Turniej Piłkarski Silesian CUP

Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian CUP jest znaną i uznaną imprezą sportową odbywającą się w Świdnicy już od roku 2004j, której organizatorem  jest Uczniowski Klub Sportowy Gryf Świdnica.
Dwa razy w roku na obiektach Świdnickiego  Ośrodka Sportu  Rekreacji pod patronatem Urzędu Miasta Świdnica, Starostwa Świdnickiego oraz Polskiego Związku piłki Nożnej,  przy wsparciu wielu firm  spotykają się młodzi zawodnicy wielu renomowanych klubów sportowych oraz szkółek piłkarskich z Polski i zagranicy.
W każdej edycji Turnieju SILESIAN CUP bierze udział około 1000 zawodników w wieku 8 - 14 lat reprezentując wiele zespołów z takich państw jak Belgia, Czechy, Dania, Holandia, Łotwa, Niemcy, Rosja, Słowacja, USA, Węgry i oczywiście, Polska.
Wielokrotnie przebieg zawodów był  prezentowany w telewizyjnych programach sportowych, komentowane w radio jak również opisywane w prasie.

W ramach spotkań i imprez towarzyszących, gościmy wiele znakomitości - znanych piłkarzy wywodzących się z Dolnego Śląska i nie tylko oraz innych znanych osób związanych ze sportem.

Mecze Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego SILESIAN CUP rozgrywane są na obiektach Świdnickiego Ośrodku Sportu i Rekreacji W edycja letniej rozgrywki mają miejsce na trawiastych boiskach OSiR Świdnica przy ul. Sportowej. Zimą zapraszamy naszych zawodników do nowoczesnej Hali Sportowej "ZAWISZÓW" przy ul.Galla Anonima w Świdnicy.

Edycja letnia

Letnia edycja Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian CUP odbywa się na boiskach Stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej.

Do dyspozycji startujących w zawodach zespołów mamy kilka płyt boisk trawiastych, boisko ze sztuczną nawierzchnią, szatnie oraz pełne zaplecze sanitarne. Na terenie obiektu w czasie imprezy działają punkty gastronomiczne oraz wiele atrakcji dla zawodników i kibiców.

Opis kompleksu boisk:

Boisko piłkarskie nr 1 zlokalizowane na stadionie głównym. Boisko z nawierzchnią trawiastą o wymiarach 105x70m, posiadające obszerną trybunę z 700 miejscami siedzącymi i wydzielonym sektorem dla kibiców drużyn przyjezdnych. Obiekt ten jest wykorzystywany jako arena najważniejszych wydarzeń sportowych w naszym mieście (rozgrywki III ligi, mecze Pucharu Polski, inne imprezy sportowo- rekreacyjne o charterze masowym). Płytę boiska okala, licząca 6 torów, szutrowa bieżnia lekkoatletyczna o długości 400 metrów.

Boisko piłkarskie nr 2 (treningowo-meczowe) z nawierzchnia trawiastą o wymiarach 100x65m. Obiekt posiada sztuczne oświetlenie w postaci 18 lamp halogenowych o łącznej mocy 500 LUX/Wat, umieszczonych na 6 masztach wzdłuż linii bocznych. Boisko wykorzystywane jest do przeprowadzenia treningów, jak również rozgrywek ligowych. Płyta boiska sąsiaduję bezpośrednio z przebieralnią dla zawodników i kawiarenką.

Boisko piłkarskie nr 3 ze sztuczną murawą, które zostało oddane do użytku w sierpniu 2009 roku. Nawierzchnia boiska o wymiarach 92x62m wykonana jest z materiałów o bardzo wysokich parametrach technicznych, które umożliwiają grę przy najbardziej nawet niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Boisko posiada sztuczne oświetlenie, w postaci 24 lamp halogenowych o łącznej mocy 6000 lux, rozmieszczonych na czterech masztach w narożnikach boiska. Tuż obok obiektu mieszczą się zmodernizowane przebieralnie z pełnym węzłem sanitarnym.Wysoki poziom wykonania potwierdzają specjalne certyfikaty FIFA 2, jakie otrzymał obiekt. Funkcjonalność boiska podkreślają również sami piłkarze, w tym zawodnicy klubów ekstraklasy.

Boisko piłkarskie nr 4 (treningowe) z nawierzchnią trawiastą o wymiarach 90x50m. Wzdłuż linii bocznych boiska znajdują się przenośne trybuny, natomiast za bramkami zamocowane zostały wychwyty do piłek.

Boisko wielofunkcyjne nr 5 z nawierzchnią syntetyczną o wymiarach 40x20m. Obiekt posiada sztuczne oświetlenie. Na płycie boiska zostały wytyczone pola do gry w mini piłkę nożną i koszykówkę. W centrum kompleksu znajduje się kawiarnia, czynna od maja do września.

Nagrody - czyli o co gramy

Nasza dewizą jest to aby wszyscy uczestnicy naszego Turnieju zapamiętali udział w nim jako niezapomnianą przygodę. Oprócz licznych atrakcji, sportowej atmosfery i dobrej zabawy, dokładamy wszelkich starań aby niezależnie od osiągniętych wyników każdy z zawodników poczuł że jego wysiłek dla drużyny jest doceniony.

Najlepsze zespoły otrzymują pamiątkowe medale, wspaniałe puchary oraz atrakcyjny sprzęt sportowy fundowany przez sponsorów naszej imprezy.

Pamiątkowe statuetki otrzymują również zawodnicy - zwycięzcy prowadzonych w trakcie Turnieju klasyfikacji, których zadaniem jest wyłonienie

 • Najlepszego Strzelca Turnieju SILESIAN CUP
 • Najlepszego Zawodnika Turnieju SILESIAN CUP
 • Najlepszego Bramkarza Turnieju SILESIAN CUP

Atrakcje dla uczestników

Silesian CUP to nie tylko zmagania piłkarskie - na uczestników Turnieju Silesian CUP oprócz oczywistych emocji sportowych czeka wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów imprezy.

W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu boisk, na których odbywają się turniejowe zmagania do dyspozycji zawodników mamy odkryty basen wyposażony w cztery niecki kąpielowe, zarówno dla świetnych pływaków jak i początkujących. Dla zarejestrowanych członków drużyn biorących udział w Silesian CUP wstęp na obiekty basenu jest w trakcie trwania imprezy bezpłatny.

Kilkaset metrów od stadionu w malowniczym sąsiedztwie zalewu Witoszówka znajduje się Skatepark - zajmujący powierzchnię 1,5ha  plac o wymiarach 40x30m, na którym rozmieszczone zostały specjalne przyrządy służące do wykonywania różnorakich elementów technicznych (tzw. tricków). Skatepark jest obiektem o charakterze uniwersalnym, czego najlepszy dowód stanowi szeroki wachlarz jego użytkowników: rolkarze, deskorolkarze, amatorzy jazdy na rowerach typu BMX.

Trudy sportowych zmagań staramy się urozmaicić różnego rodzaju pokazami np. renomowanych grup teatralnych i akrobatycznych, żonglerki piłką i wielu innych.

Stałym elementem około-turniejowych atrakcji są pokazy sprawnościowe przygotowane przez świdnicką jednostkę Straży Pożarnej. Letni skwar możemy zwalczyć prysznicem ze strażackiej sikawki a odważnym proponujemy obejrzenie panoramy naszego miasta z perspektywy kosza uniesionego przez strażacką drabinę na wysokość 50m.

W przerwach pomiędzy meczami nasi zawodnicy mogą również doskonalić swoje umiejętności na wesoło korzystając z dmuchanych trenażerów.

Atrakcje Świdnicy dla uczestników

Na naszych gości czeka również szeroka oferta naszego Miasta z wieloma zabytkami i miejscami wartymi zwiedzania.

 • świdnicka starówka z pięknie wieczorami oświetlonym Rynkiem
 • gotycka Katedra św Stanisława z najwyższą na Dolnym Śląsku i piątą co do wysokości wieżą w Polsce
 • zabytkowy Kościół Pokoju - unikatowy, największy w Europie kościół drewniany, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO
 • Muzeum Dawnego Kupiectwa
 • Muzeum Broni i Militariów
 • Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w pobliskiej Jaworzynie Śląskiej
Gryf Świdnica
Poznaj ofertę Gryfa
 • BAZA SZKOLENIOWA

  UKS Gryf Świdnica oferuje szeroką bazę szkoleniową dla juniorów, młodzików, żaków na terenie Świdnicy i okolic - boiska sportowe, sale sportowe, także w ramach zajęć szkolnych.

  WIĘCEJ
 • TURNIEJE

  UKS Gryf  Świdnica co roku organizuje turnieje piłkarskie Silesian Cup i Silesian Winter Cup oraz Gryf Cup dla młodych adeptpów piłkarskich. Uczestniczą w nich druzżyny z całej Europy.

  WIĘCEJ
 • OBOZY I PÓŁKOLONIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje obozy letnie i zimowe oraz półkolonie. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się. Informacje szczegółowe i dokumenty na stronie.

  WIĘCEJ
 • DROGA KARIERY

  Uczniowski Klub Sportowy Gryf Świdnica oferuje ciekawą ścieżkę kariery sportowej dla utalentowanych i pracowitych i wytrwałych uczniów świdnickich szkół.  Zapraszamy do nas.

  WIĘCEJ