Projekt "Sport dla wszystkich – wyrównywanie szans",

 Wartość dofinansowania: 240.500,00 zł, Całkowita wartość zadania publicznego: 378.440,00 zł

Celem głównym projektu jest wyrównywanie szans dzieci z rodzin zamieszkałych na obszarach wiejskich w 6 Gminach powiatu Świdnickiego poprzez zwiększenie ich aktywności sportowej za pomocą:

 1. Zajęć sportowych dla dzieci w wieku 7-12 lat w różnych miejscowościach na obszarach wiejskich powiatu świdnickiego (Świdnica, Żarów, Jaworzyna Śląska, Świebodzice, Strzegom , Marcinowice), dwa razy w tygodniu w wymiarze 90 minut (czas trwania każdego treningu).  Wszystkie zajęcia prowadzone, będą przez wykfalifikowaną kadrę Trenerską na terenie Gmin – Partnerów projektu (boiska szkolne i Gminne hale sportowe).

Uczestnicy zajęć sportowych otrzymają nieodpłatnie odzież sportową (koszulka, spodenki, dres).

 1. Imprez rekreacyjno – sportowych, przeprowadzonych w formie Turniejów czterokrotnie (po 2 w każdym roku kalendarzowym) dla 100 dzieci, połączonych z wręczaniem nagród dla najlepszych zespołów oraz trzech wyjazdów na mecze Ekstraklasy (Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław) dla najaktywniejszych 40 dzieci. Wyjazdy połączone, będą ze spotkaniem z wybitnym sportowcem – piłkarzem.
 2. Organizacji obozu wypoczynkowo – sportowego dla dzieci i młodzieży w okresie letnim.

Rekrutacja do projektu ma charakter ciągły w okresie od 15 lipca 2022r. do 30 czerwca 2023  i  polega na wypełnieniu deklaracji uczestnictwa oraz dostarczeniu go do klubu UKS "GRYF" Świdnica. Rekrutacja uczestników obozów sportowo – rekreacyjnych oraz wyjazdów na mecze ekstraklasy do Lubina i Wrocławia, odbędzie się miesiąc przed ich planowanym terminem. 

Koordynator projektu - Marek Siatrak 791 860 817

Deklaracja uczestnictwa w projekcie dostępna jest w biurze klubu - Świdnica ul. Kliczkowska 27 (Dacco), oraz na stronie internetowej klubu poniżej:

Ulotka

Gryf Świdnica
Poznaj ofertę Gryfa
 • BAZA SZKOLENIOWA

  UKS Gryf Świdnica oferuje szeroką bazę szkoleniową dla juniorów, młodzików, żaków na terenie Świdnicy i okolic - boiska sportowe, sale sportowe, także w ramach zajęć szkolnych.

  WIĘCEJ
 • TURNIEJE

  UKS Gryf  Świdnica co roku organizuje turnieje piłkarskie Silesian Cup i Silesian Winter Cup oraz Gryf Cup dla młodych adeptpów piłkarskich. Uczestniczą w nich drużyny z całej Europy.

  WIĘCEJ
 • OBOZY I PÓŁKOLONIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje obozy letnie i zimowe oraz półkolonie. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się. Aktualnie organizujemy obóz piłkarski w Ostrzeszowie.

  WIĘCEJ
 • DROGA KARIERY

  UKS Gryf Świdnica oferuje ciekawą ścieżkę kariery sportowej dla utalentowanych  i wytrwałych uczniów świdnickich szkół. Prowadzimy rekrutację do szkoły sportowej.

  WIĘCEJ