Uczniowski Klub Sportowy Gryf Świdnica

Klub Gryf Świdnica powstał w roku 2006. Założycielem jest obecny prezes Dariusz Jaworski. Idea powstania klubu to szkolenie dzieci i młodzieży w najbardziej rozpowszechnionej dyscyplinie sportu na świecie jaką jest piłka nożna. Duży nacisk kładziemy na wychowanie w duchu fair play  oraz promowanie wartości etycznych i edukacyjnych poprzez sport. Nasi piłkarze  z sukcesami reprezentuja swój klub  na wielu turniejach w kraju i za granicą oraz są powwoływani do kadr na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim. 

Od wielu lat Gryf organizuje cykl prestiżowych międzynarodowych turniejów piłkarskich SILESIAN CUP - edycja letnia i zimowa.

Dwa razy w roku Klub organizuje dla swoich wychowanków obozy sportowe letnie i zimowe.

10 URODZINY ŚWIDNICKIEGO SPORTOWEGO KLUBU GRYF

Uroczystą Galę z okazji 10-lecia Gryf Świdnica w auli I LO w Świdnica rozpoczął Dariusz Jaworski przypominając w wielkim skrócie historię i sukcesy Klubu, którą zebrani goście mogli obejrzeć również w formie multimedialnej prezentacji - wzruszenie ze wspomnień - bezcenne. Podziękowania na ręce Prezesa Klubu złożyła liczna grupa reprezentantów zawodników aktualnie trenujących w klubie wraz z rodzicami oraz przedstawiciele Prezydenta Miasta Świdnicy, świdnickiego Starostwa oraz Urzędu Gminy Świdnica. Następnie wręczono nagrody dla wyróżniających się wychowanków Gryfa , którzy kontynuują już swoją karierę we wiodących klubach piłkarskich, ocierając się o grę w barwach narodowych oraz dla ich młodszych kolegów, którzy idąc ich śladem - trenują w Gryfie.

Motto, które podczas uroczystej Gali 10- lecia Klubu przypomniał Prezes Pan Dariusz Jaworski - "...jeśli nawet nie zostaniesz dobrym zawodnikiem, to zostań dobrym człowiekiem..." chyba najlepiej oddaje ideę, która przyświeca działaczom i trenerom a przyciąga rzesze młodych piłkarzy wspieranych przez swoich Rodziców. I to właśnie współpraca ich wszystkich jest, obok pasji i talentu młodych piłkarzy, jednym z podstawowych fundamentów tego sukcesu.

Gryf Świdnica
Poznaj ofertę Gryfa
 • BAZA SZKOLENIOWA

  UKS Gryf Świdnica oferuje szeroką bazę szkoleniową dla juniorów, młodzików, żaków na terenie Świdnicy i okolic - boiska sportowe, sale sportowe, także w ramach zajęć szkolnych.

  WIĘCEJ
 • TURNIEJE

  UKS Gryf  Świdnica co roku organizuje turnieje piłkarskie Silesian Cup i Silesian Winter Cup oraz Gryf Cup dla młodych adeptpów piłkarskich. Uczestniczą w nich drużyny z całej Europy.

  WIĘCEJ
 • OBOZY I PÓŁKOLONIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje obozy letnie i zimowe oraz półkolonie. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się. Aktualnie organizujemy obóz piłkarski w Ostrzeszowie.

  WIĘCEJ
 • DROGA KARIERY

  UKS Gryf Świdnica oferuje ciekawą ścieżkę kariery sportowej dla utalentowanych  i wytrwałych uczniów świdnickich szkół. Prowadzimy rekrutację do szkoły sportowej.

  WIĘCEJ