organizowanym przez Gryfa. Na czterech przygotowanych boiskach przez półtorej godziny trwały rozgrywki pomiędzy AP Dzierżoniów, AP 13 Świdnica, Polonią Świdnica i Gryfem. Doskonała zabawa, masę bramek (niekoniecznie strzelonych do bramki przeciwnika), radość po strzelonej bramce, łzy po przegranych meczach wiele pozytywnych emocji. Każdej drużynie i każdemu zawodnikowi dziękujemy za udział i zapraszamy na następne spotkania Skrzatów.

Sparing Żaków.

Podopieczni trenera Maćka rozegrali na boisku przy ul. Saperów sparing z MKS Polonia. Pogoda początkowo chciała nam pokrzyżować plany, ale ostatecznie udało się zagrać. Gra toczyła się na 2 boiskach, dzięki czemu chłopcy odbyli intensywną jednostkę treningową, z zaledwie kilkoma momentami na uzupełnienie płynów oraz uwagi od trenerów. Padło sporo efektownych bramek, cieszy również fakt, że zawodnicy zaczynają operować obiema nogami, szczególnie jeśli chodzi o wykończenie akcji - próbują (często skutecznie) uderzyć "słabszą" nogą. W dalszym ciągu mankamentem jest gra obronna całej drużyny, ale przykładamy do tego coraz większą wagę i efekty w postaci lepszej defensywy na pewno jeszcze przyjdą. Gryf wystąpił w następującym składzie: Olek Żędzianowski, Krystian Kafel, Michał Dychus, Miłosz Jamro, Konrad Gołębiowski, Filip Stasiak, Tymon Dymitruk, Adrian Matyjak.

Weekend na meczowo!!!

W ten weekend dzieje się na naszym boisku. Aż trzy mecze rozegrają nasze zespoły w roli gospodarza. Wszystkie relacje ze spotkań na boisku Mechanik, będą dostępne na naszym koncie FB!!! Zapraszamy do kibicowania!!!

Sobotnie spotkanie dwóch Gryfów dla nas

W sobotę o 13 na naszym obiekcie przy ul. Sikorskiego pewnie pokonaliśmy naszego imeinnika z Burkatowa.

Mimo niepewnego początku szybko udało nam się przejąć inicjatywę na boisku i nie oddaliśmy jej do końca meczu. Cieszy dobra skuteczność, bardzo duża liczba składnych akcji, dobra gra w obronie.

Najlepszym strzelcem w naszym zespole w tym dniu byli Bartek Grzechynia i Gracjan Domanski, którego bramka z lewej nogi była wyjątkowej urody. Bardzo dobrym strzałem z dystansu popisał się również Bartek Brania który kilkukrotnie podejmowal próby uderzeń z dalszej odległości co należy pochwalić! Trochę koncentracji w sytuacjach 1x1 zabrakło Rafałowi i Krystianowi, którzy efektownie wymanewrowali bramkarza mając przed sobą tylko pusta bramkę jednak detale zaważyły na chybionym uderzeniu.

Plus za dobre akcje. Swoje pierwsze dwie bramki zdobył Kuba Nitsch który wykorzystał podania od Huberta Jaworskiego. Brawo zespół!!!

Ligowa potyczka ze Zjednoczonymi

Ligowa potyczka ze Zjednoczonymi

Kolejnym rywalem w naszej lidze była drużyna z Żarowa.

Drużynę Zjednoczonych znamy dobrze z gier kontrolnych, często w przygotowaniach do ligi mierzyliśmy się ze sobą. Mecz rozegrany na naszym boisku Mechanik. Spotkanie rozpoczynamy bardzo dobrze, wychodzimy na prowadzenie i tworzymy kolejne dogodne sytuacje.

Niestety nie potrafiliśmy wykorzystać tej przewagi i podwyższyć wyniku, co szybko się zemściło. Drużyna z Żarowa wykorzystała swoje okazję i pierwsza połowa kończy się wynikiem 1-3. Druga połowa to bardzo dobra gra naszego zespołu, który zmusił rywala do prostej gry i wybijania piłki w nasze pole karne. Niestety i tym razem nie potrafiliśmy wykorzystać przewagi na boisku i zdobywamy tylko jedną bramkę. W tym czasie rywale są skuteczni do bólu i każde zamieszanie w naszym polu karnym zamieniają na gola. Kolejny raz nasz zespół pokazał się z dobrej strony, graliśmy swoję i zaprezentowaliśmy dobrą piłkę! Niestety zabrakło skuteczności, która zemściła się z podwójną siłą.

Brawo dla rywala, brawo Gryf.

Gryf Świdnica -Orlik Kłodzko

W środę 12.05.2021 w lidze młodzika młodszego zespół Gryfa Świdnica podejmował na własnym boisku drużynę Orlika Kłodzko. Goście zdecydowanie przwyższali nas warunkami fizycznymi co przełożyło się na końcowy rezultat. Przegrywamy zdecydowanie 2:5, ale podejmujemy walkę w tym meczu, tworzymy swoje okazje i piłkarsko wcale nie ustępujemy drużynie przyjezdnych. Bramki dla Gryfa zdobył Krystian Grzybowski, kolejny raz wysoką dyspozycję potwierdził Norbert Charuży. W sobotę 15.05.2021 gościmy w Bielawie mierząc się z miejscową Bielawianką. Po dobrej, a przede wszystkim skutecznej grze naszego zespołu zwyciężamy 5:0.

Bramki zdobyli: Krystian Grzybowski 2, Bartek Brania, Bruno Stachyra i Leon Stachyra.

W meczach wystąpili: Norbert Charuży, Bartek Brania, Krystian Grzybowski, Marek Bryk, Błażej Rapczyński, Kiril Zholkho, Jacek Sobczyński, Mateusz Staroń, Michał i Miłosz Magierowscy, Bruno i Leon Stachyra, Adam Andrzejewski, Kacper Witaszczyk, Michał Głowacki,

Lider pokazał klasę

Lider pokazał klasę

We wtorkowe popołudnie przyszedł czas na pojedynek naszych zawodników z liderem ligi okręgowej trampkarza. Na mecz udaliśmy się do Bielawy, aby skrzyżować rękawice z tamtejszą Bielawianką. Mecze w środku tygodnia nie są najlepszym rozwiązaniem, nie zawsze można skorzystać z całej kadry meczowej, tak było w naszym przypadku.

Lekko osłabieni stajemy do boju z liderem, który zebrał komplet ligowych punktów i z każdym rywalem wygrywa dość wysoko, tracąc przy tym bardzo mało bramek. Mecz kończy się wynikiem 6-0 dla Bielawianki, czy można być zadowolonym z meczu, który przegrywa się takim wynikiem?!?!

Tak, jeżeli zagra się taki mecz jak nasi zawodnicy.

Grając w nowym ustawieniu zagraliśmy bardzo dojrzałe, przesuwając formacje i rozbijając ataki przeciwnika w środkowej strefie. Zawodnicy z Bielawy, nie przez przypadek znajdują się na najwyższym miejscu naszej tabeli, dwóch zawodników z kadry Bielawianki bardzo wyróżniała się na tle wszystkich zawodników i mimo dobrej gry nie byliśmy w stanie upilnować ich na boisku.

Z sześciu straconych bramek, tylko jedna wpadł po naszym błędzie w kryciu. Reszta bramek, to zabójczo precyzyjne kontry wykończone celnym strzałem

Nasz zespół stanął na wysokości zadania, przy stanie 0-0 mieliśmy dogodną sytuację do wyjścia na prowadzenie, trenerów cieszy fakt, że od ostatniego meczu w Dzierżoniowie, bardzo poprawiła się gra w defensywie naszych zawodników (krycie przy stałych fragmentach gry) było naszym dużym problemem. W meczu z Bielawą mimo wielu takich szans, nie padła żadna bramka.

W meczu z liderem nie ma złego wyniku! Wiemy w jakim miejscu jesteśmy i nad czym musimy pracować.

Następne spotkanie naszego zespołu już w sobotę na Mechaniku, godzina 11:00 ZAPRASZAMY!

Sparingi Żaków.

Sparingi żaków

Połączone drużyny roczników 2012 i 2013 rozegrały sparing z AP13 Świdnica. Podzieleni na 2 drużyny i 2 boiska zagraliśmy wiele meczów. Trenerzy żonglowali składami, chłopcy mieli okazję grać i na duże (2x5) i na mniejsze bramki, na różnych pozycjach - każdy spędzając sporo czasu na murawie. Padło wiele pięknych bramek (z obu stron), było dużo efektownych rajdów i zwodów, ale też radosny futbol, gdyż często zapominaliśmy o powrocie do obrony. Bardzo pożyteczny sparing za nami, trenerzy wychwycili kilka mankamentów w grze, nad którymi będziemy pracować na treningach. Co najważniejsze, gra była płynna, chłopcy mieli dużo czasu, by wykazać się w warunkach meczowych. Krótkie przerwy wykorzystywaliśmy na wskazówki dla zawodników i roszady w składach. Kolejne sparingi już wkrótce.

Gryf: Michał Dychus, Tymek Dymitruk, Olek Żędzianowski, Olek Łukasiewicz, Konrad Gopłębiowski, Filip Stasiak, Eryk Bielecki, Miłosz Jamro, Bartek Kacprzak, Mikołaj Duda, Igor Kowalczyk, Franek Szustak, Norbert Modłkowski.

Przywieźli komplet punktów ze Żmigrodu!!!

Przywieźli komplet punktów ze Żmigrodu!!!

Drużyna Młodzika występująca w lidze wojewódzkiej, wybrała się w daleką podróż do Żmigrodu, z którego przywiozła komplet punktów, pokonując Piasta 2-0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Witek (tuż przed końcem pierwszej połowy) oraz Filip Ł na początku drugiej, obaj strzelili bramki chwilę po wejściu na boisko. Cała drużyna zasłużyła na pochwałę grając z wielkim zaangażowaniem, a wynik mógłby być jeszcze wyższy gdybyśmy wykorzystali dogodne sytuacje. Gospodarze prostymi sposobami wybijali nas z rytmu, momentami zagrażając naszej bramce, w której bardzo dobrze spisywali się Hubert i Patryk. Następny tydzień zapowiada się bardzo pracowicie w środę gramy a FC Academy Wrocław, a w niedzielę z Górnikiem Nowe Miasto.

Skład: H.Charuży, P. Podleśny, D. Patyk, I. Wciórka, S.Patyk, S. Pieńkowski, A. Agaciak, J. Kosmala, A. Karnas, P. Witaszczyk, W. Jernutowski, F. Łuczak, F. Kruszyński

Drugie derby Świdnicy!

Drugie derby Świdnicy!

Kolejny raz zawodnicy Trenera Rafała Świdurskiego zmierzyli się z rywalami z "podwórka".

Tym razem na boiskach OSIR Świdnica podejmowali zawodników z MKS Polonii Stali Świdnica. Jak relacjonuje sam trener Rafał, mecz prowadzony przez ekipę biało zielonych, którzy na boisku przeważali w grze. Mimo przewagi przeciwnika, nasi zawodnicy rozegrali solidny mecz i na tle dobrego rywala zaprezentowali się bardzo dobrze.

Jednym z najlepszych zawodników naszej drużyny został okrzyknięty Norbert Charuży, który występuje na pozycji bramkarza. Jego dobra dyspozycja pozwoliła na utrzymanie wyniki 0-0 prawie do końca pierwszej połowy.

Mecz kończy się wynikiem 2-0 dla zawodników MKS-u, nasi zawodnicy zbierają cenne doświadczenie i już szykują się na kolejne ligowe spotkania.

Środowe granie pod znakiem zwycięstwa!

Środowe granie pod znakiem zwycięstwa!

2 kolejka i kolejne 3 punkty.

Grupa Mlodzika w środowe popołudnie podejmowała zespół z Uciechowa. Zależało nam na trzech punktach co bardzo szybko pokazaliśmy na boisku. Zdecydowana dominacja o 1 minuty, świetny odbiór i dobre rozegranie sprawiły że po 15 minutach prowadziliśmy 4:0.

W końcówce pierwsze połowy dolozylismy kolejne dwie bramki. Głodni gry zawodnicy nie spoczeli na laurach i pierwszych 10 minutach zdobywamy kolejne 4 bramki. Wynik na tyle wysoki że lekkie rozluźnienie w naszych szeregach poskutkowalo utrata honorowej bramki bo błędzie w przyjęciu. Na brawa zaslugiwaly akcje skrzydłami, po raz kolejny świetnie środek asekuruje naszych środkowych obrońców i bierze udział w konstruowaniu akcji. Ozdobą meczu bramka Legendy z lewej nogi w samo okienko.

Ostatecznie wygrywamy 14d:1 po bramkach:

Filipa Łuczaka /5/,
po dwa trafienia zanotowali Bartek Brania, Rafał Wiecheć i Bartek Grzechynia
oraz po jednym trafieniu dołożyli Kuba, Piotrek i Kruszyna.
Brawo zespół.

Kolejny weekend na boiskach

Kolejny weekend

Tym razem w sobotę swoje mecze rozegrała drużyna młodzika i trampkarza.

Pierwsi na boisko wyszli trampkarze, o godzinie 11:00 na boisku "Mechanik" podejmowaliśmy AKS Strzegom. Rywal znany z gier kontrolnych podczas okresu przygotowawczego.

Spotkanie ciekawe i obfitujące w dużo walki i ciekawych akcji z dwóch stron. Przy prowadzeniu 3-0 drużyna ze Strzegomia wywalczyła rzut karny, który zamieniła na bramkę, a tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, zawodnicy AKS - u zdobyli drugą bramkę. Jednak spokojna gra naszego zespołu i budowanie kolejnych ataków pozwoliło na zdobycie przewagi bramkowej i spokojne dowiezienie wyniku do końca.

O poziomie zaangażowania i walki na boisku świadczą 3 rzutem karne, które podyktował arbiter tego spotkania.

Mecz wygrywamy 6-2 (3-1), strzelcy bramek Odwaga 2, Czuchra 2, Janus 1, Pawlica 1

O godzinie 13:00 na plac gry wyszli zawodnicy Trenera Janusza Masnego, którym przyszło zmierzyć się z WKS Śląsk Wrocław. Warto dodać, że drużyna z Wrocławia przyjechała w najmocniejszym składzie, co było widać po poczynaniach młodych piłkarzy ze stolicy Dolnego Śląska.

Mecz nasza drużyna rozpoczęła bardzo dobrze, na samym początku stworzyliśmy sobie bardzo dogodną sytuację do wyjścia na prowadzenie w tym spotkaniu, jednak bramkarz WKS-u popisał się piękną interwencją. Później grę na boisku prowadzili zawodnicy przyjezdnych i stwarzali kolejne dobre sytuację bramkowe. Mimo przewagi rywala, nasi zawodnicy podjęli walkę i starali się dotrzymać tempa i grać swoje w starciu z tak renomowanym przeciwnikiem. Mecz kończy się wynikiem 0-3 dla drużyny z Wrocławia, wynik sprawiedliwy. Drużyna przyjezdnych prowadziła grę i kontrolowała to co dzieje się na boisku, lecz na tle takiego rywala Gryfiacy zaprezentowali się bardzo dobrze, rozgrywając jedno z lepszych spotkań podczas występów w lidze wojewódzkiej. Zebrane doświadczenie na pewno zaowocuje w kolejnych ligowych potyczkach.

Podziękowania dla kibiców za liczne przybycie na obydwa spotkania.

Gorące wieści prosto z boiska

Po wyrównanym meczu i dobrym sportowym widowisku nasi zawodnicy pod wodzą trenera Rafała Świdurskiego remisują 3:3 w derbowym meczu z AP 13. (1:1).

Trzykrotnie na listę strzelców naszej drużyny wpisał się Bartosz Brania, tym samym ustrzelił klasycznego hat tricka.

Dzisiejszy mecz, to kolejne ligowe spotkanie naszej drużyny, która dzielnie walczy w lidze młodzika i kolejny remis. Gratulujemy zawodnikom, trenerowi i czekamy na zwycięskie przełamanie naszych młodych piłkarzy!

Środowa kolejka za nami

Środowa kolejka

Gryfiaki występujący w wojewódzkiej lidze młodzika zmierzyli się z Wrocławską Ślęzą. Po wyrównanym spotkaniu, w którym każda z drużyn miała swoje szanse, lepsi okazali się zawodnicy drużyny gospodarzy, zdobywając jedyną bramkę w meczu. Ta bramka pozwoliła na dopisane trzech punktów w ligowej tabeli dla drużyny z Wrocławia.

Nasza drużyna młodzika debiutuje w tym roku w rozgrywkach na poziomie wojewódzkim, do tej pory odnotowali jedną porażkę, jeden remis i jedno zwycięstwo.

Najbliższe spotkanie ligowe drużyny prowadzonej przez trenera Janusza Masnego w sobotę 01.05.2021, o godzinie 13:00 na naszym boisku "Mechanik". Rywalem będzie kolejna drużyną ze stolicy z Dolnego Śląska, WKS Śląsk Wrocław

W środę swoje zaległe spotkanie rozegrała również drużyna trampkarza. Na własnym boisku podejmowaliśmy drużynę Piławiankę Piława Górna. Po dobrze zorganizowanej grze, mecz wygrywamy 7-1! Pierwsza połowa to koncertowa gra naszego zespołu, składne akcje ofensywne i dużo odpowiedzialnej gry w obronie.

Młoda drużyna z Piławy dzielnie walczyła przez cały mecz i nie rezygnowała z ataków na naszą bramkę. Ich wysiłek został nagrodzony ładnym uderzeniem zza pola karnego, które znalazło drogę do bramki. Warto zaznaczyć, że w drużynie Trampkarza zadebiutował Bartosz Brania, zawodnik z rocznika 2009, który bardzo dobrze zaprezentował się na prawym skrzydle.

Kolej na ligowe spotkanie, trampkarze rozegrają w najbliższą sobotę 01.05.2021 o godzinie 11:00 na boisku Mechanik. Rywalem będzie AKS Strzegom.

Nadrabiamy stracone kolejki

Już dziś dwa zespoły naszego klubu rozegrają zaległe spotkania ligowe.

Pierwsi na boisko wyjdą trampkarze, którzy na własnym boisku będą podejmować zawodników Poławianki Piława Górna, mecz rozpoczyna się o 17:00.

Zawodnicy występujący w lidze wojewódzkiej mają ciężkie zadanie przed sobą. Wyjazdowy mecz we Wrocławiu, na boisku Ślęzy Wrocław, do łatwych nie będzie należał.

Relacje z meczu wkrótce na naszym profilu.

Trenerzy Gryfa na stażu w Legii Warszawa.

Trener Maciej i Patryk odbyli staż w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. W ciągu 4 dni uczestniczyli w treningach młodzieżowych grup warszawskiej drużyny, wykładach na temat m. in. motoryki, szkolenia indywidualnego czy funkcjonowania szkółek piłkarskich, odbyli liczne rozmowy z trenerami i koordynatorami, analizowali mecze. Duże wrażenie na trenerach zrobiła wizyta w najnowocześniejszym ośrodku piłkarskim w Polsce - Legia Training Center. Miejmy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą rozwinąć się trenerom, ich podopiecznym i całemu klubowi.

1 Kolejka MŁODZIKA za nami.

Drużyna prowadzona przez trenera B. Prętkiego rywalizowała w Bojanicach z miejscowym Herkulesem. Od pierwszej akcji chcieliśmy dominować na boisku. Trudny teren utrudniał zadanie, ale składnych akcji było bardzo dużo. Cwiczylismy ustawienie 1-2-4-2, bardzo dobrze uzupełniana byla linia obrony przez środkowych pomocników, w końcu mieliśmy groźny stały fragment gry. Zadanie główne polegające na wciąganiu przeciwnika na swoją połowę było zbyt mało wykorzystywane, dlatego na ten element będziemy zwracali uwagę w najbliższych tygodniach. Rozpoczynamy rozgrywki od zwycięstwa 8do0, co cieszy. Strzelcy bramek:Grzechynia 2x, Grzybowski 2x, Wiecheć 1x, Makarewicz 1x, Kruszyński 2x. Brawo Gryf

Debiut Młodzika młodszego

debiut

Relacja trenera Rafała Świdurskiego z debiutu jego drużyny w lidze młodzika młodszego.

W sobotnie (24.04.2021) przedpołudnie, w swoim pierwszym meczu w lidze młodzika młodszego nasz zespół zremisował w Ziębicach z miejscową Spartą. Spotkanie mogło się podobać, stworzyliśmy sobie w nim sporo bardzo dobrych sytuacji, szwankowała niestety skuteczność. Oczywiście nie ustrzegliśmy się także błędów, po jednym z nich nasz przeciwnik wyszedł na prowadzenie. Do wyrównania doprowadził Michał Magierowski, który zachował zimną krew w sporym zamieszaniu pod bramką przeciwnika. Sporo walki, zaangażowanie, zostawione zdrowie na boisku to duży plus w grze naszego zespołu. Poza tym zaprezentowaliśmy kilka ciekawych zagrań i rozwiązań taktycznych.

W kolejnym meczu zmierzymy się 01.05. 2021 z zespołem AP 13 Jarosława Lato Gryf Świdnica: Norbert Charuży, Bartek Brania, Michał Głowacki, Bruno i Leon Stachyra, Kacper Witaszczyk, Kirił Zholkho, Jacek Sobczyński (kpt), Filip Mikulec, Krystian Grzybowski, Michał i Miłosz Magierowski, Jan Czuchra, Mateusz Staroń,

Ligowa sobota w skrócie!

Mecz młodzika z lidze wojewódzkiej rozegrany na naturalnej murawie i przy dobrej do gry w piłkę pogodzie nie obfitował w bramki.

Zawodnicy Trenera Janusza Masnego bezbramkowo zremisowali z drużyną Parasola Wrocław.

Wynik sprawiedliwy dla obu zespołów, każda z drużyn miał swoje okazję na zdobycie bramki, lecz żadnej ta sztuka się nie udała. Ciekawe szybkie spotkanie, które dobrze się oglądało. Tak dobrze nie poszło naszej drużynie Trampkarza.

Dotkliwa porażka 1:10 na meczu wyjazdowym z Orłem Łagiewniki, to rewanż za mecz z ostatniego sezonu, w którym to nasza drużyna wygrała 10:1. 3 tygodniowa przerwa w treningach i lidze, w przypadku trampkarzy zebrała swoje żniwo. Okazja do rewanżu już w najbliższą środę na naszym boisku.

Wracamy do ligowej gry!!!

Wracamy do ligowej gry!!!

W dniu wczorajszym zawodnicy Trenera Bartosza Prętkiego zmierzyli się z rywalami z Bojanic, wynik mecz 8-0 dla Gryfiaków. Dzisiaj aż 3 spotkania, równocześnie o godzinie 13:00 zostanie rozegrane spotkania w lidze wojewódzkiej młodzika. Zawodnicy Trenera Janusza Masnego zmierzą się z Parasolem Wrocław, o tej samej godzinie mecz rozpocznie się w Łagiewnikach, gdzie trampkarze Trenerów Jakuba Pasiewicza i Sebastiana Czuchry zmierzą się ligowym przeciwnikiem. Już teraz młodzi piłkarze Trenera Rafała Świdurskiego wracają z wyjazdowego meczu ze Spartą Ziębice, wynik 1-1 relacja już wkrótce

JEDNAK GRAMY I TRENUJEMY

Bardzo dobrze rozpoczęli sezon debiutujący na poziomie wojewódzkim zawodnicy z grupy Młodzików (trener J. Masny). Po wyrównanym meczu pokonaliśmy 1:0 drużynę Górnika Nowe Miasto Wałbrzych, zwycięstwo nie przyszło łatwo, ale mądra gra naszej drużyny pozwoliła na utrzymanie prowadzenia, na które wyszliśmy w 36 min po świetnym dograniu piłki przez Aleksa do Jakoba, który z bliska wykończył ładną akcję całej drużyny. Jeszcze w końcówce mieliśmy dwie świetne okazje na podwyższenie wyniku, ale w ostatniej chwili zawodnik Górnika zablokował strzał Filipa.

W meczu nie mogli zagrać Szymon Pieńkowski (kwarantanna) i Wiktor Jernutowski (kontuzja). Skład: Hubert Charuży (Patryk Witaszczyk), Jakub Kazimierski, Damian Patyk, Patryk Podleśny (kapitan), Andrzej Agaciak, Sebastian Patyk, Aleks Karnas, Jakob Kosmala, Filip Łuczak. Igor Wciórka, Piotr Idziak, Filip Kruszyński

W ten weekend mieli zagrać również trampkarze ale ich mecz został przełożony na inny termin ze względu na zły stan boiska w Łagiewnikach.

Sparingowe granie Żaków.

W weekend połączone siły drużyn z rocznika 2012 i 2013 wzięły udział w grach odbywających się na świdnickim Zawiszowie. Na hali oprócz naszego teamu stawiły się ekipy MKS Polonii Świdnica, AP 13 Świdnica oraz Karoliny Jaworzyna Śląska. Sporo grania, najpierw na 2 boiskach, następnie na jednym dużym pozwoliło chłopcom spędzić aktywnie sobotni poranek. W tym dniu nie mieliśmy żadnych założeń - zawodnicy Gryfa mieli się dobrze bawić, a także uczyć się podejmować boiskowe decyzje bez podpowiedzi trenerów. Choć podopieczni od czasu do czasu instruowali chłopców, korygowali ustawienia i różne boiskowe sytuacje - uwag tych było stosunkowo mało. Nikt nie patrzył na wynik, nikt nie liczył bramek, a rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze. Zadowoleni rozeszliśmy się do domów zaliczając kolejną jednostkę treningową. Gryf: Miłosz Jamro, Krystian Kafel, Olek Łukasiewicz, Olek Olszowy, Adam Buchman, Stefan Soboczyński, Norbert Modłkowski, Miłosz Śmiłek.

Zbierali doświadczenie w Łodzi!!!

Dwie drużyny naszego klubu (Młodzik i Orlik) , wybrały się na cykl sparingów do Łodzi i przy okazji odwiedzić ośrodek treningowy Szkoły Mistrzostwa Sportowego (UKS SMS Łódź). W tej szkole kontynuują edukację i treningi nasi byli zawodnicy (Kuba Jaworski i Igor Posadzki). Zawodnicy z rocznika 2008 za dwa lata będą podejmować decyzje o wyborze szkoły, może ktoś z nich obierze kierunek Łódź. Orlik w piątkowy wieczór zmierzył się z drużyną PSV Łódź. Mecz rozegrany został systemem 6+1. W sobotnie przedpołudnie zagraliśmy z SMS Łódź (rocznik 2009), tym razem graliśmy systemem młodzika (8+1). Mimo, że w obu sparingach musieliśmy uznać wyższość przeciwnika, to pozostawiamy po sobie bardzo dobre wrażenie. Założeniem na te spotkania było utrzymywanie się przy piłce, przećwiczenie wariantów otwarcia gry oraz tworzenie zespołowych akcji ofensywnych. Wszystkie te elementy wyglądały obiecująco, zawodnicy zagrali bardzo ambitnie starając się maksymalnie realizować zakładane zadania. Gryf wystąpił w składzie: Michał i Miłosz Magierowski, Michał Głowacki, Kacper Witaszczyk, Bartek Brania, Błażej Rapczyński, Filip Mikulec, Mateusz Staroń, Dawid Markowicz, Jacek Sobczyński, Kirił Zhoholko , Aleks Hołub, Jan Czuchra,

Drużyna Młodzika rozegrała w dwóch sparingach w sumie 180 min. Każdy z drużyny mógł skonfrontować się z bardzo wymagającymi przeciwnikami. W pierwszym meczu graliśmy systemem 11x11 z PSV Łódź, a w sobotę z SMS Łódź 9x9, oba mecze zakończyły się zwycięstwami łódzkich drużyn. Co prawda w meczach sparingowych nie do końca najważniejsze są wyniki ale mogliśmy w tych meczach, przy lepszej koncentracji, uniknąć strat kilku bramek. Mamy wiele materiału do analizy (mecze były nagrywane) i przez te dwa tygodnie, do rozpoczęcia ligi będziemy pracować nad poprawą mankamentów. Wyjazd bardzo udany nie tylko pod względem szkoleniowym ale również pod względem integracji.

Sobotnie granie rocznika 2013.

W zeszłą sobote Gryfiaki rocznika 2013 wybrali się na turniej organizowany przez SP9 Wałbrzych. Podzielone zespoły na dwie grupy rywalizowały ze sobą aby później przejść do fazy decydującej o miejsca. Po następujących wynikach wychodzimy z grupy z drugiego miejsca ( o czym zadecydowały strzelone bramki, Górnik Wałbrzych miał o 2 więcej strzelonych ) Siódemka Bielawa – Gryf Świdnica 1-1 ( Filip ) FA Wałbrzych – Gryf Świdnica 0-2 ( Filip, Adrian ) Górnik Wałbrzych – Gryf Świdnica 1-1 ( Adrian ) Zajmując drugie miejsce w grupie przyszło zmierzyć się nam ze znacznie wyróżniającą się SP9 Wałbrzych ( Zwycięzcy turnieju oraz lider drugiej grupy ). Przegrywamy ten mecz 4-1 a honorową bramkę dla nas zdobywa ( Michał ). Wynik tego meczu oznacza że będziemy walczyć o 3 miejsce. Tak też było, w meczu o trzecie miejsce, mimo dobrym interwencjom naszego bramkarza przegrywamy 1-0 i ostatecznie kończymy turniej na 4 miejscu. Trener był bardzo zachwycony z postawy swoich zawodników którzy w tych zawodach pokazali ogromny charakter oraz wole walki do końca, a po ich twarzach było widać że dali z siebie wszystko. Więc zdecydowanie zasłużyli na słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

Gryf na turniej do Wałbrzycha pojechał w następującym składzie:

- Kamil Woliński - Adrian Matyjak - Bartek Kasprzak - Filip Stasiak - Eryk Bielecki - Michał Mnich - Mikołaj Duda - Igor Kowalczyk - Franek Szustak

Kolejna gra kontrolna przed startem ligi.

Kolejna gra kontrolna przed startem ligi.

W czwartkowe popołudnie zawodnicy Trenera Jakuba Pasiewicz i Sebastian Czuchry wybrali się na sparing do Strzegomia, gdzie skrzyżowali rękawice z ligowym rywalem. Jest to trzecia gra kontrolna (Victoria Świebodzice, Zjednoczeni Żarów), którą zawodnicy z grupy trampkarz rozegrali przed startem rundy wiosennej.

Mecze sparingowe z AP Dzierżoniów.

Mecze sparingowe z AP Dzierżoniów.

W sobotę kolejne cenne doświadczenie zdobywali Gryfiaki z rocznika 2014. Tym razem udaliśmy się na mecze sparingowe do AP Dzierżoniów. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, podzielone na 3 boiska, grali 3 na 3. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Gryfa, którzy bacznie reagowali na wskazówki trenera, poprawiając z minuty na minutę skuteczność ( strzałów, dryblingów, składnych akcji ) osiągając dobre rezultaty w każdym meczu. Ostatecznie każdy z uczestników otrzymał medal, a sam turniej odbył się bez klasyfikacji. Gryf na rozgrywki pojawił się w następującym składzie:
- MIKOŁAJ - STEFAN - LEON - OLIWIER - MARCEL - MIKOŁAJ

Rocznik 2012 - Trójmecz w Dzierżoniowie

Trójmecz Dzierżoniów

Korzystając z zaproszenia klubu AP Dzierżoniów żaki z rocznika 2012 rozegrali w ubiegłą sobotę serię meczów z żeńską Akademią Piłkarską "Polonia" oraz z gospodarzami. 20-minutowe lub nawet dłuższe mecze graliśmy systemem każdy z każdym mecz i rewanż - wyszedł z tego miniturniej. Ciekawa rywalizacja z nowymi przeciwnikami, kolejne doświadczenia i praktyka meczowa za nami. Chłopcy podeszli do tematu ambitnie, nie raz na ich twarzach widać było radość, ale też niezadowolenie a nawet łzy (z powodu zbyt "szybkiej" zmiany lub małych nieporozumień na boisku) - wszystko to jednak w ferworze walki. Słabsze początki meczów rekompensowaliśmy mocnymi końcówkami, widać, że przygotowanie fizyczne naszej drużyny jest na dobrym poziomie! :) Zaliczamy rozgrywki na plus. Wyniki pozostają sprawą drugorzędną, liczy się każdy pojedynczy udany drybling, przemyślana akcja, dobry strzał czy skuteczna interwencja. Wszyscy uczestnicy sobotniej rywalizacji otrzymali w nagrodę odznaczenie w postaci medalu, a do Konrada powędrowała statuetka najlepszego zawodnika drużyny. Gryf: Konrad Gołębiowski, Olek Żędzianowski, Olek Łukasiewicz, Adrian Matyjak, Bartek Kasprzak, Miłosz Magierowski, Krystian Kafel, Tymon Dymitruk.

Mecze z Miedzią Legnica i SMS Łódź.

Dwa cenne sparingi rozegrała grupa Młodzików w ostatnim tygodniu. W środę 17 marca pojechaliśmy zmierzyć się do Miedzi Legnica występującej w I lidze dolnośląskiej, mecz rozgrywany był w wymiarze czasowym 2 x 40 min. Każdy z osiemnastoosobowej grupy mógł spróbować swoich sił z renomowanym przeciwnikiem. Mecz zakończył się wynikiem 4-2 po bramkach Filipa. Ł i Aleksa. W sobotę 20 marca na sztucznej płycie w Strzegomiu zagraliśmy z przebywającym na obozie SMS Łódź, nasz zespół zaprezentował dużo lepszą formę niż w poprzednich sparingach i nie dał pograć ekipie z Łodzi. Wynik mógłby być jeszcze wyższy gdybyśmy wykorzystali chociaż część stworzonych sytuacji. Ostatecznie wygraliśmy 3-0 po bramkach Sebastaiana, Filipa K i Krystiana. Cieszy szczególnie ten ostatni gol strzelony przez najmłodszego zawodnika w grupie. We wtorek drużyna rozegra kolejny sparing z WKS „Śląsk” Wrocław

Maluchy też grają.

Najmłodsi zawodnicy z rocznika 2014/2015 rozegrali swój drugi sparing, na hali w Żarowie. Grali z wielką ambicją i zaangażowaniem, prezentując przez długie fragmenty wysokie umiejętności, czego efektem były strzelone bramki. Drużyna z Żarowa dzięki lepszym warunkom fizycznym i większemu zaawansowaniu piłkarskiemu była bardzo wymagającym rywalem. Nasz Skrzaty powtórzyły granie, już między sobą w niedzielę na hali na Zawiszowie. Mecze rozegrane w piątek i niedzielę dały wiele radości zarówno zawodnikom i trenerom.

Mecz sparingowy w futsalu.

Mecz sparingowy w futsalu.

Grupa młodzika trenera Janusza rozegrała w niedzielę, na hali Zawiszów, mecz z Olympiciem Wrocław. Drużyna gości występująca w I lidze dolnośląskiej była bardzo wymagającym przeciwnikiem. Mecz rozpoczął się od wyraźnej przewagi Gryfiaków, po 14 min. gry prowadziliśmy 2:0. W dalszej części meczu wynik zmieniał się raz na korzyść Olimpicu raz na stronę Gryfa. Ostatecznie o jedną bramkę goście okazali się lepsi. Po serii meczów sparingowych w skrajnie zimowych warunkach postanowiliśmy zrobić przerywnik i przenieść się na chwilą pod dach. Już w środę wybieramy się na mecz do Miedzi Legnica a w weekend gramy z SMS Łódź.

Turniej rocznika 2011 w Ząbkowicach Śląskich.

Gryf 2011 - rozegrał w dniu 13 Lutego Turniej rocznika 2011 w Ząbkowicach Śląskich. Za oknem zimno i sporo śniegu, ale halowe granie skutecznie potrafi spowodować, że się o tym zapomina. Chłopcy z Gryfa rozegrali w sumie 5 spotkań po 12 minut zajmując pewne 5-te miejsce na 10 rywalizujących ze sobą zespołów. I ponownie trzeba zaznaczyć, że słabość, ospałość w pierwszym meczu naszego zespołu, okazała się kluczowa dla ostatecznego wyniku zespołowego. Pierwszym naszym rywalem był zespół AP Dzierżoniów, który dość szybko i zbyt łatwo wyszedł na prowadzenie dwubramkowe - i mimo rosnącej z każdą minutą naszej przewagi, nie udało się nadrobić strat, a okazji ku temu nie brakowało. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Rywala z Dzierżoniowa. Kolejne dwa spotkania grupowe z zespołami Akademii Sportu z Ząbkowic II i Orła Mąkolno - to jednostronne pojedynki pod ogromną naszą przewagą zakończone zwycięstwami - szkoda tylko, że tak wiele okazji nie zostało zamienionych na bramki, lecz w grze defensywnej wyglądaliśmy znakomicie. Ostatni mecz grupowy - starcie z naprawdę najlepiej dysponowanym rywalem w Turnieju - Forza Wrocław - miał dwie odsłony zależne od rywala. W Pierwszej części meczu mecz bardzo wyrównany z nieznaczną naszą przewagą i dosłownie dwoma okazjami na bramkę - a po połówce, gdy rywal wprowadził mocną zmianę - pokazaliśmy się z najlepszej możliwej strony w defensywie - ale nie ustrzegliśmy się dwóch naprawdę drobnych błędów - ale na takiego rywala to wystarczyło - i mimo najlepszego meczu jaki rozegraliśmy zespołowo na tym turnieju - schodzimy pokonani 2:0. Mecz o miejsce 5-te z zespołem FC Academy Wrocław - to dominacja naszych zawodników w każdym aspekcie ... szkoda tylko, że mimo wielu okazji jedynie dwukrotnie zaparkowaliśmy piłkę w bramce przeciwnika.

Podsumowując: Znów zaważyło to pierwsze spotkanie, można było z całą pewnością z AP Dzierżoniów osiągnąć korzystny wynik, bo z gry i stworzonych sytuacji bramkowych, wyglądaliśmy lepiej. Znakomicie chłopcy się uzupełniali w grze defensywnej, szybko wdrażali potrzebę odzyskania piłki i często atakowali bramkę przeciwnika skrzydłami - martwi mnie jedynie skuteczność - bo podsumowując okazje - to powinniśmy w całym turnieju zdobyć conajmniej 2x więcej bramek niż 10, jakie wpadły na nasze konto. Ale jest postęp, a i gra wyglądała lepiej niż tydzień wcześniej w Wałbrzychu - a poziom gry dla rocznika 2011 był jednak w dniu dzisiejszym wyższy. To naprawdę Cieszy. W bramce przebywali na zmianę Michał Magierowski i Michał Głowacji, w Obronie zarządzał nasz Najlepszy Zawodnik (wyróżnienie na turnieju) Kacper Witaszczyk, najwięcej dla zespołu ustrzelił bramek Alex Hołub, ale bardzo dobrze wspierali ich Miłosz Magierowski, Oliwier Stawowy i Bartosz Opalach. Z gry, jakości zaangażowania, waleczności, ale i zachowania na boisku i poza nim jestem Bardzo Zadowolony - i za to Bardzo Wam Dziękuję!!! Mamy wnioski z tego turnieju - spróbujemy przepracować je tak, aby kolejny taki turniej wypadł jeszcze lepiej. I tego Wam i sobię Życzę. Wielkie Podziękowania Pani Zuzannie Hołub za wsparcie logistyczne, transport - bo bez jej pomocy - byśmy takich Miłych wspomnień z tego dnia nie mieli!

Klasyfikacja końcowa:
1. Akademia Piłki Nożnej FORZA Wrocław
2. Akademia Piłkarska Dzierżoniów
3. Czarni Otmuchów
4. Akademia Sportu I Orzeł Ząbkowice Śl.
5. UKS GRYF Świdnica
6. FC WROCŁAW Academy
7. GZ LZS Grodków
8. Orzeł Mąkolno
9. UKS Lechia Dzierżoniów
10 Akademia Sportu Orzeł II Ząbkowice Śl

Sparing trampkarza w Świebodzicach

Przy blisko 10 stopniowym mrozie rozegraliśmy kolejną grę kontrolną z drużyną że Świebodzic. Drużynę Victorii Świebodzice znamy dobrze, czy to z innych gier kontrolnych, czy zmagań ligowych. Tym razem rozegraliśmy 3 kwarty po 30 minut, co dało solidną dawkę treningowego grania. Wynikowo, musieliśmy uznać wyższość przeciwnika, z samej gry, podejścia zawodników do meczu można być zadowolonym. Cieszy fakt, że żaden z zawodników nie chciała schodzić z boiska i pomimo zmęczenia wszyscy byli chętni i gotowi do gry!!! Przygotowania do ligii trwają, tak więc nie zwalniamy tempa!

Mecze kontrolne Młodzika I.

Przygotowująca się do rozgrywek w II lidze dolnośląskiej grupa Młodzików ma za sobą cztery sparingi rozegrane w ciągu ostatnich dwóch tygodni, 31 stycznia rozegraliśmy trójmecz z Górnikiem Nowe Miasto i Trampkarzami prowadzonymi przez trenera Kubę. Z kolei 7 lutego zawitały do Świdnicy 1 KS Ślęza Wrocław i Lechia Dzierżoniów, mimo sporego mrozu (-7) udało się rozegrać wszystkie zaplanowane mecze, drużyny grały mecz i rewanż po 30 min, razem ok. 2 godzin gry na drużynę. Trenerzy mogli eksperymentować i zmieniać ustawienia i zawodników na poszczególnych pozycjach. Mini turnieje doszły do skutku dzięki ogromnej pracy jaką wykonali pracownicy Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odśnieżając zasypane śniegiem boiska. W pierwszym turnieju zwyciężyli Młodzicy Gryfa, a 7 lutego niepokonana okazała się drużyna Ślęzy Wrocław. Do rozpoczęcia ligowych zmagań został jeszcze ponad miesiąc, 20 marca jako gospodarze zagramy z Górnikiem Nowe Miasto.

Żak i Skrzat na turniejach.

W ubiegłą niedzielę odbył się kolejny turniej Gryf Cup.
Tym razem rywalizowali chłopcy z roczników 2012 i 2013. Zawody podzielone były na 2 sesje - dopołudniową (2013) i popołudniową (2012). Dużo grania, mało siedzenia - taki przyjęliśmy format rozgrywek i wydaje się, że się dobrze sprawdził.
Osiągnięte przez nasze zespoły wyniki miały drugorzędne znaczenie, ważne, że zawodnicy spędzili czas aktywnie, mieli możliwość rywalizacji z różnymi przeciwnikami, nabierali praktyki meczowej i dobrze się bawili.

Na indywidualne wyróżnienia zasłużyli:
Rocznik 2012- najlepszy bramkarz Stanisław Marciniszyn (Polonia-Stal Świdnica), najlepszy strzelec Mateusz Wilczyński (Victoria Wałbrzych), najlepszy zawodnik Michał Dychus (Gryf Świdnica),
Rocznik 2013 - najlepszy bramkarz Marcel Noworolnik (Dziewiątka Wałbrzych), najlepszy strzelec Tymon Szuplewski (Diament Wałbrzych) , najlepszy zawodnik Wiktor Krzynówek (Dziewiątka Wałbrzych)
Gryf 2013 - Igor Kowalczyk (kapitan), Miłosz Śmiłek, Kamil Woliński, Marcel Kajkowski, Szymon Kasztelan, Mikołaj Duda, Adam Bachman, Michał Mnich, Olek Olszowy, Bartek Kasprzak
Gryf I 2012 - Olek Łukasiewicz (kapitan), Konrad Gołębiowski, Michał Dychus, Olek Żędzianowski, Krystian Kafel, Adrian Matyjak, Tymek Dymitruk.
Gryf II 2012 - Filip Stasiak (Kapitan), Michał Mnich, Olek Olszowy, Bartek Kasprzak, Eryk Bielecki, Miłosz Jamro, Kuba Moskała.

Turniej halowy drużyny Trampkarza.

W sobotę 06.02.2021 nasi zawodnicy rozegrali turniej halowy organizowany przez MKS Victoria Świebodzice. Na starcie stawiło się 8 drużyn: Zagłębie Wałbrzych, Victoria Świebodzice I,II, A.P. Futgol, Orlik Łagiewniki, Orzeł Ząbkowice, A.P Dzierżoniów. Rozegraliśmy 7 spotkań w systemie każdy z każdym, wyszło solidne 70 minut grania.

Nasze wyniki: 3 porażki (A.P. DDZ 0-1, Victoria Świebodzice I 0-4, Zagłębie Wałbrzych 1-2) 2 remisy (Victoria Świebodzice II 1-1, A.P. Futgol 0-0) 2 zwycięstwa (1-0 Zagłębie Wałbrzych, 2-0 Orlik Łagiewniki)
Zdobywamy 8 punktów i plasujemy się na 6 miejscu, wszystko było w naszych nogach.

Turniej bardzo wyrównany, dużo remisów, fajna i sprawna organizacja. Duży plus dla naszych zawodników za wytrzymanie tempa gry,mimo tylko 2 zmienników. Kiedy inne zespoły często zmieniały całe czworo osobowe zespoły, my dokonywaliśmy pojedynczych zmian. Zawodnicy udowodnili, że ich przygotowanie motoryczne i wydolnościowe jest na wysokim poziomie, a to badanie dużo ważna informacja w trakcie przygotowań do sezonu.

Orliki na turnieju w Wałbrzychu

W dniu 6 Lutego wybraliśmy się rocznikiem 2010 i 2011 na turniej do Wałbrzycha - do Przyjaciół z Victorii Wałbrzych. Podzieleni na dwa zespoły rocznika 2010 i 2011 osobno wystartowaliśmy w rywalizacji w osobnych grupach po 5 zespołów. Jak zwykle słabo zaczęliśmy na tle rywali, pierwsze spotkania nie wyglądały skutecznie - bo jeśli chodzi o założenia i zaangażowanie to ono było co najmniej wystarczające dla osiągnięcia sukcesu. Lecz w szczegółach wyglądało to tak: Pierwsi na parkiet wyszli chłopcy Gryfa 2010 - i zakończyli swoje starcie bezbramkowym remisem - głownie z powodu bardzo złej skuteczności pod bramką rywala, bo przez 3/4 czasu gry oblegali bramkę próbując zdobyć choć jedną na swoją korzyść, rywal nie straszył i zbytnio nie zagrażał stąd - wyniki bezbramkowy!

Rocznik 2011 - wszedł z jeszcze większą determinacją - ale z tym samym problemem skuteczności - mimo prób i wielu strzałów oraz przeważania w operowaniu piłką, to przeciwnik dość łatwo zdobył pierwszą bramkę, chwila złości i nieuwagi kosztowała chłopaków drugą, a czas zbliżał się do końca. Mimo większego zaangażowania w ataku - to nie nam udało się zdobyć gola, a znów zrobił to przeciwnik - i tak przegraliśmy pierwszy mecz 3:0 pomimo tego że z gry wynikało że powinno być odwrotnie. Na uwagę w tym meczu zasługiwała znakomita dyspozycja bramkarza Przeciwników - DueSoccer Świebodzice i wręcz odwrotna dyspozycja naszego golkipera! Drugi mecz Gryfa 2010 - wypadł gorzej od pierwszego - już nie było tak dużo sytuacji bramkowych - wkradło się sporo niedokładności i nerwowości - a przeciwnik dość szybko objął prowadzenie i dość skutecznie się bronił - a jeszcze do tego pod koniec dołożył kolejne trafienie - ustalając wynik spotkania na 2:0 dla Victorii Wałbrzych.

Drugie spotkanie Gryfa 2011 - to wręcz kanonada na bramkę rywala - Kamiennogórskiej AP II - ale wszystkie strzały omijały bramkę lub lądowały na słupkach bądź poprzeczkach - co naprawdę było frustrujące dla chłopaków - widać było że Bardzo potrzebują sukcesu - ale stało się coś nieoczekiwanego ... kuriozalny błąd i .... straciliśmy bramkę kompletnie z niczego. Mimo tego, że jeszcze było sporo czasu do końca nie udało się zdobyć wyrównującego gola - który mógłby wszystko jeszcze zmienić w tym turnieju - Wielki niedosyt i złość po meczu pozostała! Kolejny mecz - Gryf 2010 - z FA Żagań - był znakomitym otwartym widowiskiem wreszcie zagranym na oczekiwanym przez Nas poziomie, Przeciwnik był mocny i sprawnie operował piłką - ale i chłopcy z Gryfa zaczęli znacznie lepiej grać piłką - Mimo że rywal pierwszy zdobył bramkę, a nawet drugą - chłopcy szybko nawiązali kontakt pokazując że też chcą wygrać - w końcówce spotkania - bardzo wyrównanego kiedy wynik brzmiał na 2:3 dla rywali mieliśmy dwie znakomite okazje na doprowadzenie do remisu, ale i tym razem szczęście uśmiechnęło się do rywali, i wykorzystali w samej końcówce nasz błąd ustalając wynik na 2:4. Ale mecz już był naprawdę dobry w naszym wykonaniu - tylko brak skuteczności nie pozwalał na końcowy sukces - a było to jak najbardziej możliwe z tym rywalem. Trzecie spotkanie Gryfa 2011 - już ze zmienionym bramkarzem - rozpoczęło się od mocnych ataków z naszej strony i praktycznie przejęciem kontroli nad spotkaniem. I nareszcie posypały się bramki - Mocna powiedzieć że mecz był w pełni kontrolowany przez Gryfiaków - a ostatecznie zdobyte tylko 3 bramki nie odzwierciedlały ogromnej przewagi pomiędzy obydwoma zespołami! Przeciwnik też dostał w prezencie gola honorowego po kolejnym kuriozalnym błędzie w obronie. Ale tylko jednym i bez konsekwencji - ostatecznie 3:1 z Diamentem Wałbrzych znacząco poprawiło Humory i podniosło Morale w zespole.

Ostatnie spotkania w grupie dla obu zespołów to doskonałe spotkania z obu stron - świetne akcje w ataku i obronie - tak się akurat złożyło, że te spotkania rozgrywaliśmy z Liderami grup - które ostatecznie grały w Finale turnieju! Gryf 2010 do ostatniej sekundy - i to dosłownie - prowadził równorzędną grę z szansami na zwycięstwo - świetnie się ten mecz oglądało i to było słychać po trybunach - ale szczęście w ostatnim strzale dopisało rywalom - Kamiennogórskiej AP I - którzy strzałem z dystansu ustalili wynik spotkania na 2:1 na swoją korzyść. Mecz znakomity, złość po porażce w takich okolicznościach ogromna - ale poziom gry już nie tylko godny ale i obowiązkowo do Pochwały! Z Sukcesem natomiast zakończyli spotkanie GRyfiacy 2011 - i to jak się później okazało z triumfatorem rozgrywek Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. Równie znakomite spotkanie, pełno ciekawych akcji, znakomitych interwencji bramkarzy po obu stronach, Nasza strzelona bramka w połowie spotkania zmusiła rywala do jeszcze większej determinacji - Ale szczęście Nam tym razem dopisało - i choć nie udało się zdobyć drugiego gola, a były na to okazje - to i rywala mimo słupków też go nie zdobył - i tak po emocjonującym spotkaniu - chłopaki odnoszą sukces w postaci wygranej 1:0 - co Bardzo podnosi wiarę w ich możliwości. I rzekłoby się szkoda że dobra i skuteczna gra zaczęła się dopiero od 3-go spotkania - bo zabrakło w ostatecznym rozrachunku obu ekipą możliwości gry o wyższe miejsca - a Zdecydowanie chłopaków z 2011 stać było nawet na Finał - a rocznik 2010 nawet o walkę w strefie półfinałowej - Nad tym aby dobrze zacząć musimy wspólnie popracować - bo Potencjał w nich drzemie Wielki.

Ostatni mecz o miejsce 7-me - rozegraliśmy pomiędzy sobą - jakby mało było gier na treningu - Gryf2011 wygrał po walce i bardzo otwartej grze 2:0 z Gryfem 2010 - i na tym zakończyliśmy nasze zmagania w Wałbrzychu. Dziś szczególną rolę/doświadczenie - zdobył Michał Magierowski - ale to co się wydarzyło, zostawimy świadkom turnieju i jemu samemu - informując pozostałych, że koniec tej historii jest Bardzo Pozytywny! Takie przypadki pamięta się najdłużej! Kto Ciekaw - niech pyta! To było warte tego Turnieju. Ostateczna klasyfikacja:
1. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 2. Kamiennogórska AP I 3. Victoria Wałbrzych
4. DueSoccer Świebodzice 5. Kamiennogórska AP II 6. FA Żagań
7. Gryf 2011 8. Gryf 2010 9. Diament Wałbrzych 10 Górnik Gorce

Składy zespołów: GRYF2010: Adam Andrzejewski - Najlepszy zawodnik zespołu, Jacek Sobczyński, Bartosz Drozd, Oliwier Stawowy (2011), Tymoteusz Budzyń, Mateusz Staroń, Dawid Markowski, Janek Czuchra GRYF2011: Kacper Witaszczyk - Najlepszy zawodnik zespołu, Bartosz Opalach, Alex Hołub, Michał Magierowski, Miłosz Magierowski, Michał Głowacki, Leon Stachyra.

Ćwiczenia pani Marleny

Tym razem zawodnicy z grupy Młodzika I zmierzyli się z ćwiczeniami zaaplikowanymi przez Panią Marlenę. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie w formie treningu funkcjonalnego odbyły się w poniedziałek.

Gryf Cup dla rocznika 2008 oraz 2009

30 stycznia odbył się Gryf Cup dla rocznika 2008 oraz 2009. Na świdnickiej hali Zawiszów wystawiliśmy dwie ekipy r 2008 i r 2009. Turniej był bardzo wyrównany kilka meczy w naszym wykonaniu było naprawdę solidnych. Grupa 2008 najlepsze swoje mecze zagrała z Orlikiem i Bielawą. Natomiast 2009 z Woliborzem i Kłodzkiem mimo porażek 1do2 naprawdę gra mogła się podobać. Mimo wszystko chciałbym wyróżnić za te zawody Rafała (oprócz 1 meczu!!!) , Kacpra oraz Kiriła prezentowali się bardzo dobrze we wszystkich spotkaniach.

Najlepszym bramkarzem wybrano Michała Grosa z Orlika, strzelcem Huberta Ewiaka z Bielawianka oraz zawodnikiem Jakuba Bisa z Orlika.

Wyniki zespołu 2008: JTS 0:1, Słowianin 1:1, Orlik 1:2, Bielawianka 0:0, Gryf 2009 0:2.
Grupa 2009:Gryf 2008 2:0, JTS 0:0, Słowianin 1:2, Orlik 1:2, Bielawianka 1:6.

Ostatecznie klasyfikacja końcowa:
1.Orlik Kłodzko 13pkt, 2.Bielawianka 11pkt, 3.Słowianin 7pkt, 4.Gryf 2009 4pkt,  5.JTS 4pkt,  6.Gryf 2008 2pkt.

Rocznik 2012 - aktywna sobota Gryfików

Rocznik 2012 - aktywna sobota Gryfików

Żaczki z rocznika 2012 z mocnym wsparciem chłopców z rocznika 2013 rozegrali w sobotę na hali w Witoszowie Dolnym trójmecz z zespołami z Bojanic i Burkatowa. Co prawda rywale byli ciut starsi i mocniejsi fizycznie, ale nie przeszkadzało nam to podjąć rękawicy i powalczyć jak równy z równym. Każdy uczestnik sobotnich zajęć spędził na parkiecie sporo minut, mając możliwość zaprezentowania zdobytych podczas treningów umiejętności. Pokazaliśmy wiele fajnych indywidualnych akcji, prób dryblingu (często udanych) i strzałów na bramkę (skuteczność do poprawy). Po to jednak były te zmagania, by w warunkach meczowych utrwalić sobie te elementy, nad którymi pracujemy na treningach. Ogólnie z hali wyszliśmy zadowoleni, choć niektórym ciągle było mało gry. Chłopcy także sami przyznali, że nie mogą już się doczekać kolejnych rozgrywek.

Skład: Kuba Moskała, Hubert Borowski, Michał Mnich, Adrian Matyjak, Filip Stasiak, Bartek Kasprzak.

Trening funkcjonalny

trening

Zajęcia wzmacniające mięśnie w formie treningu funkcjonalnego - z takim treningiem musieli zmierzyć się zawodnicy z druzyny Orlika. Chłopcy dzielnie stawili czoła ćwiczeniom zaproponowanym przez fizjoterapeutkę Marlenę. W ćwiczeniach zostały wykorzystane taśmy i gumy oporowe mini - band. Zajęcia miały na celu naukę prawidłowych wzorców ruchowych podczas wykonywanych ćwiczeń oraz wzmocnienie mięśni posturalnych. Chłopcy bardzo mocno przyłożyli sie do zadań, wykonywali je chętnie i z uśmiechem na twarzy. Czy takie treningi zagoszczą na stałe w naszym harmonogramie? Czas pokaże, ale będziemy sie o to starać.

Liga małego Gryfiaka

Liga Małego Gryfiaka cz2. w niedzielę 24 stycznia na hali na Zawiszowie odbyła się druga edycja Ligi, tym razem do rozgrywek dołączyli również najmłodsi nasi zawodnicy oraz zawodnicy z naszego oddziału w Pastuchowie.

Rocznik 2010/2010

Od 9:00 do 10:30 chłopcy trenujący w grupach Trenera Rafała Świdurskiego i Marka Orzechowskiego rozegrały wewnętrzną grę. Celem było budowanie akcji od bramki poprzez obrońców, poprawa rozgrywania piłki w ataku i obronie ze szczególnym naciskiem na przejścia z obrony do ataku i odwrotnie. Chłopcy grając otrzymywali bez przerwy cenne wskazówki oraz komunikaty o dokonaniu najlepszych decyzji - co z biegiem czasu przynosiło efekty w postaci powtarzalności dobrych zagrań. Na rozgrywki przybyło 13 chłopaków z obu grup - więc wszyscy mieli okazję podczas gry na dwa zespoły, doświadczyć rywalizacji, pokazać własne zaangażowanie w grę oraz sprawdzić dotychczasowe umiejętności jakie nabyli na treningach. Podczas rozgrywek padło wiele pieknych bramek, ale zdecydowanie więcej mogliśmy zobaczyć doskonałych interwencji bramkarzy - co cieszy Nas Trenerów w związku z przygotowaniami do najbliższych turnieji. Na zakończenie Gry - ponieważ zmęczenie blisko godzinną rozgrywką mocno dawało się we znaki - rozegrano 2 serie rzutów karnych - w których ponownie to bramkarze okazali się lepsi. Trenerzy Rafał Świdurski i Marek Orzechowski - Bardzo Dziękują za udział i przybycie w Niedzielę - licząc, że przy następnej okazji - spotka Nas jeszcze większa frekwencja. Rocznik 2014/2015 i młodsi.

Rocznik 2014/2015 i młodsi.

O godz 11 na halę wbiegli najmłodsi „Gryfiacy” 4 latkowie sumiennie trenowali pod okiem jednego z trenerów, chłopcy z roczników 2014/2015 rozgrywali mecz sparingowy z rówieśnikami POLONI ŚWIDNICA. Dla niektórych Gryfiaków był to debiut jeśli chodzi o tego typu rozgrywki, jednak nie było tego po nich kompletnie widać, walczyli jak równy z równym. Po podzieleniu hali na 3 sektory ruszyliśmy z rozgrywkami. Wiele bramek, dryblingów oraz składnych akcji zaprezentowali nam nasi podopieczni. Trenerzy bacznie obserwowali i korygowali swoich zawodników aby mieć nad czym pracować na treningach.

Rocznik 2013.

Tuż po najmłodszych o godz. 12:30 na placu Zawiszowskiej hali pojawili się nieco starsi zawodnicy. Rocznik 2013 i młodsi. Na tą imprezę zaprosiliśmy dwa kluby: MKS POLONIĘ ŚWIDNICA oraz SILESIĘ ŻARÓW. Dzięki dużej frekwencji SILESI ŻARÓW oraz GRYFU ŚWIDNICA podzieliliśmy się na 2 drużyny i na dwóch boiskach graliśmy niemalże do upadłego. Mecze zostały rozegrane systemem każdy z każdym i w taki oto sposób przez półtora godziny mogliśmy cieszyć się z bramek, udanych dryblingów czy też interwencji bramkarskich. Gościom dziękujemy za przybycie i mamy nadzieje że będzie takich rozgrywek jak najwięcej.

Rocznik 2008

Przez godzinę grupa Młodzika II - zespół Trenera Bartka Prędkiego - oraz 6-cio osobowy zespół Gryfa Pastuchów - rozegrała pomiędzy sobą mini turniej - którego celem była jak największa ilości bramek. Krótkie gry, rezygnacja z linii bocznych dla przyśpieszenia i zwiększenia intensywności i spore zaangażowanie chłopaków sprawiło, że czas bardzo szybko minął - bramek za wiele nie było i ostatecznie dwa zespoły z trzech - na końcu zaliczyły identyczny wynik. Podczas zmagań chłopcy mogli sprawdzić swoje umiejętności techniczne, doskonalić elementy rozgrywania piłki oraz trenować finalizację akcji - co sprawiało największą trudność. Bardzo Dziękuję za przybycie!

Następna Liga Małego Gryfiaka już wkrótce.

Turniej w hali Zawiszów

Turniej Zawiszów

W niedzielę rocznik 2012 uczestniczył w turnieju rozgrywanym na świdnickiej hali "Zawiszów". W fazie grupowej mieliśmy okazję zmierzyć się z mocnymi przeciwnikami (2 drużyny z naszej grupy spotkały się w finale), walczyliśmy jak mogliśmy, ale było to za mało na choćby punkt czy bramkę. W meczu o 9 miejsce wygrywamy po rzutach karnych z AP9 Wałbrzych. Mimo, że gra toczyła się o dalsze miejsce, chłopcy po udanej serii "jedenastek" cieszyli się, jakby wygrali turniej:) Obiektywnie trzeba przyznać, że nasza dyspozycja była w tym dniu daleka od optymalnej. Nie załamujemy się jednak, pracujemy dalej.

Turniej wygrywa Nysa Zgorzelec przed Górnikiem Wałbrzych.

Poniżej komplet naszych wyników. Skład: Tymon Dymitruk (kapitan, 1 bramka), Krystian Kafel, Michał Dychus, Michał Mnich, Adrian Matyjak, Olek Żędzianowski.

Turniej o Puchar Burmistrza Nowej Rudy

Bardzo dobry występ zespołu trenerów Bartka i Norberta w Nowej Rudzie. 17 stycznia na hali CTS braliśmy udział w 14 Turnieju o Puchar Burmistrza Nowej Rudy. W rywalizacji grupowej rocznika 2008 zajmujemy pierwsze miejsce zdobywając 4 punkty z zespolami Victorią Wałbrzych i Włókniarzem Gluszyca. Bardzo dobre występy w naszym wykonaniu pozwoliły nam trafić do grupy Ligi Mistrzów. Walka o zwycięstwo była bardzo emocjonująca. W meczu z Piastem prowadziliśmy przez całe spotkanie 1do0 po świetnej akcji Witka z Patrykiem. 30 sekund przed końcem tracimy bramkę po niefortunnym wybiciu piłki przez naszego zawodnika. Szkoda bo mogliśmy w tym meczu przypieczętowac wygraną mając kilka super okazji na zdobycie bramki, co niestety się zemściło jej utratą. W meczu o wszystko z Górnikiem NM Wałbrzych również mieliśmy swoje okazję, 2x Witek face to face z bramkarzem, no i Błażej po świetnym podaniu Szymona. Walbrzyszanie byli sprytniejsi, wykorzystali nasz błąd w obronie, wygrywając 1do0. Pozostawiamy po sobie dobre wrażenie ostatecznie zajmując 3 miejsce na 9 zespołów. Brawo zespół.

Obóz przygotowawczy 2021

Obóz przygotowawczy 2021 przeszedł do historii! W drugim tygodniu ferii zawodnicy z rocznika 2006, 2007, 2008 wzięli udział w obozie przygotowawczym. To już drugi rok z rzędu, kiedy w styczniu pomimo śniegu i niskich temperatur nasi zawodnicy w pocie czoła ciężko harują żeby w nadchodzącym sezonie radzić sobie jak najlepiej na boisku. W tym roku dzięki współpracy z Studio Treningu Personalnego Sparta , Chillout Świdnica , OSiR Świdnica Dacco udało się przygotować i przeprowadzić obóz przygotowawczy, którego efekty na pewno będą widoczne w przyszłym sezonie. Na naszych zawodników czekały dwa treningi dziennie, w tym zajęcia z trenerem personalnym na siłowni, bieżni oraz boisku, zajęcia teoretyczne z taktyki i posiłek regeneracyjny. Wielkie podziękowania dla osób które pomogły w organizacji tego obozu oraz zawodników, którzy wytrzymali i dotarli do końca tego ciężkiego tygodnia.

Eliminacje o puchar Przezesa PZPN

Eliminacje o puchar Przezesa PZPN

10 stycznia rocznik 2009 brał udział w eliminacjach do finału wojewódzkiego o Puchar Prezesa PZPN w halowej piłce nożnej. W turnieju brało udział 8 zespołów. Oprócz nas na hali w Witoszowie stawiły się ekipy Polonia/Stal Świdnica, Venus Nowice, Champion Nowa Ruda, Górnik Nowe Miasto, Górnik Wałbrzych, Lechia Dzierżoniów, Orlik Klodzko.

Rywalizację w grupie rozpoczęliśmy od remisu z Orlikiem, następnie dwie porażki 0-1 z Górnikiem N.M i Championem sklasyfikowały nas na 4 miejscu w grupie. Trochę szkoda bo chłopcy ambitnie podeszli do zadania, nie ustępując piłkarsko rywalom. Sporo klarownych okazji w każdym spotkaniu nie dało zdobyczy bramkowej, mimo to zaprezentowaliśmy się solidnie.

W meczu o 7 miejsce z Górnikiem Wałbrzych zwyciezamy 1-0 po bramce Witka. Gryf:Witek, Krystian, Norbert, Kirił, Marek.

Rocznik 2012 - Gryfiaki na podium Silesian Winter Cup!

Drużyna trenera Maćka zadebiutowała w niedzielę w turnieju Silesian Winter Cup. Zawody, których organizatorem i gospodarzem jest Gryf Świdnica, odbywają się w trakcie każdej przerwy świąteczno-noworocznej - w tym roku była to już XVII edycja tego prestiżowego turnieju, rozgrywanego tym razem na 2 halach. My rywalizowaliśmy na "Zawiszowie". Turniej rocznika 2012 odbywał się systemem "każdy z każdym". Nie było więc możliwości szczęśliwego wylosowania teoretycznie łatwiejszej grupy i ewentualnego ominięcia któregoś mocnego przeciwnika w dalszej fazie. Cieszyliśmy się z takiego rozwiązania, bo chcieliśmy sprawdzić się na tle wszystkich zespołów w turnieju. Tradycją tych zawodów jest, że gospodarz gra mecz otwarcia. Nie inaczej było tym razem. W emocjonującym spotkaniu z Victorią Wałbrzych wyszliśmy na prowadzenie po 2 golach Konrada, choć długo nie mogliśmy znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Wyraźnie było widać, że chłopcy muszą "poczuć halę". Nie wszystko wychodziło nam tak jakbyśmy tego chcieli. Po bramce przeciwnika zrobiło się nerwowo, ale dowieźliśmy wygraną do końca. W kolejnym meczu mierzyliśmy się z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. Ponownie ostrzeliwaliśmy bramkę rywala, ale nic nie chciało wpaść...Na szczęście gol Olka Żędzianowskiego dał nam 2 zwycięstwo z rzędu. Następny rywal to już nie przelewki - jeden z głównych faworytów turnieju Pogoń Pieszyce.

Chłopcy z Pieszyc wykorzystali nasze błędy i szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, my jednak nie poddawaliśmy się i po świetnej akcji rezerwowych w tym meczu Adriana i Olka Łukasiewicza ten drugi umieszcza piłkę w siatce. Mieliśmy jeszcze szansę na wyrównanie, ale... niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było w tym przypadku. Ostatecznie przegrywamy 4:1, choć nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę. Do meczu z AP Dzierżoniów podeszliśmy bardzo skoncentrowani wiedząc, że nie możemy pozwolić sobie na kolejną wpadkę. Znów festiwal niewykorzystanych sytuacji, zamiast strzelić kilka bramek i kontrolować mecz, doprowadzamy do nerwowej końcówki meczu. Z opresji wyprowadził nas znowu "Żędzian". Z Orlikiem Kłodzko już tak nerwowo nie było, w pełni kontrolowaliśmy wydarzenia na parkiecie, ale ponownie skuteczność nie była naszą mocną stroną. Zagraliśmy odpowiedzialnie w obronie, a z przodu znów pokazał się Olek Żędzianowski, który ustrzelił dublet w tym meczu. Ostatnim rywalem była najlepsza drużyna turnieju - mająca na koncie komplet punktów Iskra Kochlice. Wyszliśmy w tym meczu na luzie, chcąc cieszyć się grą i pokazać swój ofensywny styl. Obiektywnie patrząc rywal był poza zasięgiem, a najlepszym zawodnikiem zespołu (i całego turnieju) była... dziewczynka. Potrafiliśmy jednak jako jedyni strzelić im bramkę (Konrad). Cała drużyna - bez wyjątków zasługuje na pochwałę. Chłopcy podczas meczów byli skoncentrowani, mocno walczyli jeden za drugiego, a co najważniejsze - pokazali, że każdy z nich ma umiejętności, by w takich turniejach występować. Niektórzy nie zawsze grali na swoich ulubionych pozycjach, natomiast wykazali się dojrzałością i grali tam, gdzie ustawił ich trener. Najczęściej bramki bronił Tymek, co wychodziło mu bardzo dobrze.

Choć zdarzały mu się błędy w ustawieniu, to w obronie był nie do przejścia. Krystian spisał się po lewej stronie boiska - dużo odbiorów, dobre wyprowadzanie piłki. W jednym meczu okrzyknięty przez trenera najlepszym zawodnikiem. Miłosz przeprowadzał niezliczone rajdy prawą stroną, czasami nawet przez całe boisko, szkoda, że nie zakończył turnieju z bramką, bo miał kilka dobrych sytuacji, które sam sobie wypracował. W obronie również bez zastrzeżeń. Adrian - najmłodszy w drużynie - dobre zmiany, świetna asysta z Pieszycami, zasłużył po tym meczu na grę w I skladzie i w kolejnym grał najdłużej ze wszystkich. Michał Dychus w tym dniu był raz bramkarzem, raz obrońcą, raz napastnikiem - w każdej formacji bez zarzutu. Kapitan zespołu.

Szkoda, że udanych dryblingów nie udało mu się zakończyć bramką. Olek Łukasiewicz - walczak, bardzo groźny pod bramką przeciwnika, niestety zabrakło mu trochę skuteczności, bo mógłby mieć na koncie więcej niż jedną bramkę. Olek Żędzianowski - najlepszy strzelec drużyny, zdobywał ważne bramki w tym turnieju, wykazując się często sprytem pod bramką przeciwnika. Konrada z kolei wszędzie było pełno, zaliczył kilka efektownych rajdów no i 3 bramki na koncie. Zmęczeni, ale zadowoleni kończymy zmagania na 3 pozycji zgarniając przy okazji liczne nagrody. Rok kończymy jak najbardziej pozytywnie.

Wyniki:

Gryf- Victoria Wałbrzych 2:1 (Konrad Gołębiowski 2)
Gryf- Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 1:0 (Olek Żędzianowski)
Gryf- Pogoń Pieszyce 1:4 (Olek Łukasiewicz)
Gryf- AP Dzierżoniów 1:0 (Olek Żędzianowski)
Gryf- Orlik Kłodzko 2:0 (Olek Żędzianowski 2)
Gryf- Iskra Kochlice 1:4 (Konrad Gołębiowski)

Skład: Michał Dychus (kapitan), Krystian Kafel, Miłosz Magierowski, Tymon Dymitruk, Olek Łukasiewicz, Olek Żędzianowski, Konrad Gołębiowski, Adrian Matyjak.

Sparingowe granie w ramach Gryf Cup" rocznika 2010

W sobotę 19 grudnia w świdnickiej hali Zawiszów rozegrano "Sparingowe granie w ramach Gryf Cup" rocznika 2010. W spotkaniach udział wzięli: Gryf Świdnica, Victoria Wałbrzych oraz APN Trik Sołtysowice. Każda z ekip rozegrała sześć piętnastominutowych meczów. Obfitowały one w wiele ciekawych akcji, sporo bramek oraz olbrzymie zaangażowanie i niesamowitą ambicję młodych zawodników. W tej edycji nie prowadzono klasyfikacji punktowej, a mecze miały charakter czysto towarzyski - pomimo tego każda z drużyn otrzymała pamiątkowe medale, puchary, a także piłki. Gryf Świdnica wystąpił: Michał i Miłosz Magierowscy, Bruno i Leon Stachyra, Mateusz Staroń, Aleks Hołub, Dawid Markowicz, Kacper Witaszczyk, Michał Głowacki, Adam Andrzejewski

Mikołajki klubowe 2020

Mikołajki klubowe 2020

Tym razem w innej formie, przyszło nam organizować Mikołajki klubowe. Bez rodziców, opiekunów i każda grupa na inną godzinę. Najważniejsze, że było sympatycznie i dużo grania. Wszystkie grupy rozegrały mini turnieje, a na wszystkich na końcu czekały prezenty oraz klubowy kalendarz na rok 2021.

Młodzik II kończy rozgrywki z przytupem

Młodzik II kończy rozgrywki z przytupem

W 14 kolejce rozgrywek V ligi Młodzika podejmowaliśmy zespół Bielawianki Bielawa. Chcieliśmy wypaść jeszcze lepiej, aniżeli w meczu w Bielawie. Mimo wysokiej porażki tamto spotkanie było naszym najlepszym spotkaniem I rundy. Drużyna wsparta 5 zawodnikami pierwszego zespołu miała za zadanie zdecydowanie postawić wyżej poprzeczki najlepszej drużynie naszej grupy po wszystkich kolejkach. Mimo, utraty bramki w pierwszej części zespół parł do zdobycia wyrównania co udało się po kilku świetnych okazjach. Bramka dała nam więcej pewności w swoich poczynaniach, zdominowaliśmy drugą część meczu w sumie zdobywając 5 bramek. Ozdobą meczu było trafienie z dystansu Aleksa który przypieczętował nasze zwycięstwo.

Brawo zespół. Chcąc podsumować rozgrywki mieliśmy okazję zmierzyć się z 6 zespołami, które prezentowały bardzo różnorodny poziom. Mecze z zespołami z Bojanic i Burkatowa dawały możliwość doskonalenia ustawienia, poruszania. Zespoły z Pszenna i Marcinowic zdecydowanie grały bardziej agresywnie, gdzie trzeba było szybciej podejmować decyzje, ale pozwalały wprowadzać nowe elementy jak doskonalenie dośrodkowań. Dwaj ostatni rywale czyli Pieszyce i Bielawa były drużynami, które wykorzystywały nasze błędy i były najbardziej wymagające dlatego tutaj istotną rolę odgrywała solidna i odpowiedzialna gra w obronie.

Mecze z Bielawianką były naszymi najlepszymi spotkaniami, szkoda że daliśmy się tak mocno zdominować przez zespół Pogoni, ale myślę że będziemy mieli jeszcze okazję do pokazania się z lepszej strony, tym bardziej, że kilku zawodników podczas całej ligi pokazało się w kilku meczach z naprawdę dobrej strony z perspektywą do jeszcze lepszej gry Ten zespół stać na walkę jak równy z równym pod warunkiem zaangażowania na 110%.

SOBOTNIE GRANIE ŻAKÓW

sobotnie granie żaków

W ubiegłą sobotę korzystając z zaproszenia Akademii Piłkarskiej 13 wzięliśmy udział w turnieju rocznika 2012. Zawody potraktowaliśmy jako kolejne ciekawe doświadczenie, pozwalając zaprezentować się możliwie jak największej grupie zawodników. Wynik nie był dla nas rzeczą istotną, tym bardziej biorąc pod uwagę, że byliśmy najmłodszą drużyną w turnieju (3 zawodników z rocznika 2013). Gołym okiem było widać przewagę fizyczną przeciwników, ale nie zrażało nas to. Każdy gracz dostał odpowiednią ilość minut na zaprezentowanie swoich umiejętności, każdy miał również szansę zagrać w wyjściowej "piątce". Zawodnicy zostali przetestowani na różnych pozycjach, od bramkarza do napastnika, z lepszym bądź gorszym skutkiem:) Kapitanem w tym dniu był jubilat - Krystian (dziękujemy za słodki poczęstunek i życzymy wszystkiego najlepszego).

Podsumowując - rozegraliśmy 6 meczów, z czego 2 wygraliśmy, 1 zremisowaliśmy i 3 przegraliśmy, a mierzyliśmy się z dwukrotnie z AP13 i Diamentem Wałbrzych oraz AKS-em Strzegom i Parasolem Wrocław. Najlepszym strzelcem drużyny był Olek "Żędzian" - 5 bramek. Mamy nad czym pracować na kolejnych treningach, czekamy także z niecierpliwością na kolejne mecze/turnieje, które pozwolą zweryfikować nasze umiejętności.

Skład: Krystian Kafel (kapitan), Hubert Borowski, Kuba Moskała, Michał Dychus, Filip Stasiak, Tymek Dymitruk, Michał Mnich, Olek Łukasiewicz (1 bramka), Adrian Matyjak, Olek Żędzianowski (5 bramek).

AWANS MŁODZIKÓW DO LIGI WOJEWÓDZKIEJ W WIELKIM STYLU !!!

awans młodzików

Doskonale spisała się drużyna Młodzików w zakończonych rozgrywkach ligowych. W 14 meczach zanotowała 13 zwycięstw i 1 remis, strzeliła 57 bramek tracąc tylko 6.

W ostatnim swoim występie pokonaliśmy na własnym boisku drużynę z Ząbkowic 2-0, potwierdzając dominację w tych rozgrywkach.

W rozgrywkach brali udział:

Witaszczyk Patryk, Charuży Hubert, Jernutowski Wiktor, Patyk Sebastian, Patyk Damian, Pieńkowski Szymon, Karnas Aleks, Agaciak Andrzej , Łuczak Filip, Wciórka Igor, Podleśny Patryk, Kazimierski Jakub, Kosmala Jakob, Kruszyński Filip, Grzechynia Bartek, Idziak Piotr, Jakub Satała, Dawid Studziński

Trener: Janusz Masny

 

Wyniki wszystkich spotkań:

GÓRNIK WAŁBRZYCH 5:1

GÓRNIK NM WAŁBRZYCH 2:0

ZIELONI ŁAGIEWNIKI 5:1

UKS LECHIA DZIERŻONIÓW 7:0

AKADEMIA SPORTU ORZEŁ ZĄBKOWICE 7:0

MKS POLONIA - STAL ŚWIDNICA 1:1

ORLIK ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE 3:0

GÓRNIK Wałbrzych 6:0

GÓRNIK NM WAŁBRZYCH 5:0

ZIELONI ŁAGIEWNIKI 3:1

UKS LECHIA DZIERŻONIÓW 5:1

AKADEMIA SPORTU ORZEŁ ZĄBKOWICE 2:0

MKS POLONIA-STAL ŚWIDNICA 4:1

ORLIK ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE 2:0

Strzelcy bramek.

Jernutowski Wiktor 8

Patyk Sebastian 8

Pieńkowski Szymon 6

Karnas Aleks 6

Agaciak Andrzej 6

Łuczak Filip 6

Patyk Damian 3

Wciórka Igor 3

Podleśny Patryk 2

Kazimierski Jakub 2

Kosmala Jakob 1

Kruszyński Filip 1

Sparing Orlika.

Sparing Orlika

21.11.2020 drużyna Orlika rozegrała sparing z rówieśnikami z Polonii Stali Świdnica. Pogoda tego dnia nie rozpieszczała, mimo tego obie ekipy stworzyły ciekawe widowisko. Mimo zdecydowanie niekorzystnego wyniku, nasz gra momentami mogła się podobać. Nie baliśmy się rozgrywać piłki, wymieniając między sobą sporo podań. Skonstruowaliśmy kilka ciekawych akcji - szczególnie w pierwszej połowie. Niestety nie ustrzegliśmy się również bardzo prostych błędów nad którymi będziemy pracować podczas najbliższych treningów. Do poprawy również koncentracja na boisku oraz realizacja zakładanych celów. Gryf: Michał i Miłosz Magierowski, Bruno i Leon Stachyra, Jan Czuchra, Adam Andrzejewski, Kacper Witaszczyk, Jacek Sobczyński, Aleks Hołub, Bartek Opalach, Tymon Budzyń, Michał Głowacki, Dawid Suchodorski, Dawid Markowicz,

Turniejowe granie Skrzatów.

Turniejowe granie Skrzatów.

W ubiegłą sobotę Gryfiaki z rocznika 2013 pod wodzą trenera Patryka udali się na turniej, który odbył się na Zawiszowie, a uczestniczyło w nim 9 drużyn, podzielone na 3 grupy. W pierwszej grupie trafiamy na Parasol Wrocław I oraz AP 13 II, i po zajęciu drugiego miejsca przechodzimy do kolejnej fazy rozgrywkowej. W drugiej fazie drużyny zostały podzielone na kolejne 3 grupy. Liga Mistrzów, Liga Europy oraz Liga Narodów. Do danych grup trafiało się w zależności od zajętego miejsca w poprzedniej grupie. Gryf który zajął miejsce drugie trafia do Ligi Europy, gdzie rywalizował tym razem z: Młode Wilki Kąty Wrocławskie oraz z Silesią żarów. Tu scenariusz się powtarza. Znów zajmujemy drugie miejsce po 1 zwycięstwie i jednym remisie i zostajemy w Lidze Europy która była już ostatnią fazą rozgrywkową. W tej grupie trafiamy na AP13 I oraz ponownie Parasol Wrocław II.
W szeregach Gryfa pojawiło się kilka nowych twarzy co oczywiście cieszy trenera, tym bardziej że „ nowi ‘’ zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Na koniec turnieju każdy z zawodników otrzymał dyplom oraz słodki poczęstunek, a w dodatku cała drużyna otrzymała puchar pamiątkowy za udział w turnieju.

Halowy sparing naszych Żaków.

Żaczki z rocznika 2012 rozpoczęły sezon halowy. Na świdnickiej hali Zawiszów rozegraliśmy sparing z rówieśnikami z MKS Polonia Świdnica. Trenerzy umówili się na 90 minut gry, z krótkimi przerwami na uzupełnienie płynów oraz przekazanie swoim podopiecznym kilku wskazówek. Wynik nie był oczywiście najbardziej istotny, ale możemy być zadowoleni z liczby stworzonych sytuacji podbramkowych. Niestety nasza skuteczność była w tym dniu na przeciętnym poziomie, bo bramek - przy lepszej koncentracji i wykończeniu - mogliśmy zdobyć kilka(naście) więcej. Mimo to przydatna lekcja za nami, potraktowaliśmy ten mecz jako przetarcie przed kolejnymi wyzwaniami, które niewątpliwie jeszcze w tym roku kalendarzowym nas czekają. Skład: Krystian Kafel, Olek Żędzianowski, Michał Dychus, Filip Stasiak, Konrad Gołębiowski, Adrian Matyjak, Tymon Dymitruk.

Derby dla Gryfa

W minioną sobotę (07.11.2020), przy fantastycznej pogodzie, zawodnicy z rocznika 2008, tym razem prowadzeni przez trenera Rafała, rozegrali derbowy pojedynej z Polonią Stalą Świdnica w lidze młodzika. Spotkanie było dobrym widowiskiem. Obfitowało w wiele sytuacji bramkowych, głównie w wykonaniu młodych Gryfiaków. Akcje wyglądały składnie, przeprowadzane w niezłym tempie. Jedyny element, który tego dnia nam szwankował to skuteczność :( Ostatecznie pojedynek wygrali piłkarze Gryfa 4-1, a bramki zdobyli: Filip Łuczak, Sebastian Patyk, Igor Wciórka oraz Andrzej Agaciak

Młodzik II

Przedostatnia kolejka grupy Młodzika w V lidze dostarczyła nie lada emocji. W sobotnie przedpołudnie rozegralismy mecz z Cukrownikiem Pszenno. Spotkanie obfitowało w duża liczbę sytuacji strzeleckich, z korzyścią dla naszego zespołu. Tym razem udało nam się zrewanżować rywalowi i uzyskać trzy punkty. Wynik końcowy 3do2 dla Gryfa.

Sparingowe granie Orlika.

Sparingowe granie Orlika.

W czwartek 5.11.2020 drużyna Orlika z rocznika 2010 rozegrali sparing z drużyną rówieśników z Silesii Żarów. Mecz był rozegrany systemem młodzika (8plus1) i stał na dobrym, emocjonującym poziomie. Była walka, ambicja nieustępliwość, sporo sytuacji podbramkowych. Ostatecznie Silesia wygrała 3-2. Bramki dla Gryfa zdybyli: gol samobójczy oraz Adam Andrzejewski. Godne uwagi, jest to, że w meczu możliwość zaprezentowało się aż 17 zawodników - super Sprawa :) Skład Gryfa: Michał Magierowski, Jacek Sobczyński, Michał Głowacki, Janek Czuchra, Miłosz Magierowski, Filip Mikulec, Bruno Stachyra, Bartosz Opalach, Leon Stachyra oraz Adam Andrzejewski, Aleks Hołub, Tymon Budzyń, Oliwier Stawowy, Bartosz Drozd, Dawid Markowicz, Mateusz Staroń, Kacper Witaszczyk

Witoszów 5 Listopada - Gierki z Akademią Piłkarską 13

Witoszów 5 Listopada - Gierki z Akademią Piłkarską 13

W czwartek dzięki współpracy z AP13 - udało nam się zorganizować "witoszowskie granie" głownie dla rocznika 2012 , 2013 oraz kilku zawodników z rocznika 2011 z grupy trenera Marka. Plan rozgrywek na hali został przygotowany pod TALENTIADĘ - czyli gry w zespołach losowych 4x4 na dwa boiska jednocześnie - co pozwalało jednocześnie na grę 16 (z 22-ch) zawodników. Zanim do tego doszło - przeprowadziliśmi integracyjną rogrzewkę w grze 1x1 oraz "grę podwórkową" w której barwy klubowe miały najmniejsze znaczenie! A grania i ruchu z piłką było wiele bo mieliśmy do wykorzystania blisko 2,5h czasu co pozwoliło nam rozegrać w docelowej rozgrywce aż 10 serii spotkań. Bardzo się cieszę że uczestniczyliście, że byliście zaangazowani, nawet za to że zaczeło iskrzyć pomiedzy liderami - bo tak bardzo zależało im na jak najlepszym wyniku - i oczywiście za aktywne uczestnictwo naszym kolegom z Akademi Piłkarskiej 13 - którzy bardzo szybko wdrożyli się w system rozgrywkowy i skutecznie punktowali. Na wyróżnienie z naszych Gryfiaków zasłużyli: Gaspard Lafarge - za najlepszy wynik w zawodach, ambitną walkę i skuteczność; Bartek Majewski - za zaangażowanie w grę zespołową i ciut tylko słabszy wynik niż Gaspard oraz dla Krystiana z rocznika 2013 - za znakomity wynik jak na rocznik i walkę, mimo tego, że rywalizował ze starszymi chłopakami. Zwracam uwagę, że po obu stronach byli chłopcy z rocznika 2013 - i dla nich był to prawdziwy poligon do zbierania doświadczeń! Ale Brawa za udział należą się wszystkim - bo na prawdę nie było zawodnika, który by unikał gry. I to jest najważniejsze - jest pole, aby w niedalekiej przyszłości jeszcze to powtórzyć. Na koniec jedyna Uwaga do "wiadomych osób" - (chłopcy wiedzą o kogo chodzi), że jak korzystamy z sali i coś niechcący się nam rozsypie - to należy po sobie zostawić porządek - i tego się trzymajmy przy każdej następnej wizycie na Hali.

Intensywna sobota Młodzika II

W sobotę 24 października grupa Młodzika "2" miała bardzo intensywny dzień, chłopcy rozegrali sparing z zespołem Silesia Żarów 2010, a następnie zmierzyli się w V lidze z imiennikiem z Buraktowa. Sparing rozpoczęliśmy niemrawo, pierwsza część słaba w naszym wykonaniu, za to druga odsłona godna pochwały, większe zaangażowanie i pressing utrudniający rozgrywanie piłki przez przeciwnika, składne akcje no i bramki. Sparing na plus. Natomiast ligowy mecz pozwolił przećwiczyć elementy trenowane w piątek, sporo zagrań na obiegnięcie z dośrodkowaniem w pole karne mogło cieszyć. Zdobyte bramki z tych akcji tym bardziej. Przy lepszej dokładności mogliśmy pokusić się o jeszcze lepszą zdobycz punktową. Na plus, zespół narzucał swoje granie, chłopcy starali się budować akcje od tyłu wykorzystując skrzydła. Nieźle przenosili ciężar gry, musimy popracować nad szybkością. Jeśli szybko i składnie rozgrywaliśmy piłkę, element zaskoczenia przekładał się na bramki. Solidnie zaprezentowaliśmy się w obronie nie tracąc bramki. Brawo zespół.

MŁODZIK I- 11 kolejka rozgrywek.

Nasi zawodnicy z rocznika 2008 rozegrali kolejne ligowe spotkanie, tym razem przeciwnikiem była drużyna z Ząbkowic. Mecz rozpoczynamy spokojnie realizując założenia taktyczne. Taka gra przynosi efekt w postaci prowadzenia gry w ofensywie i tworzenia kolejnych składnych sytuacji. Po około 15 minutach gry strzelamy bramkę wykorzystując dobrze rozegrany stały fragment gry. Przed końcem pierwszej połowy drugą bramkę dokłada Damian Patyk i z wynikiem 2:0 schodzimy na przerwę. Druga połowa meczu to również prowadzenie gry i kontrola spotkania. Taka sytuacja w pewnym momencie trochę uśpiła naszych obrońców i drużyna gospodarzy wyprowadziła dwa szybkie i składne ataki, lecz nasz bramkarz nie dał się zaskoczyć. W pewnym momencie na boisku trochę zaiskrzyło i kilku zawodników jednej jak i drugiej drużyny zostało ukaranych minutowymi karami. Podsumowując cały mecz, gra zgodnie z założeniami taktycznymi, kolejny raz przynosi nam 3 punkty, cieszy fakt, że młodsi zawodnicy którzy dopiero wchodzą do tego zespołu grają jak równy z równym. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki (7.11 z Polonią-Stalą oraz 15.11 z Orlikiem Ząbkowice).

Gryf Świdnica
Poznaj ofertę Gryfa
 • BAZA SZKOLENIOWA

  UKS Gryf Świdnica oferuje szeroką bazę szkoleniową dla juniorów, młodzików, żaków na terenie Świdnicy i okolic - boiska sportowe, sale sportowe, także w ramach zajęć szkolnych.

  WIĘCEJ
 • TURNIEJE

  UKS Gryf  Świdnica co roku organizuje turnieje piłkarskie Silesian Cup i Silesian Winter Cup oraz Gryf Cup dla młodych adeptpów piłkarskich. Uczestniczą w nich drużyny z całej Europy.

  WIĘCEJ
 • OBOZY I PÓŁKOLONIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje obozy letnie i zimowe oraz półkolonie. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się. Aktualnie organizujemy obóz piłkarski w Ostrzeszowie.

  WIĘCEJ
 • DROGA KARIERY

  UKS Gryf Świdnica oferuje ciekawą ścieżkę kariery sportowej dla utalentowanych  i wytrwałych uczniów świdnickich szkół. Prowadzimy rekrutację do szkoły sportowej.

  WIĘCEJ