Młodzik II kończy rozgrywki z przytupem

Młodzik II kończy rozgrywki z przytupem

W 14 kolejce rozgrywek V ligi Młodzika podejmowaliśmy zespół Bielawianki Bielawa. Chcieliśmy wypaść jeszcze lepiej, aniżeli w meczu w Bielawie. Mimo wysokiej porażki tamto spotkanie było naszym najlepszym spotkaniem I rundy. Drużyna wsparta 5 zawodnikami pierwszego zespołu miała za zadanie zdecydowanie postawić wyżej poprzeczki najlepszej drużynie naszej grupy po wszystkich kolejkach. Mimo, utraty bramki w pierwszej części zespół parł do zdobycia wyrównania co udało się po kilku świetnych okazjach. Bramka dała nam więcej pewności w swoich poczynaniach, zdominowaliśmy drugą część meczu w sumie zdobywając 5 bramek. Ozdobą meczu było trafienie z dystansu Aleksa który przypieczętował nasze zwycięstwo.

Brawo zespół. Chcąc podsumować rozgrywki mieliśmy okazję zmierzyć się z 6 zespołami, które prezentowały bardzo różnorodny poziom. Mecze z zespołami z Bojanic i Burkatowa dawały możliwość doskonalenia ustawienia, poruszania. Zespoły z Pszenna i Marcinowic zdecydowanie grały bardziej agresywnie, gdzie trzeba było szybciej podejmować decyzje, ale pozwalały wprowadzać nowe elementy jak doskonalenie dośrodkowań. Dwaj ostatni rywale czyli Pieszyce i Bielawa były drużynami, które wykorzystywały nasze błędy i były najbardziej wymagające dlatego tutaj istotną rolę odgrywała solidna i odpowiedzialna gra w obronie.

Mecze z Bielawianką były naszymi najlepszymi spotkaniami, szkoda że daliśmy się tak mocno zdominować przez zespół Pogoni, ale myślę że będziemy mieli jeszcze okazję do pokazania się z lepszej strony, tym bardziej, że kilku zawodników podczas całej ligi pokazało się w kilku meczach z naprawdę dobrej strony z perspektywą do jeszcze lepszej gry Ten zespół stać na walkę jak równy z równym pod warunkiem zaangażowania na 110%.

SOBOTNIE GRANIE ŻAKÓW

sobotnie granie żaków

W ubiegłą sobotę korzystając z zaproszenia Akademii Piłkarskiej 13 wzięliśmy udział w turnieju rocznika 2012. Zawody potraktowaliśmy jako kolejne ciekawe doświadczenie, pozwalając zaprezentować się możliwie jak największej grupie zawodników. Wynik nie był dla nas rzeczą istotną, tym bardziej biorąc pod uwagę, że byliśmy najmłodszą drużyną w turnieju (3 zawodników z rocznika 2013). Gołym okiem było widać przewagę fizyczną przeciwników, ale nie zrażało nas to. Każdy gracz dostał odpowiednią ilość minut na zaprezentowanie swoich umiejętności, każdy miał również szansę zagrać w wyjściowej "piątce". Zawodnicy zostali przetestowani na różnych pozycjach, od bramkarza do napastnika, z lepszym bądź gorszym skutkiem:) Kapitanem w tym dniu był jubilat - Krystian (dziękujemy za słodki poczęstunek i życzymy wszystkiego najlepszego).

Podsumowując - rozegraliśmy 6 meczów, z czego 2 wygraliśmy, 1 zremisowaliśmy i 3 przegraliśmy, a mierzyliśmy się z dwukrotnie z AP13 i Diamentem Wałbrzych oraz AKS-em Strzegom i Parasolem Wrocław. Najlepszym strzelcem drużyny był Olek "Żędzian" - 5 bramek. Mamy nad czym pracować na kolejnych treningach, czekamy także z niecierpliwością na kolejne mecze/turnieje, które pozwolą zweryfikować nasze umiejętności.

Skład: Krystian Kafel (kapitan), Hubert Borowski, Kuba Moskała, Michał Dychus, Filip Stasiak, Tymek Dymitruk, Michał Mnich, Olek Łukasiewicz (1 bramka), Adrian Matyjak, Olek Żędzianowski (5 bramek).

AWANS MŁODZIKÓW DO LIGI WOJEWÓDZKIEJ W WIELKIM STYLU !!!

awans młodzików

Doskonale spisała się drużyna Młodzików w zakończonych rozgrywkach ligowych. W 14 meczach zanotowała 13 zwycięstw i 1 remis, strzeliła 57 bramek tracąc tylko 6.

W ostatnim swoim występie pokonaliśmy na własnym boisku drużynę z Ząbkowic 2-0, potwierdzając dominację w tych rozgrywkach.

W rozgrywkach brali udział:

Witaszczyk Patryk, Charuży Hubert, Jernutowski Wiktor, Patyk Sebastian, Patyk Damian, Pieńkowski Szymon, Karnas Aleks, Agaciak Andrzej , Łuczak Filip, Wciórka Igor, Podleśny Patryk, Kazimierski Jakub, Kosmala Jakob, Kruszyński Filip, Grzechynia Bartek, Idziak Piotr, Jakub Satała, Dawid Studziński

Trener: Janusz Masny

 

Wyniki wszystkich spotkań:

GÓRNIK WAŁBRZYCH 5:1

GÓRNIK NM WAŁBRZYCH 2:0

ZIELONI ŁAGIEWNIKI 5:1

UKS LECHIA DZIERŻONIÓW 7:0

AKADEMIA SPORTU ORZEŁ ZĄBKOWICE 7:0

MKS POLONIA - STAL ŚWIDNICA 1:1

ORLIK ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE 3:0

GÓRNIK Wałbrzych 6:0

GÓRNIK NM WAŁBRZYCH 5:0

ZIELONI ŁAGIEWNIKI 3:1

UKS LECHIA DZIERŻONIÓW 5:1

AKADEMIA SPORTU ORZEŁ ZĄBKOWICE 2:0

MKS POLONIA-STAL ŚWIDNICA 4:1

ORLIK ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE 2:0

Strzelcy bramek.

Jernutowski Wiktor 8

Patyk Sebastian 8

Pieńkowski Szymon 6

Karnas Aleks 6

Agaciak Andrzej 6

Łuczak Filip 6

Patyk Damian 3

Wciórka Igor 3

Podleśny Patryk 2

Kazimierski Jakub 2

Kosmala Jakob 1

Kruszyński Filip 1

Sparing Orlika.

Sparing Orlika

21.11.2020 drużyna Orlika rozegrała sparing z rówieśnikami z Polonii Stali Świdnica. Pogoda tego dnia nie rozpieszczała, mimo tego obie ekipy stworzyły ciekawe widowisko. Mimo zdecydowanie niekorzystnego wyniku, nasz gra momentami mogła się podobać. Nie baliśmy się rozgrywać piłki, wymieniając między sobą sporo podań. Skonstruowaliśmy kilka ciekawych akcji - szczególnie w pierwszej połowie. Niestety nie ustrzegliśmy się również bardzo prostych błędów nad którymi będziemy pracować podczas najbliższych treningów. Do poprawy również koncentracja na boisku oraz realizacja zakładanych celów. Gryf: Michał i Miłosz Magierowski, Bruno i Leon Stachyra, Jan Czuchra, Adam Andrzejewski, Kacper Witaszczyk, Jacek Sobczyński, Aleks Hołub, Bartek Opalach, Tymon Budzyń, Michał Głowacki, Dawid Suchodorski, Dawid Markowicz,

Turniejowe granie Skrzatów.

Turniejowe granie Skrzatów.

W ubiegłą sobotę Gryfiaki z rocznika 2013 pod wodzą trenera Patryka udali się na turniej, który odbył się na Zawiszowie, a uczestniczyło w nim 9 drużyn, podzielone na 3 grupy. W pierwszej grupie trafiamy na Parasol Wrocław I oraz AP 13 II, i po zajęciu drugiego miejsca przechodzimy do kolejnej fazy rozgrywkowej. W drugiej fazie drużyny zostały podzielone na kolejne 3 grupy. Liga Mistrzów, Liga Europy oraz Liga Narodów. Do danych grup trafiało się w zależności od zajętego miejsca w poprzedniej grupie. Gryf który zajął miejsce drugie trafia do Ligi Europy, gdzie rywalizował tym razem z: Młode Wilki Kąty Wrocławskie oraz z Silesią żarów. Tu scenariusz się powtarza. Znów zajmujemy drugie miejsce po 1 zwycięstwie i jednym remisie i zostajemy w Lidze Europy która była już ostatnią fazą rozgrywkową. W tej grupie trafiamy na AP13 I oraz ponownie Parasol Wrocław II.
W szeregach Gryfa pojawiło się kilka nowych twarzy co oczywiście cieszy trenera, tym bardziej że „ nowi ‘’ zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Na koniec turnieju każdy z zawodników otrzymał dyplom oraz słodki poczęstunek, a w dodatku cała drużyna otrzymała puchar pamiątkowy za udział w turnieju.

Halowy sparing naszych Żaków.

Żaczki z rocznika 2012 rozpoczęły sezon halowy. Na świdnickiej hali Zawiszów rozegraliśmy sparing z rówieśnikami z MKS Polonia Świdnica. Trenerzy umówili się na 90 minut gry, z krótkimi przerwami na uzupełnienie płynów oraz przekazanie swoim podopiecznym kilku wskazówek. Wynik nie był oczywiście najbardziej istotny, ale możemy być zadowoleni z liczby stworzonych sytuacji podbramkowych. Niestety nasza skuteczność była w tym dniu na przeciętnym poziomie, bo bramek - przy lepszej koncentracji i wykończeniu - mogliśmy zdobyć kilka(naście) więcej. Mimo to przydatna lekcja za nami, potraktowaliśmy ten mecz jako przetarcie przed kolejnymi wyzwaniami, które niewątpliwie jeszcze w tym roku kalendarzowym nas czekają. Skład: Krystian Kafel, Olek Żędzianowski, Michał Dychus, Filip Stasiak, Konrad Gołębiowski, Adrian Matyjak, Tymon Dymitruk.

Derby dla Gryfa

W minioną sobotę (07.11.2020), przy fantastycznej pogodzie, zawodnicy z rocznika 2008, tym razem prowadzeni przez trenera Rafała, rozegrali derbowy pojedynej z Polonią Stalą Świdnica w lidze młodzika. Spotkanie było dobrym widowiskiem. Obfitowało w wiele sytuacji bramkowych, głównie w wykonaniu młodych Gryfiaków. Akcje wyglądały składnie, przeprowadzane w niezłym tempie. Jedyny element, który tego dnia nam szwankował to skuteczność :( Ostatecznie pojedynek wygrali piłkarze Gryfa 4-1, a bramki zdobyli: Filip Łuczak, Sebastian Patyk, Igor Wciórka oraz Andrzej Agaciak

Młodzik II

Przedostatnia kolejka grupy Młodzika w V lidze dostarczyła nie lada emocji. W sobotnie przedpołudnie rozegralismy mecz z Cukrownikiem Pszenno. Spotkanie obfitowało w duża liczbę sytuacji strzeleckich, z korzyścią dla naszego zespołu. Tym razem udało nam się zrewanżować rywalowi i uzyskać trzy punkty. Wynik końcowy 3do2 dla Gryfa.

Sparingowe granie Orlika.

Sparingowe granie Orlika.

W czwartek 5.11.2020 drużyna Orlika z rocznika 2010 rozegrali sparing z drużyną rówieśników z Silesii Żarów. Mecz był rozegrany systemem młodzika (8plus1) i stał na dobrym, emocjonującym poziomie. Była walka, ambicja nieustępliwość, sporo sytuacji podbramkowych. Ostatecznie Silesia wygrała 3-2. Bramki dla Gryfa zdybyli: gol samobójczy oraz Adam Andrzejewski. Godne uwagi, jest to, że w meczu możliwość zaprezentowało się aż 17 zawodników - super Sprawa :) Skład Gryfa: Michał Magierowski, Jacek Sobczyński, Michał Głowacki, Janek Czuchra, Miłosz Magierowski, Filip Mikulec, Bruno Stachyra, Bartosz Opalach, Leon Stachyra oraz Adam Andrzejewski, Aleks Hołub, Tymon Budzyń, Oliwier Stawowy, Bartosz Drozd, Dawid Markowicz, Mateusz Staroń, Kacper Witaszczyk

Witoszów 5 Listopada - Gierki z Akademią Piłkarską 13

Witoszów 5 Listopada - Gierki z Akademią Piłkarską 13

W czwartek dzięki współpracy z AP13 - udało nam się zorganizować "witoszowskie granie" głownie dla rocznika 2012 , 2013 oraz kilku zawodników z rocznika 2011 z grupy trenera Marka. Plan rozgrywek na hali został przygotowany pod TALENTIADĘ - czyli gry w zespołach losowych 4x4 na dwa boiska jednocześnie - co pozwalało jednocześnie na grę 16 (z 22-ch) zawodników. Zanim do tego doszło - przeprowadziliśmi integracyjną rogrzewkę w grze 1x1 oraz "grę podwórkową" w której barwy klubowe miały najmniejsze znaczenie! A grania i ruchu z piłką było wiele bo mieliśmy do wykorzystania blisko 2,5h czasu co pozwoliło nam rozegrać w docelowej rozgrywce aż 10 serii spotkań. Bardzo się cieszę że uczestniczyliście, że byliście zaangazowani, nawet za to że zaczeło iskrzyć pomiedzy liderami - bo tak bardzo zależało im na jak najlepszym wyniku - i oczywiście za aktywne uczestnictwo naszym kolegom z Akademi Piłkarskiej 13 - którzy bardzo szybko wdrożyli się w system rozgrywkowy i skutecznie punktowali. Na wyróżnienie z naszych Gryfiaków zasłużyli: Gaspard Lafarge - za najlepszy wynik w zawodach, ambitną walkę i skuteczność; Bartek Majewski - za zaangażowanie w grę zespołową i ciut tylko słabszy wynik niż Gaspard oraz dla Krystiana z rocznika 2013 - za znakomity wynik jak na rocznik i walkę, mimo tego, że rywalizował ze starszymi chłopakami. Zwracam uwagę, że po obu stronach byli chłopcy z rocznika 2013 - i dla nich był to prawdziwy poligon do zbierania doświadczeń! Ale Brawa za udział należą się wszystkim - bo na prawdę nie było zawodnika, który by unikał gry. I to jest najważniejsze - jest pole, aby w niedalekiej przyszłości jeszcze to powtórzyć. Na koniec jedyna Uwaga do "wiadomych osób" - (chłopcy wiedzą o kogo chodzi), że jak korzystamy z sali i coś niechcący się nam rozsypie - to należy po sobie zostawić porządek - i tego się trzymajmy przy każdej następnej wizycie na Hali.

Intensywna sobota Młodzika II

W sobotę 24 października grupa Młodzika "2" miała bardzo intensywny dzień, chłopcy rozegrali sparing z zespołem Silesia Żarów 2010, a następnie zmierzyli się w V lidze z imiennikiem z Buraktowa. Sparing rozpoczęliśmy niemrawo, pierwsza część słaba w naszym wykonaniu, za to druga odsłona godna pochwały, większe zaangażowanie i pressing utrudniający rozgrywanie piłki przez przeciwnika, składne akcje no i bramki. Sparing na plus. Natomiast ligowy mecz pozwolił przećwiczyć elementy trenowane w piątek, sporo zagrań na obiegnięcie z dośrodkowaniem w pole karne mogło cieszyć. Zdobyte bramki z tych akcji tym bardziej. Przy lepszej dokładności mogliśmy pokusić się o jeszcze lepszą zdobycz punktową. Na plus, zespół narzucał swoje granie, chłopcy starali się budować akcje od tyłu wykorzystując skrzydła. Nieźle przenosili ciężar gry, musimy popracować nad szybkością. Jeśli szybko i składnie rozgrywaliśmy piłkę, element zaskoczenia przekładał się na bramki. Solidnie zaprezentowaliśmy się w obronie nie tracąc bramki. Brawo zespół.

MŁODZIK I- 11 kolejka rozgrywek.

Nasi zawodnicy z rocznika 2008 rozegrali kolejne ligowe spotkanie, tym razem przeciwnikiem była drużyna z Ząbkowic. Mecz rozpoczynamy spokojnie realizując założenia taktyczne. Taka gra przynosi efekt w postaci prowadzenia gry w ofensywie i tworzenia kolejnych składnych sytuacji. Po około 15 minutach gry strzelamy bramkę wykorzystując dobrze rozegrany stały fragment gry. Przed końcem pierwszej połowy drugą bramkę dokłada Damian Patyk i z wynikiem 2:0 schodzimy na przerwę. Druga połowa meczu to również prowadzenie gry i kontrola spotkania. Taka sytuacja w pewnym momencie trochę uśpiła naszych obrońców i drużyna gospodarzy wyprowadziła dwa szybkie i składne ataki, lecz nasz bramkarz nie dał się zaskoczyć. W pewnym momencie na boisku trochę zaiskrzyło i kilku zawodników jednej jak i drugiej drużyny zostało ukaranych minutowymi karami. Podsumowując cały mecz, gra zgodnie z założeniami taktycznymi, kolejny raz przynosi nam 3 punkty, cieszy fakt, że młodsi zawodnicy którzy dopiero wchodzą do tego zespołu grają jak równy z równym. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki (7.11 z Polonią-Stalą oraz 15.11 z Orlikiem Ząbkowice).

Rozgrywki Młodzika - Mecz na szczycie tabeli dla GRYFA.

Rozgrywki Młodzika - Mecz na szczycie tabeli dla GRYFA.

Nasi chłopcy pokazali moc i podtrzymali miano niepokonanej drużyny. W 11 kolejce ligi Młodzika spotkaliśmy się z ekipą Lechii Dzierżoniów zajmującą obecnie 2 miejsce w tabeli. Mecz od początku toczył się głównie na połowie przeciwnika, już w pierwszych minutach spotkania powinniśmy wyjść na prowadzenie, brakowało jednak szczęścia. Tego czego nie udało się naszym chłopcom udało się przeciwnikom, w 7 min meczu po nielicznej kontrze zespół Lechii wychodzi na prowadzenie. Ta sytuacja, jeszcze bardziej zmobilizowała chłopaków, nie minęły 2 minuty i był remis, po składnej akcji Witek strzela gola. Napieramy dalej ale na przeszkodzie stają słupki, poprzeczka oraz dobrze dysponowany bramkarz gości. Ataki nie słabną, w 18 min obrońca Lechii wyręcza naszych napastników i sam pakuje piłkę do swojej bramki. Jeszcze w 23 min Sebek strzela na 3-1. Nie zwalniamy tempa gramy koncertowo, jest to nasz najlepszy mecz jaki rozegraliśmy w lidze. W drugiej połowie dokładamy jeszcze dwie bramki ( Igor w 41 min. oraz Filip w 50 min.). Ostatecznie zwyciężamy 5-1. Skład: P. Witaszczyk, J. Kazimierski, D. Patyk, S. Patyk, P. Podleśny, Sz. Pieńkowski, A. Agaciak, W. Jernutowski, A. Karnas, J. Kosmala, F. Łuczak, I. Wciórka. Na 3 kolejki przed końcem rozgrywek jesteśmy liderem grupy i mamy 7 punktów przewagi nad Lechią Dzierżoniów. Już tak niewiele brakuje do awansu do II ligi.

wyniki spotkań i tabela

Dwa mecze, ale tylko 3 punkty, weekendowe granie trampkarzy

W czwartek rozegraliśmy przekładany już dwa razy mecz z drużyną Zjednoczeni Żarów. Wszystko układało się według planu, pierwsi wychodzimy na prowadzenie, pierwszą połowę kończymy z wynikiem 3:2, zaraz na początku drugiej połowy wychodzimy z szybką kontrą i wynik na tablicy to 4:2 dla nas!!! Niestety w tym momencie przestajemy grać w piłkę i ograniczamy się tylko do wybijania piłki. Przeciwnicy co rusz wyprowadzają ataki, które kończą się bramkami i na 5 min przed końcem meczu tracimy bramkę na 4:5... Kolejny raz brakuje bardzo mało do zdobycia punktów. Zupełnie inaczej wyglądał dzisiajeszy mecz z drużyną z Piławy. Rozpoczynamy spotkanie od kilku dogodnych sytuacji bramkowych lecz nie potrafiliśmy zamienić ich na bramki, na boisku prowadziliśmy grę, to jednak goście pierwsi wychodzą na prowadzenie. Ta stracona bramka zadziałała na nas jak płachta na byka, szybko doprowadziliśmy do remisu i po tej bramce poszliśmy za ciosem! W końcowym rozrachunku wygraliśmy 7:1, zdobyte punkty cieszą bardzo, a jeszcze bardziej sposób w jaki graliśmy i zdobywaliśmy bramki!!! Taka gra naprawdę cieszy i daje kopa do dalszej pracy!!! Gratulacje dla naszych chłopaków i przeciwnika

Zaległy mecz ligowy Młodzika I.

Zaległy mecz ligowy Młodzika I.

Mecz sparingowy z reprezentacją województwa lubuskiego. Mimo fatalnej pogody, wielu odwołanych meczy ligowych, udało nam się rozegrać zaległe spotkanie z drużyną Zielonych Łagiewniki. Bardzo trudne warunki, jakie panowały w środę 14 października, nie przeszkodziły naszym chłopcom na zainkasowanie kolejnych punktów ligowych. Wszystkie bramki dla nas padły w 1 połowie, a zdobyli je: Sz. Pieńkowski-2, S. Patyk-1, ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1. Na duże słowa uznania zasługuje drużyna gospodarzy, która postawiła wysoko poprzeczkę naszej drużynie i próbowała do końca walczyć o zmianę wyniku. Duże brawa również dla gospodarzy za przygotowanie boiska i dopuszczenie do rozegrania meczu. Po tym spotkaniu zajmujemy pozycje lidera oraz powiększyliśmy przewagę nad Lechią Dzierżoniów do 4 punktów. W sobotę czeka nas arcyważne spotkanie z ekipą z Dzierżoniowa. W poprzedni piątek udało nam się rozegrać sparingowe spotkanie, z przebywającą na zgrupowaniu, reprezentacją województwa lubuskiego. Mimo wczesnej godziny rozegrania meczu (10:00), wszyscy powołani zawodnicy wstawili się na zbiórkę. Kadra lubuskiego złożona głównie z zawodników z Zielonej Góry i Gorzowa okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem, który narzucił nam bardzo wysokie tempo, agresywny, siłowy a zarazem techniczny styl gry. Aby sprostać wymaganiom przeciwnika musieliśmy bardzo się starać, walczyć i być skoncentrowani przez całe spotkanie. Przez większą część I połowy udawało się utrzymać wynik remisowy, jednak przewaga kadry była wyraźna i ta część meczu skończyła się wynikiem0-2, a cały mecz 0-5.

Mecz V ligi Mlodzika

Mecz V ligi Mlodzika

W sobotę odbył się mecz V ligi Mlodzika. Tym razem gościliśmy zespół z Marcinowic. 18 osobowa kadra spisała się nieźle. Zespół prowadzony przez trenerów Norberta i Bartka wsparty kilkoma zawodnikami trenera Janusza zrewanżowal się za porażkę w poprzedniej rundzie pewnie wygrywając 8 do 3.

Gra wyglądała nieźle natomiast nie ustrzeglismy się prostych błędów, mimo uwag trenerów musimy pracować nad komunikacją na boisku.

Ozdobą spotkania była bramka zdobyta z dystansu przez Filipa po zagraniu Aleksa z pierwszej pilki. Takie akcje pokazują jaki potencjał drzemie w grupie Mlodzika.

Liga Żaka rocznik 2012.

Liga Żaka rocznik 2012.

W czwartek, pierwszy z cyklu turniejów ligi Żaka odbył się na boiskach Świdnickiego Osiru. Naszymi przeciwnikami były 3 drużyny Poloni - Stali oraz zespół MKS Polonia. Rozegraliśmy mecze systemem każdy z każdym, 4 mecze turniejowe plus jeden nieoficjalny- odnieśliśmy w nich komplet zwycięstw, grając widowiskowo i do przodu. Niestety aż za bardzo, bo zdarzało się nam zapomnieć o defensywie... Sprawdziliśmy różne ustawienia w obronie i ataku, zebraliśmy kolejne doświadczenie, także turniej zaliczamy na plus i czekamy na następne.


Skład: K. Gołębiowski, M. Dychus, M,. Mnich, K. Kafel, T. Dymitruk, F. Stasiak, K. Moskała, O. Łukasiewicz, O. Żędzianowski.

Foto relacja z meczu młodzika Gryf Świdnica - Górnik Nowe Miasto

Foto relacja z meczu

Młodzik I. Gryf-Górnik Nowe Miasto 5-0 W kolejnym meczu ligowym gościliśmy drużynę z Wałbrzycha tym razem Górnika Nowe Miasto. Mecz zaczęliśmy od mocnego uderzenia bo już w 4 min Alex zdobywa pierwszą bramkę. Na kolejną czekaliśmy do 25 min kiedy Wiktor wpisuje się na listę strzelców. Kolejne trafienia jest w 40 min a zdobywcą bramki jest Damian. Na koniec bardzo podobne i najładniejsze bramki i akcje w meczu autorstwa Andrzeja i Patryka, zdobyte po składnych i szybkich akcjach ze skrzydeł. Po kolejnym zwycięstwie w lidze zajmujemy nadal 1 miejsce w grupie. Następny mecz 14.10 (środa) w Łagiewnikach o godz.16:30 Młodzik II. Pogoń Pieszyce- Gryf 11-0 7 października rozegralismy pierwszy mecz rundy rewanzowej. Udaliśmy się do Pieszyc z pozytywnym nastawieniem na walkę o jak najlepszy wynik, który można było mieć po naszym ostatnim meczu sparingowym, gdzie chłopcy pokazali charakter i niezłą składną grę, która mimo trudnych warunków boiskowych mogła się podobac. Niestety dzisiaj wynik 11-0 dla Pogoni, nie odzwierciedla aż takiej przepaści pomiędzy naszymi zespolami. To nie rywal był tak mocny w tym dniu tylko my tak słabi. Szkoda bo mimo świetnej okazji do sprawdzenia się na tle innego zespołu, zmarnowalismy czas zbyt słabą koncentracją oraz mało ambitną postawą wszystkich zawodników. Zdecydowanie przeszliśmy obok meczu, który był najsłabszy w naszym wykonaniu w tej rundzie.

Orlik I szykuje się do rozgrywek Młodzika!!!!

orlik

08.10. 2020 drużyna Orlika (2010-2011) rozegrała pierwszy sparing na zasadach młodzika młodszego. W systemie tym gramy w dziewięcioosobowych składach. Przeciwnikiem w tym dniu była nieco bardziej doświadczona w tym systemie drużyna Silesii Żarów. Rozegraliśmy trzy tercje po 20 minut.

Zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony, wymieniając wiele podań. Przeprowadziliśmy sporo ciekawych akcji, ale nieco szwankowała skuteczność. Ostatecznie zawody przegrywamy 1-2 (gol Jan Czuchra). Mimo porażki mecz w naszym wykonaniu bardzo pozytywny. Gryf: Michał i Miłosz Magierowski, Bruno i Leon Stachyra, Jacek Sobczyński, Filip Mikulec, Kacper Witaszczyk, Aleks Hołub, Bartek Opalach, Adam Andrzejewski, Jan Czuchra, Dawid Markowicz, Michał Głowacki, Mateusz Staroń.

Orliki strzelają

Orliki strzelają

W dniu 07.10.2020 drużyna Orlika (rocznik 2010-2011) rozegrała kolejną serię gier w ramach Ligi Orlika. Zmierzylismy się rówieśnikami z Silesi Żarów, Karoliny Jaworzyna Śląska oraz Champion Świebodzice. Odnieśliśmy trzy zwyciestwa, wygrywając odpowiednio 2:1, 9:0 i 8:0. Ozdobą całego turnieju była bramka strzelona głową przez najmłodszego naszego zawodnika - Miłosza Magierowskiego, po fantastycznej centrze Jacka Sobczyńakiego. Cała drużyna tego dnia była w dobrej dyspozycji. Gryf Świdnica: Michał i Miłosz Magierowski, Kacper Witaszczyk, Adam Andrzejewski, Filip Mikulec, Aleks Hołub, Bartek Opalach, Dawid Markowicz, Jacek Sobczyński, Mateusz Staroń, Janek Czuchra, Michał Głowacki

Zmagania Skrzatów

zmagania skrzatów

Liga skrzata już za nami,

w piątek, w ramach treningu gryfiaki rozegrali kilka meczów w lidze skrzata. Obok naszego zespołu wystąpili jeszcze Silesia Żarów I, Silesia Żarów II, AP MKS Polonia Świdnica. Rozgrywki odbyły się w formule „każdy z każdym”. Licznie zgromadzeni kibice nie mogli narzekać na widowisko, mięli okazję podziwiać składne akcje, indywidualne rajdy, piękne bramki oraz interwencje bramkarzy. Ostatecznie zwycięstwem mogli cieszyć się wszyscy,każdy z zawodników schodził z murawy z uśmiechem na twarzy, co na tym etapie jest chyba najważniejsze. W szeregach Gryfa pojawiło się kilka nowych twarzy, którzy bardzo szybko zaaklimatyzowali i dzielnie pomagali drużynie w boiskowych zmaganiach. Deichmann. Niełatwe wyzwanie w ten weekend mieli podopieczni trenera Patryka, gdyż mierzyła się z bardzo ciężkimi przeciwnikami w ten weekend. Niestety nie udało się zdobyć jakichkolwiek punktów, jednak dało się zauważyć znaczna poprawę w postawie młodych gryfiakow, którzy zaczynają z większą odwaga i zaangażowaniem podchodzić do każdego meczu.

Rocznik 2012 - sparing z Silesią Żarów

sparing silesia

W piątek 2 października spotkaliśmy się w Żarowie by zagrać mecz towarzyski z naszymi rówieśnikami - miejscową drużyną Silesia. Aura sprzyjała, więc nie pozostało nam nic innego, jak wyjść na boisko i cieszyć się w to ciepłe popołudnie grą. Sparing zaliczamy na plus - potraktowaliśmy go jako kolejną jednostkę treningową, w której nie zabrakło efektownych bramek, rajdów oraz udanych zwodów. Nie ustrzegliśmy się też błędów. Lepiej mogłoby wyglądać wyprowadzanie piłki z obrony oraz wykończenie akcji. Choć strzelonych bramek było zdecydowanie więcej niż straconych, powinniśmy być bardziej "koleżeńscy" pod bramką przeciwnika :) Każdy Gryfiak uczestniczący w sparingu dostał sporo minut gry, dla niektórych to i tak było za mało... Podziękowania należą się rodzicom za poświęcenie czasu i wspierania swoich podopiecznych oraz drużynie przeciwnika za fajny mecz.

Z optymizmem patrzymy w przyszłość i czekamy na kolejne gry naszych małych piłkarzy. Skład: Krystian Kafel, Konrad Gołębiowski, Olek Żędzianowski, Michał Dychus, Michał Mnich, Tymon Dymitruk, Filip Stasiak.

Ligowe zmagania Młodzików

Tym razem grała tylko drużyna trenera J. Masnego (drużyna trenerów B. Prętkiego i N. Pierzgi miała pauzę). Wyprawa do Górników z Wałbrzycha była bardzo udana jeśli wziąć pod uwagę tylko wynik meczu, gra zespołu zostawiała wiele do życzenia. Strzelona błyskawicznie bramka (20 sekunda meczu) rozluźniła koncentracje naszego zespołu, graliśmy momentami składne akcje, ale było dużo straconych niepotrzebnie piłek i niecelnych podań. Końcowy wynik meczu 6-0 (br. F. Łuczak-3, A. Karnas, J. Kosmala, br samobójcza). Skład. H. Charuży, P. Idziak, J. Kazimierski, I. Wciórka, A. Agaciak, Sz. Pieńkowski, J. Kosmala, W. Jernutowski, F. Łuczak, A. Karnas, P. Witaszczyk, P. Podleśny, S. Patyk, D. Patyk, F. Kruszyński, B. Grzechynia.

Ligowe zmagania Młodzika II.

Ligowe zmagania Młodzika II.

W piątek drużyna trenera Bartka i Norberta rozegrała mecz 6 kolejki z drużyną Bielawianki Bielawa. Zdecydowanie było to najbardziej wymagający rywal w naszej grupie. Takie mecze dają obraz jak prezentujemy się na tle rywala grającego piłką. Mimo porażki, można być zadowolonym z postawy naszych chłopaków, którzy ambitnie starali się pozostawić dobre wrażenie na przeciwniku. Najbardziej wyróżniającym się naszym graczem był Igor, a także bardzo dobrze dysponowany był nasz bramkarz, mimo dwóch błędów miał sporo roboty i wywiązał się z nich wzorowo! Drużyna prezentowała się naprawdę nieźle. Staraliśmy się konstruować akcje z wykorzystaniem skrzydłowych, mieliśmy sporo groźnych kontratakow. Udawało nam się wychodzić z pod pressingu przeciwnika.Szkoda niewykorzystanych świetnych okazji 2x słupek, 2x sam na sam. Kilka razy brakowało tego ostatniego dobrego podania co na pewno dało by nam jeszcze większą determinację w walce na boisku. W następnej kolejce mamy pauzę, dlatego w przyszły weekend rozegramy mecz sparingowym.

Weekendowe wieści

Kolejne po weekendowe wieści dolatują ze sportowych aren!!! Tym razem nie z boiska, a z bieżni i trasy rowerowej. Nasz trener Kuba Pasiewicz, który na co dzień pracuję z drużyną trampkarza zawitał na podium. Miejsce OPEN 6, kat. M20 2 miejsce, kat. powiat 2 miejsce. Tym razem do pokonania było 10km biegu, 40 km roweru i 5 km biegu Życzymy kolejnych sukcesów i jedziemy dalej

Jesienny nabór do UKS „Gryf” Świdnica

nabór

Jesienny nabór do UKS „Gryf” Świdnica. CHCESZ PRZEŻYĆ WIELKĄ PIŁKARSKĄ PRZYGODĘ DOŁĄCZ DO NAS DO ODDZIAŁU OSIEDLE MŁODYCH Już dziś zapraszamy wszystkich do spróbowania swoich sił w GRYFIE ŚWIDNICA Początek września i start nowego roku szkolnego to właśnie idealny moment, aby podjąć nowe wyzwania i zapisać swoją pociechę na zajęcia sportowe. TRENINGI TYLKO NA TERENIE OSIEDLA MŁODYCH

 • cztery treningi gratis
 • koszulka w prezencie *
 • zniżki dla posiadaczy świdnickiej karty dużej rodziny

Mini zakończenie skrzatów

W miniony piątek ( 17.07.2020 ) trener najmłodszego rocznika Gryfu Świdnica, postanowił zrobić skromne, symboliczne zakończenie. Co prawda w tym roku nie ma przerwy w treningach, ale w ten oto sposób chciał podziękować swoim podopiecznym za miniony już rok wspólnej współpracy.

 1. STRZAŁ W SŁUPEK- Zawodnik musiał kopnąć piłkę tak aby ona chociaż dotknęła słupka, miał do dyspozycji 3 szanse, przy każdej kolejnej zwiększała się odległość.
 2. RZUT KARNY- Zawodnik ustawiał piłkę na tzw. Jedenastce i musiał pokonać bramkarza. Każdy miał po 1 próbie.
 3. TARCZA- Bramka została podzielona na 6 kwadratów, każdy z nich miał inną wartość. Zawodnik musiał kopnąć tak, aby zdobyć jak największą ilość punktów.
 4. PIJANY KARNY- Była to chyba najbardziej ulubiona konkurencja przez dzieci jak i rodziców. Był to strzał z rzutu karnego na pustą bramkę. ‘’ NIC PROSTSZEGO !!’’ –Wykrzyknęli Gryfiaki. Natomiast nie byli już tacy pewni siebie gdy trener opowiedział im całe zadanie. Przed strzałem każdy zawodnik musiał ustawić piłkę na linii pola karnego po czym okręcić się wokół niej 10 razy, co powodowało lekkie zawirowanie w głowie, i już nie było tak łatwo trafić do bramki.

Zazwyczaj, co roku takie zakończenie wykonywane było bardziej uroczyście. Wszyscy zawodnicy przybywali na tzw. Gale, gdzie odbywało się oficjalne zakończenie sezonu. Na tej właśnie uroczystości były wręczane wyróżnienia w każdym roczniku, wyróżnienia wśród renerów oraz liczne podziękowania dla rodziców i nie tylko. Niestety w tym roku z powodu pandemii spowodowanej wirusem COVID-19 nie mogliśmy takiej uroczystości odbyć.

W tym roku na teoretyczne ”zakończenie” mieli do wykonania kilka konkurencji aby stać się ” TURBOKOZAKIEM ’’. Każdy zawodnik miał do pokonania 4 konkurencje.

Na zakończenie każdy z zawodników otrzymał oczywiście zasłużony medal wraz z poczęstunkiem ( batonik+ banan ). Po czym zrobili klasyczny okrzyk i wrócili z uśmiechem i dumą do domu.

Oczywiście było to ‘’ teoretyczne zakończenie ponieważ tak jak było wspomniane wyżej, Gryfiaki w tym roku nie mają przerwy w treningach. Taka informacje otrzymaliśmy od trenera Patryka.

Turniej Estima Cup młodzików

Na bardzo mocno obsadzony turniej zostali zaproszeni zawodnicy rocznika 2008 do Nowej Rudy. Rozegraliśmy siedem równorzędnych meczów z bardzo dobrymi drużynami, musieliśmy w każdym meczu grać z maksymalną koncentracją i zaangażowaniem.
Rozpoczęliśmy meczem z Rozwojem Katowice (0-0), następnie Skrą Częstochowa (0-0), Parasolem Wrocław (1-1 br. F. Łuczak) w ostatnim meczu grupowym trafiamy na późniejszego triumfatora Turnieju Arkonie Szczecin, z którą przegrywamy 1-0 i trafiamy do grupy srebrnej.

Gramy kolejno z Górnikiem Zabrze (0-0), FC Academii Wrocław (1-1 br. A. Karnas) i w ostatnim meczu ponownie gramy z Parasolem Wrocław ulegając 0-4.

Chociaż w ogólnej klasyfikacji zajmujemy ostatnie miejsce, ale jak widać po wynikach mecze były bardzo wyrównane i niewiele brakowało aby grać w grupie mistrzowskiej.

Turniej Orlików Jelenia Góra

Orliki rocznik 2009 20.06.2020 r. /sobota/ wezmą udział w mini turnieju w Jeleniej Górze - boiska w Parku PAULINUM Do rywalizacji w turniejach zgłosiły się: AP Chojnik Jelenia Góra, AP Kamienna Góra, Baszta Wałbrzych, Granica Bogatynia, Gryf Świdnica, LZS Łomnica, Nysa Zgorzelec, KKS Jelenia Góra.

Zabieramy czarne stroje oraz nowe niebieskie,ochraniacze, korki/tufry. Zbiórka na parkingu przy zalewie Witoszówka o 11.00.

Proszę potwierdzić udział, osoby z którymi się nie widziałem.

Z uwagi na ograniczenia i zalecenia organizator zastrzega: - na obiekcie może być max 150 osób!!), - woda mineralna tylko w bidonach (zarządzenie prezydenta Jeleniej Góry), - z drużyną na boisku może przebywać max. 2 opiekunów,- w każdej kategorii dozwolona jest gra zawodnika o rok starszego (na boisko może przebywać tylko jeden),

Sparingi młodzików.

Sparingi młodzików.

We wtorek swój pierwszy mecz sparingowy rozegrała drużyna młodzików starszych. Na boisku przy "Mechaniku" gościliśmy drużynę Victorii Wałbrzych, spotkanie rozegrano systemem 3x20 min, a zakończyło się wynikiem remisowym 1-1. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Damian Patyk. Cieszy fakt powrotu do gry i dobra dyspozycja naszej drużyny, która stworzyła wiele sytuacji do zdobycia bramki, jednak skuteczność nie była naszą mocną stroną.

Dziś w Strzegomiu druga drużyna młodzików rozegra swój sparing z rówieśnikami AKS. Zbiórka w Strzegomiu na stadionie przy ul. Mickiewicza 2 (godz. 16:30)

Nareszcie gramy

Po dłłłłłłłuuuuuuuugiej przerwie zawodnicy z rocznika 2010 wrócili do rywalizacji z rówieśnikami. Niestety jednak chyba nie do końca obudziliśmy się jeszcze z letargu w którym znaleźliśmy się nie z naszej winy. W piątek 12. 06. 2020 roku rozegraliśmy sparing z rówieśnikami z Pieszyc. Był to sprawdzian dla nas bardzo bolesny. Ustępowaliśmy pod każdym względem i ostatecznie schodziliśmy z boiska wyraźnie pokonani. Skład Gryfa: Tomasz i Jan Mazurek, Filip Mikulec, Gaspard Lafarge, Jan Czuchra, Jacek Sobczyński, Dawid Markowicz, Bartek Pieńkowski, Bartek Drozd, Kacper Witaszczyk, Mateusz Staroń i Michał Treczyński. Dzień później nasza drużyna Orlika wzięła udział w długo wyczekiwanym turnieju. Organizatorem był Parasol Wrocław. Wystartowało siedem zespołów w systemie gry każdy z każdym. W tym dniu nasza dyspozycja była również daleka od ideału, choć już dużo lepsza niż dzień wcześniej. Poza przeciwnikami w tym dniu walczyliśmy dzielnie z okropnym upałem i dokuczającym słońcem. Ostatecznie zajmujemy szóste miejsce z bilansem: jedno zwycięstwo, jeden remis i cztery porażki bilans bramkowy 14-20 Skłąd Gryfa: Michał Głowacki, Jacek Sobczyński, Bruno Stachyra (5 goli), Leon Stachyra (4 gole) Krzysztof Orzechowski (1 gol), Michał Treczyński (2 gole) Jacek Sobczyński, Kacper Witaszczyk (2 gole)

UWAGA KANDYDACI DO KLASY SPORTOWEJ PRZY ZSM.

nabór

Nabór 2019

Rozpocznij swoją sportową przygodę już dziś !

Ruszyły nabory do grup treningowych UKS Gryf Świdnica:

 • Skrzat 4-6 lat
 • Żak 7-9 lat,
 • Orlik 10-11 lat,
 • Młodzik 12-13 lat,
 • Trampkarz 14-15 lat,
 • Junior Młodzy 16-17 lat.

Dzwoń do nas 507 095 526

Treningi indywidualne

Od miesiąca maja wprowadzamy możliwość zapisania się na trening indywidualny. Trening indywidualny ma na celu uzupełnienie treningu klubowego. Podczas zajęć skupiamy się na aspektach motorycznych, technicznych i taktyce indywidualnej. Przewagą treningu indywidualnego jest dbałość o szczegóły, które determinują poziom osiągnięcia mistrzostwa sportowego. Indywidualizacja pozwala na szybsze przyswojenie informacji przez zawodnika i zastosowanie nowych umiejętności w trakcie treningu klubowego oraz meczów.
Treningi indywidualne pomagają we wzmaganiu poziom koncentracji u zawodników poprzez Ich optymalne pobudzenie w trakcie treningu.

WSZELKIE ZAPYTANIA PROSIMY KIEROWAĆ DO TRENERA- P. Malczyka TEL. 692 409 960


* koszt zajęć ustalony zostanie indywidualnie.
*czas i miejsce treningu ustalamy z zainteresowanymi.

Zabiegi pielęgnacyjne boisk

Boiska przy "Mechaniku" i przy SP 105, przechodzą potrzebne zabiegi pielęgnacyjne. Na "mechaniku" wyspecjalizowana firma wykonała wretykulację, piaskowanie murawy, dosiew trawy oraz nawożenie. Podobne czynności zaczęliśmy stosować na boisku przy ul saperów, na tę chwilę, dzięki zaangażowaniu trenerów, udało się przeprowadzić wertykulację i zebrać z części boiska suchą trawę. W niedługim czasie odbędzie się piaskowanie i pozostałe zabiegi.

Nabór do klasy sportowej

UKS Gryf Świdnica zaprasza  młodych zawodników z rocznika 2010 lub 2011 do klasy sportowej IV o profilu "Piłka Nożna" w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy.

Zapewniamy:

 • wykwalifikowaną kadrę trenerską z UKS Gryf Świdnica
 • bardzo dobrą bazę sportową - salę sportową, boisko typu Orlik
 • zwiększoną ilość godzin z wychowania fizycznego przeznaczonych na treningi piłki nożnej
 • udział w rozgrywkach ligowych, turniejach, zawodach i obozach sportowych

Prowadzimy ścisłą współpracę  z Akademią Piłkarską KGHM Zagłębie Lubin - wspólny program szkoleniowy,  mecze kontrolne i obozy.

więcej informacji na stronie www.sp6swidnica.edupage.org

lub pod telefonem 600 201 019,  507 095 526

NIEDZIELNE GRANIE ROCZNIKA 2008

W niedzielę 1 marca o godz. 10:00 na stadionie Osir odbędzie się sparing wewnętrzny zawodników rocznika 2008. Powołani są wszyscy zawodnicy z grup Młodzik I i Młodzik II. Zabieramy czarne i czerwone koszulki.

INFORMACJE DLA ROCZNIKA 2009

29 lutego /sobota/ w Pieszycach rozegramy mecze sparingowe z gospodarzami, Strzelinem oraz Dzierżoniowem. Zbiórka w Pieszycach o godzinie 9.30 na ul. Władysława Hermana 1. Gramy na boisku trawiastym,zabieramy czarne ortaliony, korki bądź tarfy, czapki, rękawiczki coś ciepłego do picia, baton. Planowany koniec koło 12.00-12.30.

Wszyscy są powołani na gry, proszę potwierdzić obecność. Grupa Orlik1 od poniedziałku 2 marca rozpoczyna zajęcia na powietrzu wg następującego harmonogramu: poniedziałek 16.00 OSIR, środa 16.00 Jodłowa, czwartek 16.00 Orlik Wodna/Orlik Jodłowa.

Obóz dochodzeniowy dla trampkarzy i młodzików

Już od poniedziałku rozpoczyna się obóz dochodzeniowy dla grupy trampkarzy i młodzików. Będziemy trenować dwa razy dziennie. 

HARMONOGRAM OBOZU DOCHODZENIOWEGO:

Poniedziałek: (STADION OSIR)

10:00 - zbiórka, 10:30-12:00 trening na boisku, 12:30 obiad, 13:00-14:00 zajęcia teoretyczne, 14:00-15:30 II trening na sali akrobatycznej.

Wtorek: (STADION OSIR)

10:00 - zbiórka, 10:30-12:00 trening na boisku, 12:30 obiad, 13:00-14:00 zajęcia teoretyczne, 14:00-15:30 II trening na sali akrobatycznej.

Środa: (STADION OSIR)

10:00 - zbiórka, 10:30-12:00  fitness, 12:30 obiad, 13:00-14:00 zajęcia teoretyczne, 14:00-15:30 - trening na boisku.

Czwartek: (Hala sportowa w Witoszowie Dolnym)

9:45 zbiórka, 10:00-12:00 ścianka wspinaczkowa/ hala sportowa, 12:15-13:15 fitness, 13:30 obiad, 14:00-15:30 basen

Piątek: (Hala sportowa na Zawiszowie)

9:15 zbiórka 9:30-11:00 (Hala Zawiszów), 12:00 Pizza, 12:30-14:00 Zajęcia teoretyczne, 14:30 II trening.

sobota 15.02.2020

ZAPRASZAMY NASZYCH ZAWODNIKÓW NA TYDZIEŃ WSPÓLNEJ ZABAWY I ZAJĘĆ SPORTOWYCH .

Czekamy na Was już od poniedziałku w Zespole Szkół Mechanicznych (popularny "Mechanik") przy ul. Sikorskiego już od godz.7.00.

Proszę zabrać koniecznie: dres klubowy, sprzęt treningowy (koszulkę, spodenki, buty na halę), bidon, mały ręcznik, plecak/worek klubowy, Kartę kwalifikacyjną uczestnika-jeśli nie została dostarczona!! Można zabrać, gry planszowe, zabawki itp. Nie zabieramy: smartfonów, tabletów itp.

Ferie z Gryfem w Świdnicy dla dzieci 6-12 lat 10.02.2020-15.02.2020r.

Koszt - 390 zł / osoba, Raty -  1 rata - do 17.01.2020, 2 rata do 05.02.2020,
Zajęcia od 7.00 do 16.00.
W cenie turnusu

 • opieka wykwalifikowanej kadry trenerskiej Gryf Świdnica
 • warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
 • zajęcia sportowe na hali sportowej
 • turniej piłki nożnej w hali Zawiszów
 • wyjście do kina CINEMA 3D
 • wyjście na lodowisko
 • wyżywienie - 2 posiłki
 • wyjazd do AQUAPARKU
 • wyjazd do EXPLORA PARKU
 • sala zabaw "CINEMA FUN"
 • gry i zabawy
 • strefa PLAY STATION
 • ubezpieczenie
 • upominek dla każdego obozowicza

Informacje - tel. 507 095 526

Gryf Świdnica
Poznaj ofertę Gryfa
 • BAZA SZKOLENIOWA

  UKS Gryf Świdnica oferuje szeroką bazę szkoleniową dla juniorów, młodzików, żaków na terenie Świdnicy i okolic - boiska sportowe, sale sportowe, także w ramach zajęć szkolnych.

  WIĘCEJ
 • TURNIEJE

  UKS Gryf  Świdnica co roku organizuje turnieje piłkarskie Silesian Cup i Silesian Winter Cup oraz Gryf Cup dla młodych adeptpów piłkarskich. Uczestniczą w nich druzżyny z całej Europy.

  WIĘCEJ
 • OBOZY I PÓŁKOLONIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje obozy letnie i zimowe oraz półkolonie. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się. Informacje szczegółowe i dokumenty na stronie.

  WIĘCEJ
 • DROGA KARIERY

  Uczniowski Klub Sportowy Gryf Świdnica oferuje ciekawą ścieżkę kariery sportowej dla utalentowanych i pracowitych i wytrwałych uczniów świdnickich szkół.  Zapraszamy do nas.

  WIĘCEJ