Turniej sportowy w Strzegomiu - sportowe zmagania w ramach projektu FIO

W niedzielę 28.01.2023 r. odbył się pierwszy tym roku Turniej drużyn biorących udział w naszym projekcie w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2022  pn.: „Sport dla wszystkich – wyrównywanie szans". Dzieci miały, możliwość współzawodnictwa i rywalizacji ze swoimi rówieśnikami w II kategoriach wiekowych:

- roczniki 2013/14/15

- roczniki 2010/11/12

Udane rozgrywki i integracja to jedne z celów naszego Projektu, dlatego dzieci z 6 Gmin uczestniczących w projekcie, chętnie trenują, uczestniczą w Turniejach oraz mają, możliwość uczestniczyć w wyjazdach na mecze Polskiej Ekstraklasy.

Celem głównym projektu jest wyrównywanie szans dzieci z rodzin zamieszkałych na obszarach wiejskich w 6 gminach powiatu świdnickiego poprzez zwiększenie ich aktywności sportowej za pomocą zajęć sportowych dla dzieci w wieku 7-12 lat w różnych miejscowościach na obszarach wiejskich powiatu świdnickiego (Świdnica, Żarów, Jaworzyna Śląska, Świebodzice, Strzegom, Marcinowice). Cieszymy się, że udało się zorganizować turniej na terenie Strzegomia. Emocje, jak to przy takich zawodach bywa, były niesamowite - mówił Robert Matkowski  trener prowadzącyzajęcia w Gminie Strzegom. Na terenie hali sportowej OSiR Strzegom stawiło się 9 drużyn z powiatu świdnickiego. W kategorii młodszej 7-8 lat udział wzięło 5 drużyn z gminy Żarów, Jaworzyny Śląskiej, Świebodzic, Strzegomia oraz Świdnicy. Po pasjonującym turnieju tabela wyglądała następująco: Świebodzice, Żarów, Strzegom, Jaworzyna Śl., Świdnica.

W kategorii starszej 9-12  wzięło udział sześć drużyn: Żarów, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Świebodzice, Świdnica, Marcinowice. Tabela wyglądała następująco: Strzegom, Jaworzyna Śl., Świdnica, Świebodzice, Żarów, Marcinowice.

Dziękujemy serdecznie za udostępnienie hali OSiR Strzegom. Ciepłe słowa napłynęły do uczestników projektu, również za pośrednictwem Ireneusz Zyska - Wiceminister Klimatu i Środowiska, Poseł na Sejm RP, wspierającego naszą inicjatywę.

Dziękujemy pięknie.

#NOWEFIO2022
#KomitetdosprawPożytkuPublicznego

Gryf Świdnica
Poznaj ofertę Gryfa
 • BAZA SZKOLENIOWA

  UKS Gryf Świdnica oferuje szeroką bazę szkoleniową dla juniorów, młodzików, żaków na terenie Świdnicy i okolic - boiska sportowe, sale sportowe, także w ramach zajęć szkolnych.

  WIĘCEJ
 • TURNIEJE

  UKS Gryf  Świdnica co roku organizuje turnieje piłkarskie Silesian Cup i Silesian Winter Cup oraz Gryf Cup dla młodych adeptpów piłkarskich. Uczestniczą w nich drużyny z całej Europy.

  WIĘCEJ
 • OBOZY I PÓŁKOLONIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje obozy letnie i zimowe oraz półkolonie. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się. Aktualnie organizujemy obóz piłkarski w Ostrzeszowie.

  WIĘCEJ
 • DROGA KARIERY

  UKS Gryf Świdnica oferuje ciekawą ścieżkę kariery sportowej dla utalentowanych  i wytrwałych uczniów świdnickich szkół. Prowadzimy rekrutację do szkoły sportowej.

  WIĘCEJ