Plan treningów indywidualnych

treningi indywidualne plan
Turniej JAWOR CUP rocznik 2011!

W dniu 29 Lutego zespół rocznika 2011 wystapił w turnieju w Jaworze. Gryf Świdnica reprezentowany był przez: Daniela Piaseckiego, Alexa Hołuba, Bartosza Opalacha, Patryka Matlaka, Oliwiera Stawowego, Wojtka Niedzielę oraz Szymona Kocjana. I ten turniej chłopcy zapamietają na długo - bo nic nie zapowiadało z początku, że z tak dobrymi nastrojami bedziemy kończyć dzisiejsze zmagania! Ale to zasługa chłopaków! Dzięki ambicji, waleczności i wielkiego pragnienia osiagnięcia sukcesu - ugrali ostatecznie trzecie Miejsce - w stawce 7 zespołów. Ale po kolei:
1. Pierwszy mecz ze Ślęzą Wrocław - jednym z dwóch faworytów - rozpoczął się od bardzo dobrej gry w defensywie z naszej strony - i choć przewaga przeciwnika była widoczna - to jednak brak pewności i wiary z naszej strony spowodował, że kończylismy ten mecz z dwoma bramkami bagażu!
2. Drugie spotkaniem z Falubazem Nowa Sól - to już inny przeciwnik i ewidentnie większa szansa na ofensywę! Ale tracimy szybko bramkę po błędzie Aleksa pod własną bramką - co spowodowało chwilową zapaść - i stratę kolejnej .... Ale to co wydarzyło się później, aż do końca tego spotkania - to przypływ wiary i pewności siebie! W ostatnich minutach doprowadzamy do remisu 2:2 - a gdyby mecz potrwał jeszcze ze 2 minuty - z pewnością chłopaki by go wygrali! Tak dobrze to wyglądało!
3. Mecz, który zapowiadałem chłopakom jako Mega Wyzwanie - z Zagłębiem Lubin - które zdecydowanie przeważało w stawce rywali. I się zaczeło - po 5s już wpadła pierwsza bramka za Zagłębia .... był kryzys, brak pomysłu i nadzieji ... były też łzy i bezradność w naszych szeregach - ostatecznie Faworyci zaaplikowali nam 10 bramek - a mogło być i ze 20 - ale Daniel Piasecki w Bramce robił co mógł, i bronił co było możliwe - i ja się okazało to zostało zapamiętane! Ten mecz mam nadzieję nie zostanie w pamięci.
4. z Gośćmi z Niemiec - FC Oberlausitz Neugersdorf - zapowiadał się jako ten pierwszy, gdzie można coś ugrać - Chłopcy zmotywowani i zachęceni możliwie najmocniej jak się dało, wyszli na spotkanie - i "siedli na przeciwniku" jak prawdziwe sępy! Ale to rywal w pierwszej akcji jaką udało mu się stworzyć zdobywa bramkę - lecz to tylko mocniej zezłościło naszych chłopaków - i w tym spotkaniu Alex postanowił rozprawić się z rywalem - dyrygując chłopakami jak prawdziwy Lider - doprowadził do zwycięstwa swoimi akcjami - co pozwoliło nam wygrać spotkanie 2:1! Naprawdę w bramce rywali też był chłopak bardzo sprawny i bronił z dużą dozą szczęścia - co uchroniło gości z Niemiec przed wyższym rozmiarem porażki!
5. Z Gospodarzem JTS Jawor! Znów zaczęło się pechowo - od prowadzenia Gospodarzy - ale potem Chłopcy pokazali charakter i pazur bombardując co chwilę bramkę rywali - co prawda piłkarze z Jawora też się odgryzali i nawet doprowadzili do Remisu w tym spotkaniu 2:2 - to jednak końcówka spotkania pokazała - komu bardziej zależy na sukcesie! Może pięknej piłki to nie było widać, ale walki i zaangażowania po obu stronach było na tyle, że kibice nie mogli się nudzić! Kolejna wydarta wygrana 3:2 w końcówce meczu - znacząco podniosła morale naszych chłopaków!
6. Ostatni mecz z Kuźnią Jawor - chciałoby się rzec - o coś - konkretnego - choć przeciwnik wydawał się mocniejszy od dwóch poprzednich rywali - to jednak początek meczu w naszym wykonaniu był po prostu nokautujący! Znakomita akcja Bartka Opalacha - i asysta jego przy bramce Alexa - to jedna z ozdób tego spotkania. Ale i kolejna bramka, którą Alex wypracował sobie sam, walcząc z dwoma obrońcami i ostatecznie uderzając z kilku metrów szybko i sytuacyjnie lewą nogą - zaskoczył dosłownie wszystkich - ale 2:0 po dosłownie 3 minutach to była już spora nasza przewaga - ale ona tym bardziej spowodowała że Chłopcy nie odpuszcali i nacierali coraz sprawniej na przeciwnika ostrzeliwując bramkę z każdej strony. W tym meczu przeciwnik uderzał kilka razy próbując się odgryźć - lecz tym razem gra Daniela Piaseckiego w Bramce dosłownie znięchęcała przeciwnika - i coraz bardziej odzierała ich z nadzieji na korzystny wynik - ostatecznie wygrywamy 3:1 bo bardzo otwartym i dobrze wyglądającym spotkaniu!
Bilans 10 punktów dał nam 3-cie miejsce w stawce 7 zespołów - a interwencje Daniela Piaseckiego zostały uznane przez organizatorów - który Nagrodził go jako Najlepszego Bramkarza Turnieju! Z Mojej strony wręcz trzeba wyróżnić Alexa Hołuba - który mimo huśtawki nastrojów z początku turnieju, nawet dwóch czy trzech wielbłądów - zagrał jak Prawdziwy Lider - i dał chłopakom wiarę, że można i trzeba walczyć do końca! Ustrzelił mnóstwo bramek dla naszego zespołu - a przy pozostałych dołożył swoje asysty! Kolejnym zawodnikiem, który dziś oprócz Alexa i Daniela wzniósł się na wyżyny swoich możliwości, to Bartosz Opalach - waleczność, gra na całym boisku, asekurowanie kolegów i współpraca z Alexem oraz Patrykiem w ofensywie - naprawdę mnie pozytywnie zaskoczyła. Oczywiście pozostali dołożyli też istotną wartość do końcowego sukcesu - i mają obowiązek czuć się współtwórcami tych wydarzeń - wierzę, że zostanie im to na długo w pamięci - co pozwoli przy kolejnych turniejach i meczach jeszcze lepiej się zaprezentować. Naprawdę jestem mile zaskoczony końcowym wynikiem zespołu - liczę że teraz jeszcze bardziej zaangażujecie się w trening, aby poprawić swoje umiejętności w celu powtórzenia - tak Pieknych Chwil! Bo Warto!

Turniej JAWOR CUP rocznik 2011! zdjęcia

Drużyna Gryfa - ŻAK 1 rocznik 2011

żak 1
Lista zawodników
# ZAWODNICYTRENERKONTAKTTRENINGIGODZINYMIEJSCE
1 Jan BratkowskiMarek Orzechowski  603 920 404ŚRODA17.00-18.30Sala sportowa ZSM
2Krzysztof Dziaszek   PIĄTEK17.30-19.00 Sala Sportowa SP 8
4 Piotr Głowacki     
5 Konrad Gołębiowski 
6  Alex Holub     
7 Szymon Kocjan     
8 Bartosz Majewski     
9 Patryk Matlak     
10Wiktor Mazij      
11Kacper Mielnik      
12Krzysztof Milej     
13Wojtek Niedziela     
14Bartosz Opalach     
15Bartosz Pańczyszak      
16Wiktor Skrzydlewski     
17 Oliwier Stawowy     
18Adam Szywała-Wróbel     
Sparing Rocznik 2011 i młodsi z Juwentusem Wrocław

W dniu 8 Lutego zagraliśmy na Balonie w Ślęży bardzo owocny sparing z zespołem Juventusu Wrocław. Graliśmy jednocześnie na dwa roczniki na osobnych boiskach (2010 i 2011) - było wiele bramek, sytuacji, radości ale i walki, która czasami doprowadzała do złości, bo zawodnicy z obu stron starali się być nieustępliwi i ambitni do końca. W tym dniu w grze uczestniczyli: W Bramce Daniel Piasecki, Alex Hołub, Szymon Kocjan, Oliwier Stawowy, Bartosz Opalach, oraz nasze młodsze talenty - Miłosz Magierowski, Szymon Pawłowski, Olek Żędzianowski oraz znakomicie dysponowany Maciek Politański z 2013!. Przeciwnik miał również podobną mieszankę zawodników z rocznika 2011 i 2012 co idealnie poziomem się dopasowało - a po dłuższym czasie już było trudno rozróżnić kto z kim rocznikowo gra - bo dla przykładu nasi najmniejsi Maciek, Szymon i Olo radzili sobie z najbardziej rosłymi i tęgimi zawodnikami z drużyny przeciwnej - i znakomicie to wyglądało! Bramki padały co chwila po obu stronach - i chwała temu komu chciało się liczyć, kto w tym liczniku goli wysforował się na prowadzenie - dla mnie to najmniej istotne - a Cieszyło mnie to, że walka była naprawdę wyrównana co zmusiło obie strony do szukania już zaawansowanych rozwiązań, składnych akcji jak i uderzeń z dystansu! I to się coraz częściej udawało! Znakomity Sparing - zdecydowanie będziemy dążyć do podobnych w najbliższym czasie po feriach - a teraz czas na półkolonię i odpoczynek w drugim tygodniu, by z jeszcze większą pasją i zacięciem przystąpić do wiosennej pracy i przyszłych wyzwań! Bardzo Dziękuję Rodzicom za wsparcie i logistykę oraz poświęcony czas - a było warto!

Sparing Rocznik 2011 i młodsi z Juwentusem Wrocław ZDJĘCIA

Turniej Zgrany Jawor

W sobotę 1 lutego reprezentacja rocznika 2012 uczestniczyła w turnieju Zgrany Jawor. Toczyliśmy wyrównane spotkania z Parasolem Wrocław, Olympic Wrocław, Kuźnią Jawor czy Zagłębiem Lubin. Niestety w tych meczach nie udało nam się zdobyć punktów, zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie, ale przeciwnicy byli minimalnie lepsi lub mieli po prostu więcej szczęścia. Wygraliśmy z JTS Jawor oraz zremisowaliśmy z Polonią/Stal - wyniki te dały nam 6 miejsce w turnieju. Najlepszym zawodnikiem zawodów po raz kolejny został Konrad Gołębiowski.

Wyniki:

Gryf- JTS Jawor 2:1 (Gołębiowski 2)
Gryf - Kuźnia Jawor 0:1
Gryf - Parasol 1:2 (Magierowski)
Gryf - Olympic 0:2
Gryf - Polonia/Stal 1:1 (Pawłowski)
Gryf - Zagłębie 0:1

Skład: Konrad Gołębiowski (kapitan, 2 bramki), Szymon Pawłowski (1 bramka), Miłosz Magierowski (1 bramka), Krystian Kafel, Aleksander Żędzianowski, Kajetan Bieszczad, Maciej Politański

GRYF CUP Świebodzice - Rocznik 2011

W Niedzielę w dniu 26 Stycznia - byliśmy gospodarzami turnieju w roczniku 2011 - w Świebodzicach. Nasz Klub reprezentowały 2 zespoły - które podjeły rywalizację z Parasolem Wrocław, Fair Play Wrocław, AKS Strzegom i Górnikiem Wałbrzych.

Nasze zespoły wystąpiły w składzie: GRYF I: Kacper Witaszczyk, Bruno Stachyra, Leon Stachyra, Bartosz Pańczyszak, Alex Hołub oraz Patryk Matlak. GRYF II: Bartosz Majewski, Wiktor Skrzydlewski, Krzysztof Milej (debiut), Krzysztof Dziasek, Adam Szywała-Wróbel, Janek Bratkowski, Wojciech Niedziela i Oskar Warachim (debiut).

Nasze zespoły zajęły ostatecznie miejsca 2-gie i 6-ste w siedmioosobowej stawce - zwycięzcą zostali piłkarze z Parasola Wrocław - z którymi jak równy z równym rywalizowali chłopcy z GRYF I. Brakło skuteczności, aby pokusić się o zwycięstwo - bo siła i pomysł na akcje był w tym dniu zdecydowanie - choć ze względu na bardzo krótką ławkę rezerwowych w ostatnich meczach widać było już spore zmęczenie. Ale druga lokata zasługuje na Brawa - bo chłopcy unieści ciężar i wagę rozgrywek, oraz utrzymali bardzo dobry poziom w defensywie. Na pochwałę w GRYF I zasługuje Alex Hołub - który zdecydował się na rolę Bramkarza i znakomicie się z niej wywiązywał. Gryf II miał za zadanie zbierać cenne doświadczenie z turniejowych boisk, poznawać zakres i sposób gry przy przydzielonych pozycjach oraz próbować tworzyć akcje bramkowe - i gdyby coś udało się strzelić - mieliby maksa z planu. Lecz wyszło nawet lepiej niż sam się spodziewałem, 2 bramki w turnieju i do tego jedno zwycięstwo! Na pochwałę w tym zespole zasługuje szczególnie Bartosz Majewski - który jak zastąpił Adama na tej pozycji - spisywał się wręcz znakomicie, a kilka jego interwencji byłoby spokojnie do uznania za najlepsze w turnieju, Bardzo udany debiut zaliczył też Krzysztof Milej - który z meczu na mecz się rozkręcał i nabierał pewności co do swojej siły i możliwości - i został strzelcem dwóch bramek dla Gryfa II - po typowych dla niego akcjach indywidualnych - oby tak dalej.

Ostatnim, który mnie wyraźnie w tym dniu zaskoczył na plus to Wojciech Niedziela, widać że częsta obecność na treningach i turniejach oraz oswajanie się z rywalizacją, coraz lepiej wpływa na jego ustawienie się w linii defensywnej. Pełnił rolę ostatniego obrońcy i im "dalej w las" tym coraz lepiej to wyglądało - Oby tak dalej, a już niedługo pozycja stopera naszego zespołu będzie należeć do Wojtka. Bardzo Dziękuję wszystkim obecnym zawodnikom za uczestnictwo, każdy coś dla doświadczenia z tego turnieju dla siebie miał możliwość wyciągnąć, ambicji i zaangażowania nie brakowało, sił owszem w ostatnich meczach było coraz mniej - ale czas spędzony na turnieju i zabawy pomiędzy meczami jakie sobie chłopcy urządzali - spowodowały, że i atmosfera w zespole, i radość po wspólnych meczach coraz bardziej tą grupę zawodników spaja. Przy takim poziomie zaangażowania, z przyjemnością na treningach będzie się pracować - a jest nad czym i widać, że są tej pracy już pozytywne efekty!

Turniej RAWA CUP 14 Grudzień ŻARÓW

Zespół rocznika 2011 wziął udział w zmaganiach w turnieju RAWA CUP na Hali sportowej w Żarowie. Nie była to udana wyprawa naszych zawodników - zdecydowanie nasze celowniki nie zostały odpowiednio ustawione - ale też nie mozna uznać że wszystko co się na tych rozgrywkach wydarzyło było nieudane, więc pomijając słabą skutecznośc naszych gryfiaków, należy zwrócić uwagę, że w 3-ch na 5-ciu spotkaniach mieli zdecydowanie więcej okazji i strzałów w stronę bramki, niż nasi przeciwnicy, nie brakowało słupków i poprzeczek oraz znakomitych interwencji w obronie po naszej stronie! Ale dziś zdecydowanie zabrakło tego czegoś, co w piłce jest bardzo potrzebne - Bardzo Dziękuję za zmagania, walkę do ostatniego gwizdka i zaangazowanie w rywalizację obecnym: Kacper Witaszczyk, Michał Głowacki, Piotr Głowacki, Alex Hołub, Gaspard Lafarge, Bartosz Majewski, Bartosz Opalach, Oliwier Stawowy i w Bramce Daniel Piasecki - to już niedługo zaprocentuje - i będziemy mieli również powody do radości z naszych wyników. Pozdrawiam i zachęcam do jeszcze większego wysiłku na treningach, aby zrewanżować się na zbliżających się kolejnych turniejach.

Turniej Mieroszów Rocznik 2011

W dniu 19 Stycznia chłopcy z rocznika 2011 zebrali bardzo cenne doświadczenie na turnieju w Mieroszowie. Pojechaliśmy z myślą i celem, aby jak najlepiej wykorzystać czas gry, pokazać zaangażowanie i ambitną walkę o wynik oraz starać się stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika, Ten cel został znakomicie wypełniony, a dodatkowo rozegranie emocjonujących pojedynków pobudziło rodziców do żywiołowego dopingu, I właśnie za te emocje i wybitnie ambitną grę Bardzo Wam Dziękuję - widać, że w defensywie robimy coraz większe kroki do przodu i to cieszy, A strzelone bramki w turnieju dodatkowo nas uradowały. W tych radosnych zawodach udział wzięli: W bramce Daniel Piasecki, a pozostali walczyli w polu, Bartosz Pańczyszak, Bartosz Opalach, Gaspard Lafarge, Szymon Kocjan, Wojtek Niedziela oraz Oliwier Stawowy.

Sklep on line Dacco zobacz odzież sportową dla Twojego Dziecka

sklep Dacco
Gryf Świdnica
Poznaj ofertę Gryfa
 • BAZA SZKOLENIOWA

  UKS Gryf Świdnica oferuje szeroką bazę szkoleniową dla juniorów, młodzików, żaków na terenie Świdnicy i okolic - boiska sportowe, sale sportowe, także w ramach zajęć szkolnych.

  WIĘCEJ
 • TURNIEJE

  UKS Gryf  Świdnica co roku organizuje turnieje piłkarskie Silesian Cup i Silesian Winter Cup oraz Gryf Cup dla młodych adeptpów piłkarskich. Uczestniczą w nich druzżyny z całej Europy.

  WIĘCEJ
 • OBOZY I PÓŁKOLONIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje obozy letnie i zimowe oraz półkolonie. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się. Informacje szczegółowe i dokumenty na stronie.

  WIĘCEJ
 • DROGA KARIERY

  Uczniowski Klub Sportowy Gryf Świdnica oferuje ciekawą ścieżkę kariery sportowej dla utalentowanych i pracowitych i wytrwałych uczniów świdnickich szkół.  Zapraszamy do nas.

  WIĘCEJ