Mikołajki 2019 na sportowo

To już tradycja Gryfa, co roku spotykamy się na hali sportowej i wspólnie spędzamy czas na zabawy. Podobnie było i tym razem, trenerzy przygotowali tory przeszkód, miejsce na szaleństwa akrobatyczne i oczywiście boiska.

Po blisko 3 godzinach aktywności wręczyliśmy zawodnikom prezenty. I zaprezentowaliśmy kalendarz na 2020r.
Fotorelacja (grupy skrzat, żak I i II, Orlik I)

Halowy Turniej Żaków Victoria Cup 2019.

W sobotę, 21 grudnia 2019 r. Gryfiacy z rocznika 2012 uczestniczyli w Halowym Turnieju Żaków Victoria Cup 2019. Zawody rozgrywane w hali Toyota w Wałbrzychu były dla nas kolejnym ciekawym doświadczeniem, gdyż mierzyliśmy się głównie z drużynami z rocznika 2011. Nie przeszkodziło nam to podjąć rękawicy i mocno powalczyć. Nasze spotkania były bardzo wyrównane, przegraliśmy tylko jeden mecz, remisując 3 razy i na koniec wygrywając. Można więc powiedzieć, że 2019 rok kończymy zwycięstwem :) Turniej zakończyliśmy na 7 miejscu, ale pokazaliśmy się wśród starszych z dobrej strony. Należy pochwalić wszystkich chłopców za walkę i zaangażowanie, indywidualnie na wyróżnienie zasłużył Miłosz Magierowski - wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny, który tego dnia rządził naszą defensywą. Przed chłopcami chwila wytchnienia, ale wracamy już 4 stycznia w kolejnym Gryf Cupie!

Skład: Kajetan Bieszczad (kapitan), Miłosz Magierowski (najlepszy zawodnik drużyny), Konrad Gołębiowski (2 bramki), Maciej Politański, Szymon Pawłowski, Krystian Kafel, Aleksander Żędzianowski.

Victoria CUP Rocznik 2011 Wałbrzych

Kolejne zmagania za Nami - mimo wyników, które radości nam nie dały - kolejni nasi zawodnicy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przy szerszej publiczności i doświadczyć klimatu turnieju, rywalizacji i piłkarskich zmagań. Zabrakło nam zwycięstwa w turnieju, dwukrotnie kończylismy mecz remisem, ale pozytywną informacją są aż 4-ry strzelone bramki przez naszych zawodników - choć okazji było znacznie więcej. Sobotnie zmagania miały bardzo dużo pozytywnych stron, które w niedalekiej przyszłości przyniosą wam radość ze zwycięstw, stworzyliście kilkanaście akcji z szansą na bramkę, nie brakowało odwagi i zaangażowania do gry jeden na jeden - ale i interesujących podań do kolegów - które mnie bardzo ucieszyły. To elementy nad którymi popracujemy po nowym roku - licząc na coraz większe postępy bramkowe w kolejnych rywalizacjach z naszymi kolegami z innych klubów. W sobotnich zmaganiach uczestniczyli: Patryk Matlak (najlepszy zawodnik w zespole, wyróżnienie), Daniel Piasecki - Bramkarz (mnóstwo pracy i kilka świetnych interwencji), Bartosz Borkowski, Bartosz Pańczyszak, Szymon Kocjan, Krzysztof Dziasek i Janek Bratkowski (debiutant). Bardzo Dziękuję Wam za udział

Obóz Ostrzeszów 2019

Wszystko co dobre szybko się kończy.
Obóz Ostrzeszów 2019 dobiegł końca. Wczesne wstawanie, ciężka praca na treningach, hektolitry wylanego potu i zakwasy na pewno dadzą swoje efekty w zbliżającym się wielkimi krokami nowym sezonie rozgrywek.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za cudownie spędzony czas na obozie, za każdy uśmiech, zaangażowanie i chęć pracy na treningach niekiedy nie lada wymagających. Mamy nadzieję.. nie! Jesteśmy tego pewni że będziecie wspominać ten obóz jeszcze długo i pojawicie się z nami na kolejnych edycjach.
Podziękowania również dla trenerów. Za cierpliwość, opiekę, pracę i wielkie serce włożone w sprawy wychowawcze. Podsumowując było fajowo.
DO ZOBACZENIA ZA ROK!
Dodajemy fotorelację zebraną od wszystkich trenerów.
Późnym wieczorem lub jutro rano pojawi się ostatni filmik z obozu.
Pozdrawiam i życzę miłej końcówki wakacji!
Trener Jurek

Roczniki 2008 i 2010 grały w Czechach.

Ponad 30 osobowa grupa zawodników złożona z rocznika 2010 oraz dwóch drużyn rocznika 2008 rozegrała cenny sparing z rówieśnikami ze Slovana Liberec. Graliśmy 3 tercje po 25 minut. Rocznik 2008 oba mecze przegrał ale swoją postawą zasłużył na pochwały. Pierwsza drużyna uległa 5:2, a druga 12:2. Lepszy wynik osiągnęli młodsi gryfiacy (2010) pokonując Slovana 5:4. Wszystkim uczestnikom wyjazdu należą się brawa za postawę i grę w trudnych warunkach atmosferycznych (-2 st. zmrożone boisko). Po rywalizacji sportowej wszyscy zwiedzaliśmy stadion Slovana oraz udaliśmy się na zakupy i obiad.
Szczególne podziękowania dla wiernych kibiców rocznika 2010 za przyjazd na mecz i wspieranie drużyny.

1 grudnia 2019

Turniej JAKO CUP 15 Grudzień Witoszów

Bardzo Ciekawe i emocjonujące zmagania - mieli okazję przeżyć nasi zawodnicy z rocznika 2009! Niedośc powiedzieć że znakomicie rozpoczeli swoje rozgrywki i do 4-tego spotkania byli z szansami nawet na najwyższe miejsce w turnieju. Zabrakło skuteczności - Jedna bramka w Meczu z zespołem z Jaworzyny mogła zadecydować o podium, a być może nawet o jego najwyższym stopniu, ale się nie udało. Na ogromny plus należy zaliczyć znakomitą grę w defensywie - poza jednym spotkaniem z Parasolem Wrocław, które zamknęło nam drogę na podium - pozostali przeciwnicy mieli nieliczne okazje dojść do czystej pozycji strzeleckiej! A jeśli już do niej doszło na przeszkodze stanął Bardzo dobrze spisujący się nasz Bramkarz - Dominik, który aż w 3-ch spotkaniach zadbał o "czyste konto". Ostatecznie zajmujemy miejsce 5-te - ze względu na charakter rozgrywek - bramki miały kolosalne znaczenie, zarówno w walce o czołową trójkę - nam potrzeba było tylko jednej aby tam być! - jak i o zajęciu 4-tej pozycji, którą również straciliśmy przez jedną strzeloną bramkę mniej. Podsumowując - w 5-ciu spotkaniach zagraliśmy w defensywie znakomicie i to jest bardzo dobra podstawa na przyszłość - teraz czas podszkolić się w skuteczności, aby jeszcze bardziej cieszyć się ze zwyciestw na podobnych poziomem turniejach. A w turnieju organizowanym przez Polonię-Stal Świdnicę Gospodarze musieli uznać wyższość zespółu Parasola Wrocław - który boleśnie wypunktował również i nas w jedynym przegranym spotkaniu na tym turnieju (zaliczyliśmy zwycięstwa dwukrotnie z Parasolem 2 Wrocław oraz remisy z Polonią-Stal Świdnica 1, Karolinią Jaworzyna Śląska oraz Akademią Piłkarską 13 Świdnica). Chłopaki - Głowa do Góry - Naprawdę dziś byliśmy z Was dumni - Bardzo dobre zawody z Waszej strony - i oby jak najczęściej Was można było oglądać tak walecznych i zdeterminowanych w drodzę po sukce

Turniej RAWA CUP 14.12.2019 ŻARÓW

Zespół rocznika 2011 wziął udział w zmaganiach w turnieju RAWA CUP na Hali sportowej w Żarowie. Nie była to udana wyprawa naszych zawodników - zdecydowanie nasze celowniki nie zostały odpowiednio ustawione - ale też nie mozna uznać że wszystko co się na tych rozgrywkach wydarzyło było nieudane, więc pomijając słabą skutecznośc naszych gryfiaków, należy zwrócić uwagę, że w 3-ch na 5-ciu spotkaniach mieli zdecydowanie więcej okazji i strzałów w stronę bramki, niż nasi przeciwnicy, nie brakowało słupków i poprzeczek oraz znakomitych interwencji w obronie po naszej stronie! Ale dziś zdecydowanie zabrakło tego czegoś, co w piłce jest bardzo potrzebne - Bardzo Dziękuję za zmagania, walkę do ostatniego gwizdka i zaangazowanie w rywalizację obecnym: Kacper Witaszczyk, Michał Głowacki, Piotr Głowacki, Alex Hołub, Gaspard Lafarge, Bartosz Majewski, Bartosz Opalach, Oliwier Stawowy i w Bramce Daniel Piasecki - to już niedługo zaprocentuje - i będziemy mieli również powody do radości z naszych wyników. Pozdrawiam i zachęcam do jeszcze większego wysiłku na treningach, aby zrewanżować się na zbliżających się kolejnych turniejach.

Silesian Winter Cup 2019

W dniu 29.12.2019 dwie drużyny z rocznika 2010 wzięły udział w turnieju Silesian Winter Cup, którego patronat objął Poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska Drużyna Gryfa II zajęła w tym turnieju 10 miejsce i choć wyniki może na to nie wskazują, ale zaprezentowała się naprawdę z dobrej strony. W 6 meczach jeden raz wygrywamy i przegrywamy pięciokrotnie, ale konkurowaliśmy z naprawdę trudnymi przeciwnikami, m.in. KS Iskra Kochlice, Ślęza Wrocław, Sopart Kępno czy Chojnik Jelenia Góra. Drużyna Gryfa I zajęła w turnieju pierwsze miejsce, wygrywając sześciokrotnie i raz przegrywając. Ozdobą całego turnieju był mecz finałowy, gdzie Gryfiacy po bardzo emocjonującym meczu pokonali faworyzowaną KS Iskrę Kochlicę 3-2. Mecz ten był pokazem charakteru, determinacji i wiary w zwycięstwo do ostatnich sekund spotkania. Komplet wyników dostępny na stronie: http://www.silesiancup.pl/index.php… Skład Gryfa II: Markowicz Dawid, Czuchra Jan, Szustak Wiktor, Glebkowicz Przemysław, Andrzejewski Adam, Staroń Meteusz, Kłos Jakub Gryf I: Magierowski Michał, Orzechowski Krzysztof, Witaszczyk Kacper, Politański Mateusz, Bisek Kacper, Sobczyński Jacek, Głowacki Michał

Gryf Świdnica
Poznaj ofertę Gryfa
 • BAZA SZKOLENIOWA

  UKS Gryf Świdnica oferuje szeroką bazę szkoleniową dla juniorów, młodzików, żaków na terenie Świdnicy i okolic - boiska sportowe, sale sportowe, także w ramach zajęć szkolnych.

  WIĘCEJ
 • TURNIEJE

  UKS Gryf  Świdnica co roku organizuje turnieje piłkarskie Silesian Cup i Silesian Winter Cup oraz Gryf Cup dla młodych adeptpów piłkarskich. Uczestniczą w nich drużyny z całej Europy.

  WIĘCEJ
 • OBOZY I PÓŁKOLONIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje obozy letnie i zimowe oraz półkolonie. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się. Aktualnie organizujemy obóz piłkarski w Ostrzeszowie.

  WIĘCEJ
 • DROGA KARIERY

  UKS Gryf Świdnica oferuje ciekawą ścieżkę kariery sportowej dla utalentowanych  i wytrwałych uczniów świdnickich szkół. Prowadzimy rekrutację do szkoły sportowej.

  WIĘCEJ