Zakup sprzętu treningowego SportLight Trainer w ramach projektu PROO

UKS Gryf Świdnica w związku z realizacją projektu pn.: Podniesienie jakości szkolenia kluczem do sukcesu na miarę Sportowego Mistrza, dokonał zakupu pięciu zestawów sprzętu treningowego SportLight Trainer, który umożliwia organizację procesu treningowego, na miarę potrzeb związanych z deficytami umiejętności, co pozwala optymalizować proces treningu i monitorować stan przygotowania zawodników do wysiłku fizycznego.

Każdy z zestawów składa się z 8 lampek z wbudowanymi fotokomórkami, które umożliwiają bieżący monitoring, pomiar czasu reakcji, percepcję. SportLight Trainer, bada technikę, koordynację, percepcję, motorykę.
W skład zestawu wchodzi:

 • 6 czujników,
 • walizka, która jest stacją ładowania lampek (czujników),
 • tablet z oprogramowaniem SportLight Trainer,
 • ładowarka do tabletu.

Zakupiony nowoczesny sprzęt sportowy da, możliwość zwiększenia ilości treningów adresowanych do poszczególnych kategorii wiekowych i wpłynie na organizację jednostek treningowych w sposób adekwatny do liczby uczestników.
Wykorzystywanie nowoczesnych technologii pozwoli na diagnozę, badanie predyspozycji zawodników oraz określenie ich możliwości do danego rodzaju wysiłku fizycznego.

Dzięki temu, będzie można dobrać optymalne jednostki treningowe i zoptymalizować proces treningowy. W wyniku wykorzystania środków pozyskanych w ramach dotacji klub w sposób znaczący zwiększył swój potencjał szkoleniowy, technologiczny, organizacyjny,sportowy co pozwala na podniesie jakości szkolenia dzieci i młodzieży.

Poniżej urządzenia SportLight Trainer zakupione w ramach projektu:

Gryf Świdnica
Poznaj ofertę Gryfa
 • BAZA SZKOLENIOWA

  UKS Gryf Świdnica oferuje szeroką bazę szkoleniową dla juniorów, młodzików, żaków na terenie Świdnicy i okolic - boiska sportowe, sale sportowe, także w ramach zajęć szkolnych.

  WIĘCEJ
 • TURNIEJE

  UKS Gryf  Świdnica co roku organizuje turnieje piłkarskie Silesian Cup i Silesian Winter Cup oraz Gryf Cup dla młodych adeptpów piłkarskich. Uczestniczą w nich drużyny z całej Europy.

  WIĘCEJ
 • OBOZY I PÓŁKOLONIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje obozy letnie i zimowe oraz półkolonie. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się. Aktualnie organizujemy obóz piłkarski w Ostrzeszowie.

  WIĘCEJ
 • DROGA KARIERY

  UKS Gryf Świdnica oferuje ciekawą ścieżkę kariery sportowej dla utalentowanych  i wytrwałych uczniów świdnickich szkół. Prowadzimy rekrutację do szkoły sportowej.

  WIĘCEJ